חדשות רמת גן-גבעתיים

נא להחנות בהתאם

חדשות רמת גן-גבעתיים1 בדצמבר 2021    3 דקות
0
נא להחנות בהתאם

מצלמות לאכיפת חניה בלתי חוקית יוצבו בחמישה מתחמים נוספים ברמת גן. המצלמות, שעלות התקנתן מוערכת בכמיליון שקל, יהיו פרוסות במוקדים שבהם יש עומסי תנועה ומטרדים שנוצרים בשל חניות בלתי חוקיות.
במסוף האוטובוסים ותחנת המוניות במרום נווה יוצבו שש מצלמות, שאמורות לסייע במטרד החניות הבלתי חוקיות של אוטובוסים. זאת, על רקע מחאת תושבים על מטרדי רעש, איכות אוויר ופקקים הנוצרים בשל חניות אוטובוסים במסוף חזון איש, אשר לא פעם מגיעים גם לתחום השיפוט של רמת גן.
חבר מועצת העירייה עו"ד אביהוא בן משה דרש שהמצלמות יאכפו גם חניה בלתי חוקית של אוטובוסים בתחום השיפוט של בני ברק. ראש העירייה כרמל שאמה הכהן הבהיר שמבחינה חוקית, לעיריית רמת גן אין סמכות לאכוף חניה לא חוקית בבני ברק, אבל תיבדק אפשרות עם מנהל אגף הביטחון בעירייה שמעון שומרוני להעביר את התיעוד של חניות בלתי חוקיות למשטרה.
ארבע מצלמות אכיפה נוספות יוצבו בגן הילדים ברחוב רימלט, שם מותרת רק חניית חנה וסע. עוד הוחלט על הצבת ארבע מצלמות אכיפה נגד חניה בלתי חוקית בשדרות ירושלים וארבע מצלמות נוספות, לאכיפת חניית אקספרס (חניה לזמן מוגבל של 15 דקות) ברחוב נגבה. ברחוב הירדן, שבו יש עומסי תנועה כבדים בעיקר בשעות הלחץ של הבוקר ואחר הצהריים, יוצבו שש מצלמות אכיפה במתחמי המרכז המסחרי והבנק.
מחזיק תיק הכספים בעירייה אלי מוסרי הודיע, שבמסגרת הפרויקט המתכונן לשיקום ושדרוג רחוב הירדן, בכוונת העירייה לדרוש מהמשטרה ומחברת נת"ע להאריך את משך זמן "הגל הירוק" ביציאה ובכניסה מרחוב הירדן לציר אלוף שדה בשעות העומס – בבוקר ליוצאים מהירדן, ואחר הצהריים לנכנסים לרחוב מאלוף שדה. זאת, בניסיון להגביר את שטף תנועת המכוניות.
"תושבי דרום-מזרח רמת גן סובלים מפקקים נוראיים ברחוב הירדן בשעות העומס", התריע מוסרי. מנכ"ל נת"ע חיים גליק הבהיר במהלך נסיעת הבכורה של הקו האדום של הרכבת הקלה בשדרות ירושלים ביפו, כי לרכבת הקלה תינתן עדיפות של 70% במעבר בצמתים.
מוסרי הודיע עוד, שבכוונתו לבקש הצבת שוטרים עירוניים להכוונת התנועה ברחוב הירדן, במהלך עבודות השדרוג לאורך הרחוב ועבודות התשתית של הקו הסגול בציר אלוף שדה. "יש להציב את הפקחים בצמתים פנחס-הירדן, משה דיין-הירדן והבילויים-הירדן בשעות הלחץ של הבוקר ואחר הצהריים, כדי שיסייעו בפיקוח ובהכוונת התנועה לכל אורך רחוב הירדן", הוא ציין עוד.
בנוסף, מוסרי מתכוון לבחון הצבת "במפרים" ברחוב הירדן, לצורך האטת מהירות הנסיעה ברחוב. "הדגש הוא למשאיות ואופנועים, הנוסעים לעתים במהירות מסוכנת", הוא מבהיר.
לדברי מוסרי, בסיור שהתקיים לאחרונה עם קצינים ממשטרת מרחב דן בצומת אלוף שדה-הירדן, סוכם על שורת צעדים בניסיון להתמודד עם בעיות התנועה במקום, שעלולות להחריף עם תחילת עבודות התשתית של הרכבת הקלה. בסיור השתתפו קצין התנועה של משטרת מרחב דן רב פקד יוסי צעדה, מנהלת אגף התנועה בעירייה טלי לוי ומנהל מחלקת החניה רמי נחום.
במהלך הסיור, עלו טענות על חניות כפולות הגורמות לגריעת נתיב נסיעה ובעקבות כך להגברת עומסי התנועה, על היעדר "גל ירוק" ברמזורים ברחוב הירדן עד לצומת אלוף שדה, ועל נהגים חסרי סבלנות שאינם ממתינים בטור המכוניות בשעות אחה"צ בציר אלוף שדה, עד הכניסה לרחוב הירדן, ונכנסים ללא המתנה, תוך עימותים עם נהגים הממתינים דקות ארוכות בפקק.
בפגישה, סוכם לבחון יישום "גל ירוק" על ארבעה רמזורים בירדן, פנייה לנת"ע כדי שתבחן הצבת עמודי פלסטיק בציר אלוף שדה ממזרח, במטרה למנוע את "התגנבות" הנהגים המנסים להגיע ללא המתנה לנתיב הימני, בנוסף לאכיפה משטרתית וקנסות כספיים שיוטלו על נהגים העוקפים בניגוד לחוק את טור המכוניות באלוף שדה ממזרח, לכיוון רחוב הירדן.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

12 המופלאים

לראשונה בגבעתיים, הושק קורס "יזמות סטארט-אפ" - תוכנית ייחודית, שבמסגרתה יעברו כ-12 מיזמים עסקיים מקומיים הכשרה מקיפה בתחום יזמות ההייטק....

חדשות רמת גן-גבעתיים22 בינואר 2022    דקה אחת
0

בית ספר לבידוד

"זו תקופה של טירוף וחוסר ודאות. אני לא יכול לצפות אפילו שעה אחת קדימה", אומר מנכ"ל מפעלי בית עמנואל יאיר...

חדשות רמת גן-גבעתיים21 בינואר 2022    4 דקות

כתיבת תגובה