חדשות רמת גן-גבעתיים

"מיליונים בארגז החול"

חדשות רמת גן-גבעתיים11 במאי 2022    2 דקות
0

פוסט שהעלה ראש עיריית רמת גן, לגבי עובד שמצא מיליוני שקלים בארגז חול בגן ילדים, עורר חרושת שמועות וסערה ברשת • בהמשך הבהיר שאמה הכהן כי מדובר בניסיון לשחד עובדי עירייה ולזכות במכרז: "מטריד לחשוב כמה כיסי שחיתות עדיין ישנם, וכמה זה עלה ועולה לנו"

"מיליונים בארגז החול"
שאמה הכהן. "הציבור אדיש" | צילום: יח"צ

"עובד אגף החינוך מצא מיליוני שקלים שהוסתרו בחול באמצע תהליך ניקוי והחלפת החול בארגזי החול בגני הילדים". כך כתב ביום שלישי ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן בפוסט שהעלה, אשר עורר סערה ברשתות וגל ניחושים היכן הגן שבו התגלה המטמון.
"ברגע שהיועץ המשפטי יאשר לנו לפרסם את הפרטים, לרבות הגן המדובר, הסכום המדויק, סוג השטרות ועוד פרטים מוכמנים, נשתף אותכם", הוסיף שאמה הכהן. "בכל מקרה, עם כל הכבוד למיליונים שנמצאו, האוצר האמיתי שלנו נמצא תמיד מעל החול".
לאחר כשלוש שעות, הבהיר שאמה הכהן בפוסט נוסף, כי מדובר היה לכאורה בניסיון לשחד עובד ולא במיליוני שקלים שהוסתרו בחול. "רגע לפני המכרז, נכנס ספק לחדר של מנהל הבינוי באגף החינוך ובידו 20 אלף שקל במזומן, במטרה לשחד אותו. המשחד סולק מהחדר, המכרז הושלם, והמחיר ירד מ-820 ל-390 אלף שקל – חיסכון של 430 אלף שקל בכל שנה, מעל 2 מיליון שקל בקדנציה ומעל 4 מיליון שקל בעשור".
באופוזיציה תקפו את שאמה הכהן. "מי שחושב שסיפורי מעשיות מהסוג שפרסם שאמה הכהן בדף הפייסבוק שלו הם מעשה לגיטימי, לא מבין שהוא פוגע בראש ובראשונה בעצמו ובאמון שהציבור נותן בו", טען חבר המועצה אביהוא בן משה. "מעתה, ייקחו תושבים רבים כל ידיעה ששאמה הכהן יפרסם בערבון מוגבל, כי אולי האיש פשוט עובד עליהם בעיניים. ככה לא מתנהג מנהיג, ככה מתנהג ליצן מהליגה הכי נמוכה".
שאמה הכהן לא נשאר חייב: "ביום שבאופוזיציה יפרגנו לי, אבדוק את עצמי. ככל שהם צועקים יותר חזק, אני בטוח שאני עושה את הדבר הנכון, ואמשיך להיאבק למיגור השחיתות". בהמשך העלה פוסט נוסף, שבו כתב כי לפני כחודש היה ניסיון נוסף לשחד מנהל, במכרז לשיפוץ משרדי העירייה. "שני הקבלנים גורשו על ידי המנהלים. קבלן אחד כבר נחקר במשטרה, והשני בדרך", הוא ציין. אם בחודש אחד זה מה שגילינו, מטריד מאוד לחשוב כמה כיסי שחיתות עדיין ישנם, וכמה זה עלה ועולה לנו".
לטענת שאמה הכהן, מטרת הפוסט הייתה להעלות את המודעות הציבורית לשחיתות בשלטון המקומי. "הציבור כבר אדיש. הפוסט השיג את המטרה". הוא הוסיף כי לפני כחודש הוגשה תלונה במשטרה ותלונה נוספת תוגש בקרוב, וכי מי שמטפל בנושא הוא מנכ"ל העירייה מוטי כהן, שכיהן לא מכבר כמ"מ מפכ"ל המשטרה.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

עושים שבת בגבעתיים

רגע לפני היציאה לחופשת הקיץ, אירח “בית ראשונים” בגבעתיים את אירוע “שבתרבות”, שהיה שונה מאירועי “שבתרבות” שהתקיימו במקום בשנים האחרונות....

חדשות רמת גן-גבעתיים29 ביוני 2022    2 דקות
0

מקום בלב

התרגשות רבה שררה ביום שישי בבוקר באולם הכנסים בכפר המכביה, בטקס הענקת תעודות הצטיינות ל-40 עובדות ועובדים במפעלי בית עמנואל....

חדשות רמת גן-גבעתיים29 ביוני 2022    דקה אחת

כתיבת תגובה