חדשות רמת גן-גבעתיים

בית ספר לבידוד

חדשות רמת גן-גבעתיים21 בינואר 2022    4 דקות
0

112 מ-230 הגנים הפועלים ברמת גן היו סגורים השבוע • גם כרבע מהסייעות בצהרונים חסרו • בגבעתיים נסגרו 13 מ-80 גני הילדים בעיר, בנוסף ל-13 כיתות בבתי ספר יסודיים • "מה שאנחנו עוברים זה סיוט", אומר אב לארבעה

בית ספר לבידוד
חוגגים את ט"ו בשבט באורט גבעתיים ׀ צילום: דוברות העירייה

"זו תקופה של טירוף וחוסר ודאות. אני לא יכול לצפות אפילו שעה אחת קדימה", אומר מנכ"ל מפעלי בית עמנואל יאיר דמארי, על רקע גלי הבידוד של ילדים ואנשי צוות.
"אני מתחיל את היום ולא יודע מה יקרה. כל הזמן מתקבלות הודעות על מאומתים בקרב ילדים ואנשי צוות. בממוצע, חסרות מדי יום 100-80 מתוך 400 הסייעות בצהרונים. גייסנו עשרות סייעות מאלעד, ואנחנו דואגים להן להסעות, אבל זה לא מספיק", ציין דמארי. "לעתים אין לנו מחליפים לאנשי צוות שנכנסים לבידוד".
בהנחיית ראש העירייה כרמל שאמה הכהן, המפעילים החיצוניים בגנים ובצהרונים יקבלו שכר מלא, למרות הירידה בהיקף עבודתם, בשל סגירת כיתות גן וצהרונים. "כדי לסייע להם, סיכמנו שבעתיד הם יחזירו לנו שעות עבודה, בימי תגבור נוספים, בהתאם לצורך. הרצון הוא ללכת לקראת ולא לפגוע להם בשכר", מסביר דמארי.
על רקע שהותם של רבים בבידוד, הודיע דמארי על השקת מיזם ייחודי של הפעלות, העשרה ותכנים מגוונים למבודדים ובני משפחותיהם בזום ובפייסבוק העירוני. "בהנחיית ראש העירייה, נערכנו למבצע המיוחד, בניסיון לסייע ולהקל ככל הניתן לשוהים בבידוד", ציין דמארי.
בשל המצב, 112 מ-230 הגנים הפועלים ברמת גן היו סגורים השבוע. לראשונה, הוחלט גם על סגירת בית ספר יסודי. ביום שני הודיעה העירייה על סגירת בית הספר קורצ'אק עד סוף השבוע, לנוכח העלייה בתחלואה בקרב אנשי הצוות.
לדברי שאמה הכהן, "זו תקופה קשה ומורכבת. אנחנו עושים הכל כדי להמשיך בלימודים בבתי הספר ובגנים עד כמה שניתן. אני מקווה שבקרוב נעבור את הגל. ברמת גן ראינו בימים האחרונים התייצבות בשיעורי התחלואה, לעומת השבוע שעבר".
בינתיים ההורים אובדי עצות ומנסים להתמודד עם המצב. "מה שאנחנו עוברים זה סיוט, פשוט נורא", אומר אב לארבעה ילדים הלומדים בגן ובבית ספר יסודי ברמת גן. "הבן הראשון נכנס לבידוד, לאחר שנמצא תלמיד מאומת בכיתה, ומאז זה נמשך. כעבור שלושה ימים נכנס לבידוד הבן השני, ואחריו גם השלישי".
לדבריו, בנוסף לשמירה על הילדים בבית, גם צריך לרוץ כל העת לבדיקות. "אשתי עובדת ביום, ולמזלי אני עובד בלילות, אחרת היינו מפסידים ימי עבודה. יש הורים רבים שאין להם ברירה, וזה עולה להם באובדן ימי עבודה ושכר. גם לילדים מאוד מאוד קשה. אחד הבנים שלי כבר היה שבע פעמים בבידוד, וכשהוא שמע שגם הפעם הוא צריך להישאר בבית, הוא פרץ בבכי. כאב לי הלב, אבל כולנו מנסים להתמודד עם המציאות הקשה והמורכבת, ומקווים שנוכל לשוב בקרוב לחיים נורמליים", הוא אומר.
בגבעתיים נסגרו השבוע 13 מ-80 גני הילדים בעיר, בנוסף ל-13 כיתות בבתי ספר יסודיים. ראש עיריית גבעתיים רן קוניק דרש השבוע לשנות את מתווה הבידוד במוסדות החינוך. "יש להחזיר את הכיתה הירוקה. לא ייתכן שילדים שמרגישים טוב יישבו בבית. ילד שמרגיש טוב צריך להגיע לבית הספר, וגם אם אין מחנך בכיתה, הוא ישחק בחצר תחת השגחה של המורים הנמצאים", ציין קוניק. "ילד עם סימפטומים? שיישאר בבית ויחזור לאחר שיחלים, עם בדיקה שלילית. ילד שנחשף, אבל מרגיש טוב? שייבדק בבוקר ויבוא".

רוקדים באוויר הפתוח
כשברקע משבר הקורונה, התקיים נשף הסיום של פרויקט "כיתות רוקדות" בחצר בית הספר בן-גוריון בגבעתיים, באוויר הפתוח. תלמידי כיתות ה', שהתנסו בשיעורי מחול בחודשים האחרונים, רקדו בזוגות. לאירוע הוזמנו גם הורים ותלמידים מכיתות א'-ד', שנהנו מפעילות מגבשת.
תוכנית "כיתות רוקדות" פועלת בגבעתיים זה כשמונה שנים. הפרויקט מטפח בקרב התלמידים מיומנויות חברתיות, עבודה בצוות, תחושת מסוגלות וביטחון עצמי, תוך התנסות בסגנונות ריקוד שונים, כמו ואלס, טנגו ופוקסטרוט. "הפעם, נשף הסיום קיבל משמעות מיוחדת. התלמידים וההורים נהנו משבירת שגרה, שנחוצה בתקופה הנוכחית", ציינה מנהלת בית הספר כרמית גלעדי.

רון בלב ומטוש ביד
על רקע גלי הבידוד, התקיימו ביום שני טקסים לציון ט"ו בשבט במרבית בתי הספר והגנים ברמת גן ובגבעתיים. ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן הגיע לגן נחליאלי, שם התקיימו נטיעות בעציצים בשל שנת השמיטה.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

תערוכה מהסרטים

במסגרת אירועי 100 שנה לגבעתיים, מוצגת בתיאטרון העירוני תערוכה המביאה את סיפור הקמתם של אולפני גבע, שפעלו ברחוב ויצמן פינת...

חדשות רמת גן-גבעתיים11 במאי 2022    2 דקות
0

ידועים בדיבור

ראש עיריית גבעתיים רן קוניק נפגש עם תלמידים מהעיר שהעפילו לגמר הארצי בתחרות "הנואם הצעיר", שמתקיימת ביוזמת מועדון רוטרי. קוניק...

חדשות רמת גן-גבעתיים11 במאי 2022    דקה אחת

כתיבת תגובה