טורים אישיים

מודעות משנה חיים

טורים אישיים16 באוגוסט 2018    דקה אחת
0
מודעות משנה חיים

יש אנשים פרקטיים והגיוניים שכל פועלם הוא תוצאת חשיבה מושכלת, ויש אנשים שפועלם הוא תוצאה של דחף רגעי או אינטואיציה.

נירית (57) ביקשה שאערוך לה אבחון גרפולוגי. העבודה שבה עסקה כבר לא מילאה אותה בסיפוק או עניין, ואף התישה אותה מפאת רגש אחריות ואי ודאות כלכלית שנבעה ברובו מעובדת היותה אם חד-הורית. היא דחתה את המחשבה לשנות עיסוק, עד שלא יכלה עוד.

בחוות הדעת התגלתה נירית כאדם אמפטי וכבעלת יכולת הכלה ואהבה לאנשים, אך עם דימוי עצמי לא גבוה. על פי כתב היד ניכר שנירית נמצאת במתח. היא שידרה חוזק וביטחון, ובכך הטעתה את סביבתה. נירית ניחנה ביכולת שכנוע ובקסם אישי, שהיו חלק ממעלותיה, עם יכולת פתרון בעיות, והיא פרקטית ומקצועית, ולכן גם עמיתים לעבודה נהגו להתייעץ איתה.

המקצועות שהתאימו לאישיותה הם: עבודות תיאום בין גורמים ומתן מידע, בשילוב עם שירות ואנשים. כל מה שקשור לריכוז נתונים, תיאום, ומה שמצריך יכולת ביטוי בעל פה ויכולת שכנוע. המלצתי לה על עבודה במחלקת השיווק, בתיאום מכירות, ריכוז ודיווח נתונים ועבודה עם סניפים.

באימון האישי התברר שהמשימות המרובות שלקחה על עצמה נירית היו מתוך רצון להצטיין. העובדה שלא למדה ואין לה תואר ראשון, יחד עם גילה המתקדם, הותירו בה ספק שתמצא עבודה אחרת שתתאים לה. לאחר כמה פגישות ועבודת הכנה שערכנו לראיונות עבודה, שכללה מודעות למעלותיה, היא מצאה מקום עבודה חדש. שם גם מצאה את זוגיות שהוסיפה לה ביטחון, סיפוק והנאה.

 

אבחון גרפולוגי

 

מרצ"ל, בן 89, מבקש ניתוח גרפולוגי לכתב ידו.

מרצ"ל היקר, אתה אדם מרשים, מסודר ולוגי, הזקוק לקשרים חברתיים עם מגוון אנשים. הביטחון והאופטימיות, הפעלתנות והנתינה – הם שנותנים לך כוחות ומסייעים לך לפתור בעיות. הרמוניה חשובה לך, וזוגיות יכולה לתרום לך לאיכות חיים.

כתבות נוספות בטורים אישיים

0

הפלונטר של דוד

"הגעתי אליך דרך מישהו שמכיר מישהו שמכיר מישהו", דוד ניסה להרגיע אותי, אבל הוא השיג בדיוק את ההפך. משפט הפתיחה...

טורים אישיים31 ביולי 2020    6 דקות
0

שחררו קצת את הרסן

בטבע אנו רואים תופעות שונות: הגוזלים גדלים בקן מספר שבועות, מחזקים כנפיים ועפים; גורי חתולים צמודים לאם עד גיל חודשיים-שלושה...

טורים אישיים31 ביולי 2020    4 דקות

כתיבת תגובה