חדשות רמת גן-גבעתיים

"דמות מופת"

חדשות רמת גן-גבעתיים11 במאי 2022    2 דקות
0

חבר הכנסת לשעבר (מרצ) ותושב רמת גן אילן גילאון ז"ל יונצח בעיר • "הדבר הנכון והראוי הוא לקרוא על שמו גן לאנשים עם מוגבלויות, כי זה היה מאבק חייו", אמר המשנה לראש עיריית רמת גן וראש סיעת מרצ צחי זליכה

"דמות מופת"
אילן גילאון ז"ל. "איש של אנשים" | צילום: עמוס בן גרשום, לע"מ

"אני רואה באילן גילאון דמות מופת, ויודע שיש כוונה להנציח אותו בעיר. לטעמי, הדבר הנכון והראוי הוא לקרוא על שמו גן לאנשים עם מוגבלויות, כי זה היה מאבק חייו, שבאמת ליווה אותו כל חייו", אמר המשנה לראש עיריית רמת גן וראש סיעת מרצ במועצת העירייה צחי זליכה.
גילאון (65) ז"ל, תושב רמת גן, שנפטר בשבוע שעבר, זכה להערכה רבה, חוצת מפלגות, ומכל הקשת הפוליטית הספידו אותו. "אילן זכה להערכתם הרבה לא רק של תומכיו, אלא גם של יריביו הפוליטיים, שראו בו דמות מופת, בוודאי בכל הנוגע לתחום החברתי", ציין זליכה. "גם ראש העירייה כרמל שאמה הכהן, שכיהן לצדו בכנסת, פרסם עליו מילים חמות".
גילאון החל את פעילותו הציבורית בזירה המוניציפלית, כשנבחר לחבר מועצת עיריית אשדוד וכיהן גם כסגן ראש העירייה. "התחום הראשון שעסק בו היה החינוך. הוא קידם הקמה של גנים מוזיקליים בעיר, וכבר אז, כנבחר ציבור צעיר, הוא הוכיח שיש לו תפיסת עולם חברתית ומגובשת, שמציבה את החלשים ביותר בראש סדר העדיפויות", אמר זליכה. "תמיד עניינו אותו הפעילים החברתיים, אנשי העמותות והקהילות המוחלשות".
זליכה, שהכיר מקרוב את גילאון, הוסיף: "אילן שהציבור הכיר הוא אילן שהחברים שלו הכירו. אדם חכם, ישיר מאוד, בלי להתפלסף, אומר את הדברים כמו שהם וחסר סבלנות כלפי אטימות ממסדית, בירוקרטיה ואדישות למצוקות של אנשים. אלה היו הנקודות שבהן יכולת לפגוש את הצד הלא נחמד של אילן – כשהוא היה נתקל בתשובות של פקידות ממשלתית כזו או אחרת, שהתעלמה ממצוקה של אנשים. הוא היה לוקח את זה ללב.
"יש הרבה פוליטיקאים שעושים הצגות, אבל אילן לא עשה הצגות אף פעם. כשהוא כעס, הוא כעס באמת. כשהוא ראה קיפוח, אטימות או זלזול באנשים רק בגלל שהם עולים, מהגרים, נכים או עניים – הוא היה זועם".
עם זאת, זליכה מספר שבשאר הזמן גילאון היה אדם מצחיק, חם ולבבי, שמכין את הריבות הכי טעימות שיש ומחלק אותן בנדיבות ובאהבה לכולם. "אני לא מתפלא שהחברים הכי טובים שלו בכנסת היו אנשי ימין. אין שום קשר לפוליטיקה. אילן היה איש של אנשים".
זליכה סיפר עוד כי כשגילאון היה ממונה על המערך המוניציפאלי של מרצ, נוצר ביניהם הקשר. "הוא למעשה היה הראשון שנתן בי אמון להוביל את מרצ ברמת גן, בגיל מאוד צעיר, והיו לי איתו המון שיחות על הזירה המקומית ועל זה שהמצביעים שלנו בבחירות המקומיות הם לא בהכרח המצביעים שלנו בכנסת. ידענו להביא הישגים ועשייה משמעותיים בתחומים הכי חשובים – חינוך, סביבה, רווחה וקהילה. למדתי ממנו המון על עשייה חברתית, ובהשראתו נרתמתי להקמת גנים נגישים ולעבודה אינטנסיבית עם המשפחות המיוחדות בעיר. אני רואה בו דמות מופת".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

עושים שבת בגבעתיים

רגע לפני היציאה לחופשת הקיץ, אירח “בית ראשונים” בגבעתיים את אירוע “שבתרבות”, שהיה שונה מאירועי “שבתרבות” שהתקיימו במקום בשנים האחרונות....

חדשות רמת גן-גבעתיים29 ביוני 2022    2 דקות
0

מקום בלב

התרגשות רבה שררה ביום שישי בבוקר באולם הכנסים בכפר המכביה, בטקס הענקת תעודות הצטיינות ל-40 עובדות ועובדים במפעלי בית עמנואל....

חדשות רמת גן-גבעתיים29 ביוני 2022    דקה אחת

כתיבת תגובה