חדשות רמת גן-גבעתיים

עבודות כפיים

תערוכת "פועלות באמנות", המוצגת בגלריה העירונית במכון המים בגבעתיים, מפגישה בין שתי יוצרות עכשוויות - דנה בראון ונגה יודקוביק-עציוני - ומציגה שתי שפות שונות של דיאלוג חד-פעמי ביניהן

עבודות כפיים
עבודה של יודקוביק-עציוני. פס ייצור ׀ צילום: דוברות העירייה

תערוכה חדשה מוצגת בימים אלה בגלריה העירונית במכון המים בגבעתיים. תערוכת "פועלות באמנות", שפתחה את שנת 2022 ושתוצג בגלריה עד 11 בפברואר, מפגישה בין שתי יוצרות עכשוויות – דנה בראון ונגה יודקוביק-עציוני. התערוכה מוצגת בשיתוף עמותת "קהילתיים" והגלריה העירונית, בהובלת האוצר דורון פולק.
בראון ויודקוביק-עציוני יצרו אוסף של עבודות מופשטות, המבטאות עבודת כפיים פיזית מתמשכת. התערוכה מציגה שתי שפות שונות של דיאלוג חד-פעמי קסום בין שתי היוצרות.
יודקוביק-עציוני, זוכת פרס שר התרבות, יוצרת בעבודתה גופים, משקלים ונפחים מנייר, באמצעות אמנות המשחזרת חומרי גלם למצב שבו התקיימו בעבר כחפצים. התוצאה היא מגוון פריטים הנראים לצופה כחלקי מכונות כבדים ומסיביים, שמזכירים פס ייצור של מפעל.
במיצגים שלה מקיימת יודקוביק-עציוני דיאלוג עם חלל המבנה, באמצעות הצבת פס הייצור שלה במרכזו, תוך שהוא מתריס בעצם נוכחותו נגד המתרחש מסביבו. פסי הפריטים הפרושים לאורך חלל הגלריה מתכתבים עם עצמם ומקיימים במקביל גם דו-שיח עם היצירות המטפסות על הקיר המרכזי.
בראון יוצרת עבודות מופשטות הבוחנות שאלות של חיבור והתאמה, של העזה והתרסה, ושל תכנון המתווה מול משמעויות ביצועו המעשי. כפועלת המתגייסת לייצור את עבודות הנייר שלה, היא מביעה בראש וראשונה את הנעשה במגירות הנפש שלה. היות שגדלה בבית של אספני אמנות, יש בעבודותיה דיאלוג יומיומי עם כל סגנונות האמנות, ואולי דווקא בשל כך – היא בוחרת ליצור בשפה דאדאיסטית ונועזת.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תערוכה מהסרטים

במסגרת אירועי 100 שנה לגבעתיים, מוצגת בתיאטרון העירוני תערוכה המביאה את סיפור הקמתם של אולפני גבע, שפעלו ברחוב ויצמן פינת...

חדשות רמת גן-גבעתיים11 במאי 2022    2 דקות
0

ידועים בדיבור

ראש עיריית גבעתיים רן קוניק נפגש עם תלמידים מהעיר שהעפילו לגמר הארצי בתחרות "הנואם הצעיר", שמתקיימת ביוזמת מועדון רוטרי. קוניק...

חדשות רמת גן-גבעתיים11 במאי 2022    דקה אחת

כתיבת תגובה