טורים אישיים

לבחור נכון

טורים אישיים20 בדצמבר 2018    2 דקות
0

Iשחר בן-פורתI

תקשור הוא תחום שנוי במחלוקת, בין השאר משום שהוא מבוסס על שימוש בחושים שלרוב אנחנו לא רגילים להשתמש בהם. אם עברנו את שלב הספק, אנו מגיעים לשלב מאתגר לא פחות: כיצד בוחרים את המתקשר המתאים לנו, מתוך המבחר הגדול של אנשים העוסקים בתחום. מניסיוני רב-השנים, הן כאדם שנעזר במתקשרים לצרכיו האישיים והן כמתקשר בעצמי, ניסחתי שש עצות, שיכולות לסייע לנו לבחור את המתקשר הטוב ביותר עבורנו.
מה אנחנו מחפשים – יש מתקשרים המעבירים מסרים מנשמות של אנשים שהלכו לעולמם; אחרים מבטיחים לספר לנו מה יקרה לנו בעתיד; ויש מי שמתמקד בעזרה בהתמודדויות שיש לנו בחיים כיום, כמוני. כאשר תדעו מה אתם צריכים, יהיה לכם קל לבחור במתקשר שיכול לעזור לכם.
המלצות – אני מציע שתחפשו דעות והמלצות בעזרת גוגל, פייסבוק, חברים שאתם סומכים עליהם. זה נכון שלא תמיד מה שהיה טוב לאחד יהיה טוב לשני, אבל זה יעזור לכם לקבל מושג כללי.
קראו פרסומים – למרבית המתקשרים יש כיום אתר ו/או דף פייסבוק, שבו אפשר לקרוא תקשורים ומסרים שהם מעבירים, לצפות בסרטוני וידיאו ו/או בתקשורים מוקלטים. זה יעזור לכם להכיר את נקודת המבט ולחוות את האנרגיה העוברת דרך אותו מתקשר – ולראות אם אתם מתחברים.
לכו עם התחושה – האם יש לכם משיכה לפגוש את אותו אדם, או לחילופין – רתיעה? התחושה הזו צריכה להנחות אתכם, גם אם היא סותרת את כל ההמלצות ששמעתם. חשוב לסמוך על אחרים, אבל החשוב ביותר הוא לסמוך על עצמכם.
השתמשו בטלפון – אם כל זה אינו מספיק, שיחת טלפון עם אותו מתקשר תוכל לעזור. שאלו שאלות והקשיבו לקול, כמו גם לתשובות. מרגיש לכם טוב ונכון? כנראה שזה המתקשר שאתם צריכים להיפגש איתו.
הקשיבו לעצמכם – אם קבעתם פגישה, הישארו קשובים לעצמכם במהלך הפגישה ולאחריה. האם היחס שקיבלתם היה מכבד והוגן? האם המסרים שקיבלתם בתקשור היו בהירים, מעודדים ומכוונים? האם אתם מרגישים טוב יותר עם עצמכם? אם כן, סימן שהגעתם לאדם המתאים לכם.

_____________________________________________________________________________________________________

אם יש לכם שאלות על תקשור או נושאים שאתם רוצים לקבל עליהם עזרה בתקשור, כתבו ל-tohar@tohar.co.il.
אם זה יהיה אפשרי, אתייחס לכך בטורים הבאים. האתר של שחר: www.tohar.co.il . טלפון- 054-4226546

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הורוסקופ: תחזית שבועית 22-28.1.21

סיגל גליה אליהו טלה ענייני כספים מתחזקים השבוע, בין היתר בכות קשרים מקצועיים. פעולות ויוזמות שייעשו בשיתוף עם קולגות עשויים...

טורים אישיים21 בינואר 2021    6 דקות
0

טור אישי: איך זה להיות הורים לבוגרים...

ענת מחלב הם לא בקבוצת סיכון כך שלא חייבים לחסן אותם במהירות. הם לא הורים שאבדו את מקום עבודתם, אז...

טורים אישיים21 בינואר 2021    3 דקות

כתיבת תגובה