חדשות רמת גן-גבעתיים

ברוכים השווים

חדשות רמת גן-גבעתיים15 בדצמבר 2021    דקה אחת
0
ברוכים השווים

במסגרת אירועי "שווה לי", לציון חודש המודעות לאנשים עם מוגבלות, התקיימו בגבעתיים מגוון מופעים וסדנאות בשיתוף "תו המשווה" לתרבות מונגשת.
כ-150 חניכים של תנועות הצופים והנוער העובד והלומד הגיעו למפגש עם בני נוער בעלי צרכים מיוחדים, שהתקיים בתיאטרון גבעתיים. במופע הבכורה הארצי של "תראו אותי" סיפרו שלושה בני נוער על התמודדות עם מוגבלות בצורה כנה וחשופה. את המופע הנחתה מנהלת עמותת "תו המשווה" רינת אבישר.
על במת התיאטרון עלו רון הסינג (14), הסובל משיתוק מוחין מלידה ועוסק במוזיקה, קורל לכיש (12), כבדת שמיעה, חובבת שירה ומשחק, ורועי מורי (14), אוטיסט בתפקוד גבוה, המנגן בפסנתר ומלחין. בני הנוער חשפו בפני הצופים עולם עשיר בתחביבים ובתחומי עניין אמנותיים, והסבירו שהמגבלה היא לא הדבר שמגדיר אותם. שלושתם הגיעו להישגים בתחומם, שיתפו פעולה עם ידוענים והשתתפו בסרטים דוקומנטריים. המפגש כלל קטעי משחק ונגינה, והוקרנו גם קליפים, שתיעדו אותם בנקודות ציון שונות.
המופע עסק בהתמודדות החברתית של בני הנוער ובתגובות הסביבה למוגבלותם. רון המליץ לקהל כיצד ראוי לנהוג בעת מפגש עם ילדים עם צרכים מיוחדים: "כשאתם פוגשים ילדים עם מוגבלויות, תמיד עדיף לשאול ולהתעניין מאשר להתעלם, או בטח לצחוק. אולי אפילו לשאול אם צריך עזרה. זה עושה טוב על הלב".
רועי הדגיש ש"אוטיזם זה לא לקות, אלא שוני", שלא צריך להיות גורם מפריע או משנה בחברות. קורל סיפרה שמכשיר השמיעה שלה לא מונע ממנה להתנסות בתחומים חדשים ולחקור נושאים שזרים לה. היא גם ביצעה מונולוג מרגש שעסק בחרם, המבוסס על חוויותיה של הנערה אופק ראשון, שהובילה מאבק ארצי בתופעה.
מארגני האירוע הייחודי ציינו כי חניכי תנועות הנוער זכו להיחשף למסרים מעצימים, הקשורים לקבלת אנשים עם צרכים מיוחדים, והמפגש היווה עבורם הזדמנות להכיר בני נוער בגילם, המתמודדים עם מוגבלות, שאינם מוותרים על תחביבים ומשקיעים בטיפוח כישרונותיהם בתחומים נחשקים, כמו משחק, נגינה והלחנה.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

צוות הווי ובידוד

המתווה החדש של ביטול הבידודים במערכת החינוך, יוצר ציפיות, אך גם חששות. על פי המתווה, שעליו החליטה הממשלה, כל תלמיד...

חדשות רמת גן-גבעתיים26 בינואר 2022    2 דקות
0

12 המופלאים

לראשונה בגבעתיים, הושק קורס "יזמות סטארט-אפ" - תוכנית ייחודית, שבמסגרתה יעברו כ-12 מיזמים עסקיים מקומיים הכשרה מקיפה בתחום יזמות ההייטק....

חדשות רמת גן-גבעתיים22 בינואר 2022    דקה אחת

כתיבת תגובה