חדשות רמת גן-גבעתיים

"לא ויתרה על אף תלמיד"

חדשות רמת גן-גבעתיים1 בדצמבר 2021    2 דקות
0
"לא ויתרה על אף תלמיד"

בטקס הוקרה מרגש, נפרדו בכירים בעיריית גבעתיים ואנשי חינוך מראש מינהל החינוך, הנוער והצעירים בעירייה אירית אהרונסון, הפורשת לגמלאות לאחר ארבעה עשורים של פעילות חינוכית עשירה.
אהרונסון עמדה בראש מינהל החינוך במשך שבע שנים. בתקופת ניהולה, זינקו ההישגים הלימודיים של תלמידי גבעתיים לשיאים חדשים. בשנה שעברה ניצבה גבעתיים במקום הראשון בקרב הערים הבינוניות והגדולות, עם שיעור זכאות לבגרות של 95.4%.
לצד השקעה בחדשנות פדגוגית, הקמת מרחבי למידה והטמעת תוכניות לימוד פורצות דרך, טיפחה אהרונסון את האקלים החינוכי-חברתי במוסדות החינוך והעצימה את תחום החינוך הבלתי פורמלי בעיר – תנועות נוער ומסגרות מעורבות חברתית.
מחזיק תיק החינוך יזהר אופלטקה אמר: "אירית האמינה בצדק חברתי וחינוכי, הפגינה יכולת מנהיגות והובילה להצלחה אדירה של מערכת החינוך העירונית". עתידה יערי, מנהלת מוסדות חינוך במינהל החינוך, סיפרה כי "אירית שימשה כמודל השראה למנהלים ולעובדים, והאמינה שכל תלמיד הוא מתת אלוה, שמגיעה לו מעטפת חינוכית ייחודית משלו".
יוני רובינשטיין, סגן ראש מינהל החינוך, תיאר את אירית כ"אדם חזק וערכי, המשלב נחישות ודבקות במשימה לצד נפש רכה ואנושית". עדי וייצברג, מנהלת פדגוגיה במינהל החינוך, ציינה עוד כי "אירית היא מנהיגה הדבקה במטרה ואינה רואה קירות בדרכה. מנהלת שכל תכונותיה עטופות בטוב לב ובנתינה אינסופית".
לאהרונסון ציפתה הפתעה, כשבוגרי הכיתה הראשונה שחינכה בשנת 1980 יצרו מסע במנהרת הזמן לתחילת דרכה הפדגוגית. אליהם הצטרפו תלמידים לשעבר שחינכה בתקופות שונות. בהם גם העיתונאית אילנה דיין והזמרת מרינה מקסימיליאן בלומין. גם פרופ' אסא כשר, שהיה שותף לכתיבת הקוד האתי למערכת החינוך העירונית, סיפר על תרומתה לפרויקט.
ראש עיריית גבעתיים רן קוניק ציין: "אירית אהרונסון, תושבת העיר ובוגרת תיכון קלעי יוצאת לגמלאות לאחר 41 שנות עשייה חינוכית. הייתה לעיר גבעתיים ולי אישית זכות גדולה ומזל גדול שתחום החינוך היה בשנים אלה תחת ידיה של אשת חינוך מיוחדת ונדירה, מקצוענית, מנהלת בחסד עליון, שלא ויתרה על אף תלמיד.
"אירית הביאה את מערכת החינוך שלנו להישגים חסרי תקדים, ליציבות מרשימה בצוותי ההוראה והניהול בבתי הספר ובגני הילדים, וחיברה חיבורים נפלאים בין החינוך הפורמלי לבלתי פורמלי. בשם כל מערכת החינוך העירונית ובשם הורי ותלמידי העיר, תודה לך על כל מה שעשית ונתת למען עירנו האהובה, ילדיה ותושביה".
את אהרונסון תחליף שרון פילוסוף, שכיהנה כמנהלת פיתוח תוכן, פרויקטים חדשניים והדרכת מנהלים במינהל החינוך בירושלים.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

צוות הווי ובידוד

המתווה החדש של ביטול הבידודים במערכת החינוך, יוצר ציפיות, אך גם חששות. על פי המתווה, שעליו החליטה הממשלה, כל תלמיד...

חדשות רמת גן-גבעתיים26 בינואר 2022    2 דקות
0

12 המופלאים

לראשונה בגבעתיים, הושק קורס "יזמות סטארט-אפ" - תוכנית ייחודית, שבמסגרתה יעברו כ-12 מיזמים עסקיים מקומיים הכשרה מקיפה בתחום יזמות ההייטק....

חדשות רמת גן-גבעתיים22 בינואר 2022    דקה אחת

כתיבת תגובה