טורים אישיים

ביטחון עצמי בחיפוש עבודה

טורים אישיים27 בדצמבר 2018    2 דקות
0
ביטחון עצמי בחיפוש עבודה

כולנו חווים משברים, שחלקם אינם צפויים, כמו: מחלה, תאונה, פיטורים ועוד. כל אחד מתמודד בדרך שלו עם המשברים על פי יכולותיו, ולעתים מגייס את הסביבה הקרובה לעזרה. חשוב לגייס את מלוא הסבלנות, האופטימיות ותעצומות הנפש כדי לצלוח את הקושי ולהתגבר.
עודד, בשנות הארבעים לחייו, נשוי פלוס שלושה, מנהל פרויקטים בחברת תקשורת – חווה משבר כשמקום העבודה שלו נסגר. הוא קיבל מכתב פיטורים, וללא התראה מוקדמת מצא את עצמו מובטל. "17 שנים של השקעה ירדו לטמיון", סיפר בכאב.
הוא נהג לעבוד עד השעות הקטנות של הלילה, ולא פעם עבד בשבתות וחגים. העתיד היה ורוד ובטוח. עודד תכנן לעבור לגור בבית גדול יותר ולטייל בעולם, אך התכניות נגדעו באחת. הוא מצא את עצמו בבית עם שפע זמן פנוי וללא תכניות.
הוא נאלץ לסגל הרגלים חדשים, לעזור במטלות הבית ולהסיע את הילדים. עודד חש חוסר מנוחה, ובעיקר הטריד אותו חוסר הביטחון הכלכלי. במקביל, רמת החיים ירדה פלאים, וחברים כמעט לא התקשרו. אחרי מספר ראיונות עבודה שלא צלחו, הוא החליט לעשות אבחון גרפולוגי תעסוקתי כדי לדעת אלו מקצועות נוספים יתאימו לו.
באבחון הגרפולוגי ניתן היה לראות שעודד הוא איש מעשי עם יכולת ביצוע גבוהה. מחושב ובעל חושים חדים, חשיבה ביקורתית ורעיונות מקוריים, יוצר קשרים במהירות ומונע מתוך הצורך ביציבות ובוודאות. לכן הוא זקוק למסגרת, אך בתפקיד עצמאי. מכאן התאימה לו עבודה בתחום תפעול, רכש וקניינות. המקצועות השונים שהתוודע אליהם פתחו בפניו אופציות נוספות. אחרי שכתבנו קורות חיים חדשים, הוא הגיע לראיונות עבודה אופטימי ובטוח, כשהוא יודע מה ערכו ומה הוא יכול לתרום – וזה עבד. לאחר מספר מפגשי אימון עודד מצא עבודה בתחום הקניינות.

אבחון גרפולוגי

עידית (45): "מהן החולשות והחוזקות שלי בתחום העבודה?"
עידית היקרה, את פועלת באופן שיטתי ומאורגן. בעלת משמעת עצמית, אולם הנך
מתקשה עם שינויים. במקרים שאת מרגישה בהם חוסר קבלה או ביקורתיות, את עלולה להתייאש ולהרים ידיים. את מעדיפה להתנתק ולא להתמודד כדי לא לגלות חולשה.

____________________________________________________________________________

את כתבי היד יש לכתוב עם עט כדורי בלבד, 20 שורות, על גבי נייר חלק A4, לציין גיל ומין ולשלוח לסמדר נדב, עמק הברכה 27,
תל אביב, בעבור מדור "אימון וגרפולוגיה" • כל האמור בכתבה זו אינו מהווה ייעוץ פרטני והינו באחריות הקוראים בלבד

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

חכמת הקבלה: צריך שניים לטנגו

מאז ומתמיד עסקו גדולי המקובלים במשמעות הרוחנית האדירה המאחדת שניים ,גבר ואישה, לאחד שלם בבחינת "והיו לבשר אחד". בגמרא במסכת...

טורים אישיים17 בינואר 2021    3 דקות
2

למה צד ימין שלכם כואב דווקא בתקופת...

שילה ספרה מלר פתאום התחילה יד ימין לכאוב לכם? אולי הברך? או האגן? או הכתף? יותר ויותר תלונות על מכאובים...

טורים אישיים10 בינואר 2021    2 דקות

כתיבת תגובה