חדשות רמת גן-גבעתיים

"הכיכר היפה בישראל"

חדשות רמת גן-גבעתיים11 במאי 2022    2 דקות
0

כך מבטיח ראש עיריית רמת גן, רגע לפני סגירת כיכר אורדע (רמב"ם) לצורך עבודות שדרוג, שצפויות להסתיים בפברואר 2023

"הכיכר היפה בישראל"
כיכר אורדע. "זוכרים לה הרבה רגעים יפים" | צילום: משה כהן

נפרדים מהכיכר ההיסטורית, הנחשבת לאחד מסמלי רמת גן. פרויקט מתיחת הפנים לכיכר אורדע יחל בשבוע הבא, ובמהלכו תגודר הכיכר המיתולוגית שבלב רמת גן ותהיה סגורה למעבר הולכי רגל, למעט לעסקים שבקצותיה. העבודות עתידות להסתיים בפברואר 2023.
כ-10 מיליון שקל יושקעו בשלב א' של הפרויקט המורכב, שיתפרס גם לאורך שדרות הילד וגן המלך דוד. על פי התוכנית, יוחלף הריצוף בכיכר, תותקן תאורה דקורטיבית ויוצב ריהוט חדש. בנוסף, יבוצעו עבודות שדרוג גם ברחבה שבין בית הכנסת הגדול לרחוב ביאליק. בשדרות הילד תיבנה מזרקה, שתכלול תאורה מתחלפת וגבהים שונים של גובה המים, על רקע המוזיקה.
פרויקט כיכר אורדע ישתלב בפתיחת "הקו האדום" של הרכבת הקלה, שאם לא יהיו עיכובים, אמור להתחיל לפעול כבר בחודש אוקטובר. לקו, שעובר לאורך רחוב ז'בוטינסקי, תהיה תחנה בסמוך לרחוב ביאליק, והמעבר לכיכר אורדע יהיה דרך שדרות הילד.
במסגרת התוכנית המתגבשת לשלב ב', יבוטל הכביש המחבר בין הרחובות ביאליק להרצל, כדי להרחיב את כיכר אורדע, שתאוחד עם הרחבה שבין בית הכנסת הגדול לרחוב ביאליק, ובכך תיווצר כיכר גדולה.
בעירייה מצפים שעבודות השדרוג, שעלותן מוערכת בעשרות מיליוני שקלים, יהפכו את מרכז רמת גן לחלון הראווה של העיר ולמוקד תוסס של בתי קפה, מסעדות וחנויות, שימשוך מבקרים רבים גם מערים שכנות. עם זאת, אין עדיין פתרון למצוקת החניה הקשה באזור. בעתיד הרחוק מתוכנן מגדל בעורף של רחוב לבבי ומתחתיו, ככל הנראה, יוקם חניון.
לקראת סגירת כיכר אורדע, שזכתה לכינוי על שם בית הקולנוע שפעל במקום במשך שנים ארוכות (השם הרשמי הוא כיכר רמב"ם), התקיימו השבוע מופעי פרידה מהכיכר במתכונתה הנוכחית. "מסיבת סיום" לכיכר המיתולוגית עתידה להיערך הערב (חמישי). במסיבה יופיעו טרנטה גרוב, קובי ממן, הגר יפת, מאיה דדון ועדן בן זקן.
"נפרדים מכיכר רמב"ם עם שבוע של הופעות ופעילויות ערב-ערב", ציין ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן. "הכיכר מיושנת ומוזנחת, אבל אנחנו אוהבים אותה וזוכרים לה הרבה רגעים יפים. הכיכר תגודר לצורך עבודות למשך כמה חודשים ותעבור שינוי מהיסוד, שיהפוך אותה לכיכר היפה בישראל".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

עושים שבת בגבעתיים

רגע לפני היציאה לחופשת הקיץ, אירח “בית ראשונים” בגבעתיים את אירוע “שבתרבות”, שהיה שונה מאירועי “שבתרבות” שהתקיימו במקום בשנים האחרונות....

חדשות רמת גן-גבעתיים29 ביוני 2022    2 דקות
0

מקום בלב

התרגשות רבה שררה ביום שישי בבוקר באולם הכנסים בכפר המכביה, בטקס הענקת תעודות הצטיינות ל-40 עובדות ועובדים במפעלי בית עמנואל....

חדשות רמת גן-גבעתיים29 ביוני 2022    דקה אחת

כתיבת תגובה