טורים אישיים

איך נדע לבחור מקצוע?

טורים אישיים15 באוקטובר 2018    2 דקות
0
איך נדע לבחור מקצוע?
אבחון גרפולוגי

ההחלטה מה ללמוד היא אחת ההחלטות החשובות בחיים. אנשים עוסקים במקצוע שלמדו אותו לפני עשרים ושלושים שנה. אך לפי מחקרים: 37% מהישראלים שלמדו לא עוסקים בכלל בתחום שלמדו.
ובואו נחשוב לרגע מהי המשמעות לכך שאדם עשה תואר במקצוע שהוא לא רוצה לעסוק בו. הוא שרף שלוש שנים מחייו, הוציא עשרות אלפי שקלים, ובנוסף הוא מרגיש מתוסכל כי למד מקצוע לא נכון.
הסיכוי שעכשיו הוא יתחיל ללמוד שוב קטן. לעתים הוא כבר התחתן והתחייב למשכנתה. מניסיון שלי, יש סטודנטים שלמדו ראיית חשבון ובכלל חולמים על קריירה בביולוגיה ימית או מחשבים. או למשל, אם אין לאדם חשיבה לוגית, ראייה רחבה, יכולת תכנון ודיוק – לא יתאים לו להיות מהנדס. כמו כן, אדם שאין לו יכולת הכלה וסבלנות לא יתאים ללימודי פסיכולוגיה ולכל מקצועות הטיפול. ואדם שאוהב להיות בחברת אנשים – לא יתאים לו לעבוד במשרד מול מחשב כל היום.
רינת (40), עבדה עשרים שנה וניהלה משרד. כשהודיעו לה שהעסק נסגר היא החליטה לעשות אבחון גרפולוגי תעסוקתי. היא רצתה לברר לאיזה תחום מקצוע היא מתאימה. החלום שלה היה להיות מורה, אך היא חששה מזה. "אני לא מספיק אסרטיבית", אמרה. הסתבר שהייתה בצבא מורה חיילת, אך שם נתקלה בסיטואציה קשה עם אחד החיילים וזה רדף אותה.
תחום ההוראה התאים לה, יחד עם החושים המפותחים והיכולת להתמקצע ולפתור בעיות, המלצתי לה ללמד ילדים בכיתות הנמוכות. האבחון חיזק לה את הביטחון ושכנע אותה שהיא יכולה ומתאימה לעסוק בהוראה. והנה היום היא מורה.
הגרפולוגיה הוא כלי אבחוני שדרכו ניתן להכיר את עצמנו בכל הרבדים ולבחור במדויק את המקצוע הנכון לנו.
אבחון גרפולוגי
דותן (32): "האם אני מתאים לניהול?"
דותן היקר, אתה בחור שיטתי, חרוץ, עם יכולת מכירה ויחסי אנוש טובים. אולם ההתנהלות מעט נוקשה, ונוכח ביקורת אתה מגיב בעצבנות. אתה מתארגן טוב כשיש לך הנחיות. לחצים ארוכים
שוחקים אותך והנך מתקשה עם הבלתי צפוי. בשלב זה לא ממליצה לך לפנות לניהול.

סמדר נדב ׀ 054-7339719 ׀ www.smadarnadav.co.il

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

יותר מסתם חוצפה ישראלית 

לפעמים אני לא יודע מאיפה לשאוב את רמת הסבלנות הדרושה כדי להכיל את הלקוחות שלי ואת המצבים הסבוכים שאיתם הם...

טורים אישיים5 ביולי 2020    6 דקות
0

ממשיכים בשגרה מדומה

החגים (שכלל לא הרגשנו) עברו זה מכבר, הסגר נשבר, ובכל יום אנו מרגישים שעשינו עוד צעד לקראת החזרה לשגרה. בתי...

טורים אישיים5 ביולי 2020    3 דקות

כתיבת תגובה