טורים אישיים

האם להתגרש זה הפתרון?

טורים אישיים4 בנובמבר 2018    דקה אחת
0
האם להתגרש זה הפתרון?
אבחון

"היא התגרשה ותראי כמה טוב לה", אומרת לי חברה על מכרה משותפת. "במקרה שלה זה התאים, אבל זה לא פתרון אינסטנט למחלוקות", עניתי והסברתי: "זה נכון במיוחד כשיש בעיה רגשית שסוחבים שנים. היא עלולה לחזור גם בזוגיות הבאה".
יש כאלה שמחליטים ומיד מתגרשים. הם אומרים: "הוא לא מקשיב לי", "הוא עושה לי דווקא", ובזה שמים סוף לסיפור. למי שאומרת לי שבן הזוג לא קשוב אליה, אני אומרת שבן הזוג לא אמור לטפל בבעיות הרגשיות שלנו.
ניתן להכיל התפרצות כעס לזמן קצר, אבל אם יש בעיה כרונית ומרגישים חוסר שקט ועצבים, זה הזמן לעצור, להבין שדרושה "עבודה עצמית", להתמודד ולעבד רגשות (כמו חוויות עבר) ולהיות מסוגל לשלוט על "התפרצויות" ומתוך הבנה עמוקה לנסיבות.
כשיש בעיה רגשית הרבה פעמים היא מתבטאת גם ביחסים במקום עבודה. מחלוקות או משוב שלילי על עבודתכם מתפרשים כהתנכלות אישית במטרה לפגוע, במקום כהתייחסות אובייקטיבית לעבודתכם – שעשויה להיות הזדמנות להשתפר ולקבל קרדיט בעתיד כשתרצו להתקדם.
כשיש בלבול רגשי יש השפעה על שיקול הדעת, ולכן כדאי לדחות את ההחלטה להתגרש או להתפטר מהעבודה. באבחון גרפולוגי ניתן לאבחן את הבלבול, השיפוט הסובייקטיבי, המתח הבינאישי והכעסים.
עבודה אישית רגשית אצל איש מקצוע, כמו מאמן אישי/פסיכולוג, תאפשר לכם להשתחרר מעכבות ולשנות התייחסות ודפוסי פעולה. זאת כדי ליצור מערכות יחסים קרובות ובריאות, שמתבססות על אמון, דיאלוג פתוח ורצון להבין ולהיטיב. כל שינוי שלכם ישנה את ההתייחסות אליכם. אתם תרגישו רוגע סיפוק, ובעיקר תאפשרו לעצמכם להפוך להיות האדם שאתם רוצים להיות.
אבחון גרפולוגי
מעיין (23), בוגר צבא, מבקש לדעת איזה מקצוע יתאים לו ללמוד.
מעיין היקר, אתה אדם חם, ענייני, עם ראייה פרקטית. מתקשה בעבודת שגרה, עם צורך בהפעלת חושים, מתמקצע ובעל חוש טכני מפותח וראייה מרחבית, ומכאן שיתאימו לך לימודי הנדסה, וגם להיות מאמן כושר או לעסוק בפיסול או נגרות.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

“מה ששלי – שלי, ומה ששלך –...

הסיטואציה הבאה מוכרת בוודאי לרבים מכם: הילד הזמין חבר, בהתחלה הכל מתנהל כשורה, הילדים משחקים, מדברים ונהנים. לאחר זמן מה...

טורים אישיים17 בנובמבר 2019    3 דקות
0

רווק בזוגיות

הביטו סביבכם ותאמרו לי מה אתם רואים? בוודאי תמצאו לא מעט זוגות, אבל גם לא מעט רווקים בגילאים שונים, שהמשותף...

טורים אישיים17 בנובמבר 2019    2 דקות

כתיבת תגובה