חדשות רמת גן-גבעתיים

נגד כיוון התנועה

חדשות רמת גן-גבעתיים15 בדצמבר 2021    2 דקות
0
נגד כיוון התנועה

"לאחרונה יש ברחוב רימלט שבשכונת מרום נווה יותר רוכבי קטנועים, אופניים וקורקינטים חשמליים, הנוסעים בניגוד לחוק ולכיוון התנועה וגורמים לסיכון", מתריע חבר הנהלת עיריית רמת גן אלי מוסרי. לדבריו, לאחרונה פנו אליו תושבים המתגוררים ברחוב והביעו חשש מהתופעה.
רימלט הוא רחוב חד-סטרי, שבו מותרת תנועת כלי הרכב ממערב למזרח, בסמוך לפארק דוד. לדברי מוסרי, למרות השילוט במקום, יש רוכבי דו-גלגלי וגם נהגי מכוניות, הנוסעים בניגוד לכיוון התנועה.
"אני מתכוון לפנות בדחיפות לאגף הביטחון של העירייה, לשיטור העירוני ולמשטרה, כדי להגביר את אמצעי האכיפה ולהטיל קנסות על העבריינים העוברים על חוקי התנועה", הודיע מוסרי, והתריע כי לאחרונה הגיעו אליו תלונות על התופעה המסוכנת גם ברחובות חד-סטריים נוספים ברמת גן, ובהם הרחובות הראשיים ביאליק והרצל. "אסור לנו לאפשר לתופעה המסוכנת הזו להמשיך. חייבת להיות אכיפה חסרת פשרות, לפני שחלילה יקרה אסון", הוא מתריע.

המחאה נמשכת
ביום ראשון הפגינו עשרות תושבים מהשכונות מרום נווה וגני מרום ברמת גן, במחאה על עשרות אוטובוסים שיצרו שוב עומסי תנועה ברחוב חזון איש, בעקבות אלפים שהשתתפו באירוע גדול בבני ברק.
המפגינים מחו על המטרד הקשה שמסוף האוטובוסים יוצר. בין המשתתפים היו אברהם סלומה, ממובילי המחאה, וחברי הנהלת העירייה אלי מוסרי ועו"ד זוהר ישרים.
מוסרי ציין כי בקרוב יתפרסם מכרז להתקנת מצלמות אכיפה ברחוב, בתחום השיפוט של רמת גן, ונהגי אוטובוסים שיעצרו מעל המותר או שיחנו במקומות אסורים, יקבלו קנסות כספיים. עם זאת, לדבריו, הפתרון ארוך הטווח הוא מציאת מקום חלופי למסוף האוטובוסים בבני ברק, והדבר תלוי בעיקר במשרד התחבורה.

ילדים בסיכון
בכל שנה נפגעים בתאונות דרכים ברמת גן בממוצע 19 ילדים ובני נוער בגילאי 14-0. כך נמסר מעמותת אור ירוק. בין השנים 2016-20 נפגעו ברמת גן 97 ילדים.
מהשוואת נתונים עם כלל הערים בארץ עולה כי רמת גן מדורגת במקום ה-24 במסוכנות לילדים, מבין הערים עם למעלה מ-50 אלף תושבים, עם 0.61 נפגעים בתאונות דרכים לכל אלף ילדים.
עוד עולה מנתוני אור ירוק, כי גבעתיים מדורגת במקום ה-32 במסוכנות לילדים, כאשר בכל שנה נפגעים בעיר בתאונות דרכים ארבעה ילדים בממוצע. בחמש השנים האחרונות (2016-20) נפגעו בעיר 20 ילדים ובני נוער בגילאי 14-0.
"ילדים הם אוכלוסייה שנמצאת בסיכון גבוה להיפגע בתאונות דרכים, בשל המאפיינים הייחודיים שלהם. בכל שנה כיתת לימוד שלמה נמחקת מנוף חיינו, וחייהן של משפחות רבות לא ישובו להיות כפי שהיו", התריע מנכ"ל אור ירוק ארז קיטה. "רוב הילדים נהרגים כשהם הולכים ברגל, ולכן יש לרסן ולמתן את מהירות נסיעת כלי הרכב באותם אזורים שיש בהם ריבוי של ילדים".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

12 המופלאים

לראשונה בגבעתיים, הושק קורס "יזמות סטארט-אפ" - תוכנית ייחודית, שבמסגרתה יעברו כ-12 מיזמים עסקיים מקומיים הכשרה מקיפה בתחום יזמות ההייטק....

חדשות רמת גן-גבעתיים22 בינואר 2022    דקה אחת
0

בית ספר לבידוד

"זו תקופה של טירוף וחוסר ודאות. אני לא יכול לצפות אפילו שעה אחת קדימה", אומר מנכ"ל מפעלי בית עמנואל יאיר...

חדשות רמת גן-גבעתיים21 בינואר 2022    4 דקות

כתיבת תגובה