חדשות רמת גן-גבעתיים

חיסון ממוקד

חדשות רמת גן-גבעתיים15 בדצמבר 2021    דקה אחת
0
חיסון ממוקד

כשברקע החששות הגוברים מהתפרצות גל חמישי ומהתפשטות זן האומיקרון, במערכת הבריאות חוששים גם מגל תחלואת חורף. במחוז דן של שירותי בריאות כללית ועיריית רמת גן הודיעו על הרחבת שיתוף הפעולה, שבמסגרתו יעודדו את הציבור להתחסן נגד מחלת השפעת. זאת, לנוכח הכניסה לעונת החורף וריבוי הדיווחים על מחלות ויראליות עונתיות, שכבר מסתובבות בשטח.
בניסיון להנגיש את חיסוני השפעת לציבור רחב ככל הניתן, הוחלט כי החיסונים יינתנו בבית הצנחן שברחוב רוקח ברמת גן, ששימש כמתחם חיסוני קורונה מאז תחילת מבצע החיסונים בינואר 2021. בשירותי בריאות כללית הבהירו כי מתחם החיסונים בבית הצנחן ימשיך להעניק שירות חיסוני קורונה למי שיחפוץ בכך.
חיסוני השפעת יינתנו בבית הצנחן בימים ראשון-חמישי בשעות 19:00-14:00, ובימי שישי בשעות 13:00-8:00. לדברי מנהלת מחוז דן בכללית ד"ר לימור דרורי-הרישנו, "אנו רואים חשיבות גדולה בהתחסנות נגד נגיף השפעת, בדגש על אוכלוסיות היעד המיועדות לתחלואה – ילדים ותינוקות מגיל חצי שנה ומעלה, נשים הרות ואוכלוסייה מבוגרת".
היא ציינה עוד כי בשנה שעברה ישראל נכנסה בתקופה זו לסגר שלישי, דבר שמזער את האינטראקציות החברתיות והביא לכך שלמעשה לא חווינו שפעת בארץ. "השנה, כשמערכת החינוך שוב פועלת במתכונת מלאה, וכמוה גם עולמות המסחר, התרבות והפנאי, סכנת התחלואה העונתית שוב חוזרת, כשהקורונה עדיין פעילה בקרבנו. על כן, יש חשיבות רבה להתחסן נגד שפעת. ניתן לעשות זאת גם במרפאות האם וגם באמצעות השירות שאנחנו מפעילים בבית הצנחן, בשיתוף עם מחלקת הבריאות בעירייה".
ראש העירייה כרמל שאמה הכהן הדגיש, כי העירייה מעודדת את התחסנות התושבים נגד השפעת. "כשם שהצלחנו להחזיר את רמת גן להיות עיר ירוקה בתקופת הקורונה, כך יש חשיבות להתחסנות האוכלוסייה נגד השפעת".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

צוות הווי ובידוד

המתווה החדש של ביטול הבידודים במערכת החינוך, יוצר ציפיות, אך גם חששות. על פי המתווה, שעליו החליטה הממשלה, כל תלמיד...

חדשות רמת גן-גבעתיים26 בינואר 2022    2 דקות
0

12 המופלאים

לראשונה בגבעתיים, הושק קורס "יזמות סטארט-אפ" - תוכנית ייחודית, שבמסגרתה יעברו כ-12 מיזמים עסקיים מקומיים הכשרה מקיפה בתחום יזמות ההייטק....

חדשות רמת גן-גבעתיים22 בינואר 2022    דקה אחת

כתיבת תגובה