טורים אישיים

לעבוד ולאהוב

טורים אישיים29 בנובמבר 2018    2 דקות
0
לעבוד ולאהוב

נגיד שאתם מתכוננים להירשם ללימודים ויש לכם התלבטות בין שני מקצועות. שניהם נראים אטרקטיביים ואתם מגלים בהם עניין. איך פותרים את הבעיה? חלקכם ודאי ילמד את אחד מהמקצועות בצורה אקראית, ואחרים – בגלל הפחד מהחמצה לא ילמדו, ובמקום זה יעבדו, ללא תכנון, ויזרמו עם החיים וההזדמנויות שיגיעו איתם.
לאנשים שנמצאים בפרשת דרכים תעסוקתית ומתלבטים, מומלץ להשתמש בכלי הגרפולוגי לאבחון תעסוקתי, שמספק תמונה רחבה של האישיות ומאפשר החלטה ובחירה במקצוע הנכון.
לעתים אני מגלה שיש מקצוע נוסף שאנשים מאוד אוהבים, אך לא מאמינים שניתן גם להתפרנס ממנו, כמו משחק, אמנות או אימון בחדר כושר.
יש כאלה שלא ייקחו מקצוע מסוים מפני שאינו נחשב בעיני ההורים והסביבה, כמו אחד החברים שלי שאמר לי בחיוך: "המקצוע שלי בארון". לדבריו, הוא לא מעז לדבר עם הוריו, שמנהלים משרד עורכי דין ידוע, שהוא מעוניין ללכת בדרך מסוימת שלא לרוחם. "לא העזתי אפילו לדבר איתם", הוא אמר לי בתסכול שמאפיין אנשים רבים שמפחדים מתגובת הורים והולכים אחרי הראש במקום אחרי הלב והכישרון.
חלקנו התפתח במקצוע אחד שנרכש עם הזמן ומרוצים. יש עובדים מתוסכלים שמתלוננים שנים כשלמעשה המפתח בידם. אלה שמגיעים לאבחון תעסוקתי באמצע החיים סקרנים לדעת מה הכישורים שלהם והמקצועות הנוספים שיכולים ללמוד ולעסוק בהם.
הרצון להתפתחות יקנה ערך ומשמעות לחיינו, והרבה אפשרויות יתגלו. אף פעם לא מאוחר ללמוד.

אבחון גרפולוגי

מיכאל (31): מבקש לדעת מה באופיו מעכב את מציאת הזוגיות.
מיכאל היקר, הנך ניחן בכישורי חשיבה ואף משתמש בהם ופחות בצד הרגשי. ביחסים הבינאישיים שומר על ריחוק, ויש נטייה לאיבוד סבלנות כשמתגלית מחלוקת. התגובות עלולות להיות לא תמיד נעימות. המודעות לכך ועבודה עצמית, למשל דרך קואוצ'ינג, יכולות לסייע לך באיפוק ובמיתון התגובות. אני ממליצה לך לגייס את הסבלנות וללמוד לקבל ביקורת.

______________________________________________________________________________________________________________________________

את כתבי היד יש לכתוב עם עט כדורי בלבד, 20 שורות, על גבי נייר חלק A4, לציין גיל ומין ולשלוח לסמדר נדב, עמק הברכה 27,
תל אביב, בעבור מדור "אימון וגרפולוגיה" • כל האמור בכתבה זו אינו מהווה ייעוץ פרטני והינו באחריות הקוראים בלבד

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

לא שייך

  אני פוגשת אנשים שעברו חוויות ילדות לא פשוטות, כמו חרם, התעללות של ילדים, והורים שהתייחסו בביטול לטענותיהם. אורן, בן...

טורים אישיים15 בינואר 2020    2 דקות
0

מעורבות הורית בעידן דיגיטלי

דניאל בן ה-15 מגיע למפגשים שבועיים זה חצי שנה. לדניאל מפריע הפער בין התקיעות והביישנות שאותן הוא מרגיש עם חבריו...

טורים אישיים15 בינואר 2020    3 דקות

כתיבת תגובה