חדשות רמת גן-גבעתיים

משני צדי הכיכר

חדשות רמת גן-גבעתיים11 במאי 2022    2 דקות
0

תושבי רמת חן קובלים על כוונת העירייה לבטל את כיכר עוזי חיטמן שבמרכז השכונה ולבנות במקומה רחבה גדולה וכביש דו-מסלולי

משני צדי הכיכר
כיכר חיטמן. "הכוונה - ליצור פיאצה בסגנון איטלקי" | צילום: משה כהן

תושבים המתגוררים בשכונת רמת חן מתנגדים לתוכנית לביטול כיכר חיטמן ושינוי הסדרי התנועה במקום. על פי התוכנית, רחבת המרכז המסחרי שמול כיכר חיטמן תורחב, והכביש החוצץ בינה לבין הכיכר יבוטל. במקום הכביש שיבוטל, ייסלל נתיב נסיעה חדש, שבו יוכלו לנוע כלי רכב. "הכוונה היא ליצור פיאצה בסגנון איטלקי, שתיצור מראה ייחודי לאזור", הסבירו בעירייה.
תושבים ברמת חן טוענים כי התוכנית עלולה ליצור עומסי תנועה כבדים ומפגעים בטיחותיים. ביום שישי הם אף קיימו הפגנת מחאה במקום. "כיכר עוזי חיטמן מצויה במרכזה של שכונת רמת חן, וקיימת כבר עשרות שנים. במהלך השנים היא שופצה כמה פעמים, ואף שינתה את שמה מכיכר השושנים לכיכר עוזי חיטמן", מציין עו"ד גדי בלושטיין, ששיגר בשם תושבי השכונה מכתב לראש העירייה כרמל שאמה הכהן.
לדבריו, "הכיכר משמשת בעיקר לשתי מטרות. ככל כיכר, היא נועדה לצמצם את התנועה ולהאט את תנועת כלי הרכב הנוסעים ברחוב רזיאל. במהלך השנים אפשרה העירייה להפעיל כשישה קווי אוטובוס ברחוב. המטרה השנייה היא יצירת ריאה ירוקה ואזור ישיבה ומנוחה.
"על פי התוכנית, במקום הכיכר יהיה כביש דו-מסלולי ממזרח לכיכר שתבוטל. התוכנית שואפת להזרים תנועה נוספת לאזור, באמצעות יישור הכיכר והכביש, תוך פגיעה במהותה הבסיסית של הכיכר. בשטח הכביש שיבוטל (הכביש המערבי), מוצגת בתוכנית רחבה עם בתי קפה ושימושים נוספים, שיהוו מוקד משיכה לאנשים ומכוניות, מבלי שמוצגת כל תוכנית חניה שאמורה לשרת אותם".
עו"ד בלושטיין מתריע, בהסתמך על חוות דעת של מומחה, כי ביטול הכיכר והחלפתה ברחוב המשכי וצמתים, ירעו את המצב התחבורתי באזור, ועלולים ליצור מפגעים בנגישות ובבטיחות התנועה של התושבים.
בכיר בעירייה ציין השבוע כי לנוכח ההתנגדויות ואי-הוודאות בעניין השפעת הקו הסגול של הרכבת הקלה, אשר אמור לעבור בציר אלוף שדה ולהביא לביטול הפנייה שמאלה לנוסעים מרחוב ברנשטיין, ייתכן שהתוכנית תידחה בינתיים.
שאמה הכהן הודיע שהצוות המקצועי בעירייה בודק לעומק את הטענות שהועלו על ידי המתנגדים. "ביצענו הליך מעמיק של שיתוף הציבור וקיבלנו מסמכים מהמתנגדים. וביקשתי לבחון את הטענות, עם דגש על נושא הבטיחות", הודיע ראש העירייה.
מהעירייה נמסר: "ראש העירייה והדרג המקצועי קיימו שיחת זום עם התושבים כמעט עד חצות, בהמשך לפגישה מקדימה עם ועד השכונה. ועד התושבים הגיש חוות דעת ערב הזום. ראש העירייה הקשיב בקשב רב, וביקש בסיכום מהצוות המקצועי להתעמק בכל טענה וטענה שהועלתה, ובראשן הטענה להרעה בטיחותית. התושבים יכולים להיות רגועים – כשכל הדרג המקצועי הבכיר מגויס וממוקד וראש העיר מוביל ומפקח באופן אישי על כל התהליך, הסיכוי להחלטה שגויה או להתעלמות מטענות התושבים הוא אפסי".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

עושים שבת בגבעתיים

רגע לפני היציאה לחופשת הקיץ, אירח “בית ראשונים” בגבעתיים את אירוע “שבתרבות”, שהיה שונה מאירועי “שבתרבות” שהתקיימו במקום בשנים האחרונות....

חדשות רמת גן-גבעתיים29 ביוני 2022    2 דקות
0

מקום בלב

התרגשות רבה שררה ביום שישי בבוקר באולם הכנסים בכפר המכביה, בטקס הענקת תעודות הצטיינות ל-40 עובדות ועובדים במפעלי בית עמנואל....

חדשות רמת גן-גבעתיים29 ביוני 2022    דקה אחת

כתיבת תגובה