טורים אישיים

למצוא את הייעוד

טורים אישיים27 בדצמבר 2018    2 דקות
0

Iשחר בו-פורת-I

התשובה לשאלה "מה הייעוד שלי?", אחת השאלות הנפוצות בתקשור, עשויה להפתיע. מתישהו במהלך השנים האחרונות התחלנו לחשוב על הייעוד שלנו בחיים. אחראים לזה מיני מנטורים אמריקאים, מתקשרים ואנשי רוח, שהפיצו את הרעיון שלפיו לכל אחד מאיתנו יש ייעוד. לפי הרעיון הזה, אם נגלה מה הייעוד שלנו ונממש אותו, נחיה חיים מספקים ואפילו מאושרים.
זה נשמע טוב, אפילו נפלא. הרי כולנו רוצים לחיות חיים מלאי סיפוק ואושר, ולממש את הסיבה שבגללה אנו נמצאים בעולם הזה. אבל כמו כל רעיון טוב, הוא גם יוצר לא מעט בלגן. אחת הסיבות לכך היא השאלה מה זה באמת ייעוד.
כמתקשר, השאלה "מה הייעוד שלי?" היא כאמור אחת השאלות הנפוצות שמפנים אליי. אנשים בטוחים שאם רק יגלו את הכישרון או היכולת שלהם, החיים יעברו מהפך. כשהם שואלים מה הייעוד שלהם את טוהר – קבוצת הישויות שאיתה אני מתקשר – זו בדרך כלל התשובה שהם מקבלים: "הייעוד של כל הנשמות הוא להתפתח. בכך שאתם נמצאים בעולם זה, חווים חוויות ועוברים התנסויות, אתם מממשים את הייעוד שלכם".
זו כמובן אינה התשובה שמרבית האנשים מצפים לה, וחלקם מתאכזבים. אחרים מבינים את המשמעות הגלומה בתשובה הזו – אין טעות, אין נכון או לא נכון. במקום לחפש את הדבר האחד שיביא לחיים מלאים ומספקים, אני יכול לגלות, בכל תקופה בחיי, מי אני רוצה להיות – ולממש זאת, וכך האפשרות לחיות חיים מלאים פתוחה בפניי.
באופן יותר ממוקד, התשובה של טוהר מסבירה מהם התחומים שאותם מבקשות נשמות שונות לגלות ולחקור במהלך תקופת החיים. לדוגמה, ייתכן שנשמה מסוימת החליטה שהיא רוצה להתנסות במערכות יחסים ולחוות רכות ונוקשות כדי להכיר לעומק את החוויה הזו. בהתאם, במהלך החיים עצמם האדם יחווה מערכות יחסים מסוגים שונים, כאלה שיש בהן נוקשות וכאלה שיש בהן רכות. דרך החוויה, ההתנסות וההתפתחות שהאדם עובר במערכות היחסים, הוא מממש את הייעוד האינדיבידואלי שלו.
משמעות הדבר היא שהייעוד שלנו יכול לבוא לידי ביטוי בכל תחום, ולא בהכרח בתחום העיסוק שלנו. כך שאם אנו מבקשים לדעת מה הייעוד שלנו, כדאי שנרחיב את נקודת המבט ונבחן את כל תחומי החיים שלנו, שכן ההגשמה שלו יכולה להיות בכל אחד מהם. ומה לגבי עבודה/קריירה? כיוון שזה מה שאנו עושים מרבית שעות היום, חשוב שנמצא דרך לממש את היכולות והכישרונות שלנו. אחרת, החיים יהיו יותר מתסכלים ואף משעממים. איך עושים זאת? על כך בטור הבא.

________________________________________________________________________________________

אם יש לכם שאלות על תקשור או נושאים שאתם רוצים לקבל עליהם עזרה בתקשור, כתבו ל-tohar@tohar.co.il.
אם זה יהיה אפשרי, אתייחס לכך בטורים הבאים. האתר של שחר: www.tohar.co.il . טלפון- 054-4226546

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורות: חוגים, מי צריך את זה בכלל?

המשק חוזר לחיים שהיו טרם קורונה. אט-אט נפתחו המסעדות, חזרו ההופעות, בוטלו הקפסולות, והנה - גם החוגים חוזרים לחיינו. בשבועות...

טורים אישיים30 במאי 2021    3 דקות
0

הורות | פסקול ביקורתי

נטע בת ה-12 משתפת: "להורים שלי יש כל הזמן מה להעיר לי. איך אני מתלבשת, מה אני אוכלת, מה דעתם...

טורים אישיים28 באפריל 2021    3 דקות

כתיבת תגובה