חדשות רמת גן-גבעתיים

להדלקת המשואה יעלה עשהאל שבו

חדשות רמת גן-גבעתיים27 באפריל 2022    דקה אחת
0

לאחר שאיבד את אמו, שלושת אחיו ורגלו בפיגוע ביישוב איתמר, הפך שבו, תושב רמת גן, לאלוף ישראל בשחייה ולמאמן כדורסל לצעירים עם מוגבלויות • שר התרבות והספורט: "עשהאל הוא סמל לניצחון הרוח"

להדלקת המשואה יעלה עשהאל שבו
שבו. "מודל עבור כל מי שמתמודד עם קושי" | צילום: באדיבות המצולם

בין מדליקי המשואות בטקס המסורתי בהר הרצל, המציין את סיום אירועי יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ותחילת חגיגות יום העצמאות ה-74 למדינת ישראל, יהיה עשהאל שבו, תושב רמת גן. כך הודיע שר התרבות והספורט חילי טרופר, המכהן כיו"ר ועדת הטקסים והסמלים, שאימץ את המלצת הוועדה הציבורית לבחירת מדליקי המשואות, בראשות מנהל מרכז ההסברה מושיק אביב.
שבו, היה בן 9 כאשר מחבל נכנס, ב-20 ביוני 2002, לבית הוריו ביישוב איתמר ורצח את אמו ואת שלושת אחיו. כ-200 רסיסים ושלושה כדורים חדרו לגופו של עשהאל וקטעו את רגלו. אבל למרות הפציעה הקשה והאובדן המצמרר של בני משפחתו, עשהאל נאבק לקום ולהתגבר על הכאב והנכות.
לאחר שיקום ארוך בבית החולים ואימונים מאומצים – הוא הפך לאלוף ישראל בשחייה וייצג את ישראל בגאווה בתחרויות שחייה בינלאומיות. את רוח הלחימה והאהבה לספורט לקח שבו עמו גם למגרשי הכדורסל, כאשר שיחק בנבחרת ישראל בכדורסל נכים.
"בהתמודדותו יוצאת הדופן עם הטרגדיה הקשה שפקדה אותו, מייצג עשהאל את ניצחונה של רוח היצירה, הבנייה והעשייה. בשנים האחרונות הוא חזר למגרשי הכדורסל, שם עשה את צעדיו הראשונים, וכיום הוא מאמן צעירים עם מוגבלויות בכל גווני הקשת הישראלית", ציינה הוועדה בנימוקיה לבחירתו להדליק משואה. "בנוסף, הוא גם מרצה לבני נוער ברחבי הארץ על ההתמודדות עם האתגרים בחייו".
שר התרבות והספורט חילי טרופר ציין: "עשהאל שבו הוא סמל לניצחון הרוח. מתוך שבר גדול, אובדן אם ושלושה אחים ופציעה קשה, הוא בחר לצמוח. עשהאל הוא ספורטאי מצטיין, איש חינוך ומודל עבור כל מי שמתמודד עם קושי ומתעקש לנצח בכל יום מחדש".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תערוכה מהסרטים

במסגרת אירועי 100 שנה לגבעתיים, מוצגת בתיאטרון העירוני תערוכה המביאה את סיפור הקמתם של אולפני גבע, שפעלו ברחוב ויצמן פינת...

חדשות רמת גן-גבעתיים11 במאי 2022    2 דקות
0

ידועים בדיבור

ראש עיריית גבעתיים רן קוניק נפגש עם תלמידים מהעיר שהעפילו לגמר הארצי בתחרות "הנואם הצעיר", שמתקיימת ביוזמת מועדון רוטרי. קוניק...

חדשות רמת גן-גבעתיים11 במאי 2022    דקה אחת

כתיבת תגובה