חדשות רמת גן-גבעתיים

התחדשות עירונית

חדשות רמת גן-גבעתיים1 בדצמבר 2021    3 דקות
0
התחדשות עירונית

הדרמה הפוליטית ברמת גן נמשכה. בישיבת המועצה אושר מינויו של דני גולדשטיין ליו"ר מועצת העירייה. חגי אשר מונה למ"מ ראש העירייה ללא שכר, יו"ר מפעלי בית עמנואל ומחזיק תיק החינוך, ביחד עם ראש העירייה. יונה טילמן קיבל את תיקי החינוך הממלכתי-דתי ומורשת ישראל.
גולדשטיין הבהיר כי מהלך מינויו ליו"ר מועצת העירייה נעשה בהסכמה עם ראש העירייה כרמל שאמה הכהן. "היחסים בינינו חבריים, ואנחנו מתואמים", הוא ציין.
במהלך הישיבה פרצו פעם אחר פעם עימותים מילוליים בין שאמה הכהן לשלושת חברי האופוזיציה שהגיעו לישיבה – אביהוא בן משה, אביבית מאור-נמרודי וחיה מנע. שני חברי מועצה נוספים מהאופוזיציה, ליעד אילני ומירה שנן, לא הגיעו לישיבה מסיבות אישיות. "הישיבה אמורה הייתה להתקיים באמצע החודש. היות שנדחתה, נבצר ממני להגיע", הבהיר אילני.
בעקבות מעברם של אשר וטילמן לקואליציה, התקיימה פגישה משותפת במלון כפר המכביה, בהשתתפותם של חברי המועצה ליעד אילני, בן משה, מאור- נמרודי וראש העירייה לשעבר ישראל זינגר. "המטרה היא ליצור חזית אחת לקראת הבחירות לראשות העירייה", מסר אחד המשתתפים בפגישה. "נחליט מי ירוץ לראשות העירייה על פי סקר שיתקיים בעוד כמה חודשים. המועמד עם הסיכוי הגבוה ביותר יתמודד, וכולם יתייצבו מאחוריו. נביא להחלפת שאמה הכהן – וזה יקרה רק אם נהיה מאוחדים".
ההערכות הן שאילני, שכבר מנהל בשטח קמפיין בחירות, יהיה המועמד המוסכם לראשות העירייה, אבל ניסיון העבר כבר לימד שבפוליטיקה המקומית הכל עוד יכול לקרות, כשנותרו כשנתיים עד הבחירות.

משרת אמון
יואב רפאל (69), שבמשך כ-14 שנה (בשנים 2003-1989) כיהן כראש המועצה המקומית באר יעקב, יעבוד כנהגו של ראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן. רפאל, שהחל את פעילותו בסניף הליכוד, חולל מהפך בבחירות שהתקיימו בשנת 89' ונבחר לראשות המועצה. בתפקידו האחרון שימש כמנכ"ל מפלגת כולנו של משה כחלון.
שאמה הכהן הביא את אישור מינויו לישיבת המועצה, כחלק ממשרות האמון המגיעות לראש עירייה, כשהגדרת התפקיד היא "נהג אישי", בשכר של 30% משכר מנכ"ל. "ליואב רפאל ניסיון עשיר בעשייה ציבורית ענפה. הוא ביקש לבוא ולסייע, והבהיר שלא אכפת לו באיזה תפקיד. נעניתי בשמחה. יש לו הרבה מה לתרום", ציין שאמה הכהן.
חבר מועצת העירייה אביהוא בן משה התנגד למינוי, וציין כי שאמה הכהן התמודד לראשות העירייה בתמיכת כולנו. שאמה הכהן דחה את הטענות: "אני לא מבין עד כמה אפשר לרדת נמוך. בא אדם עם כישורים ויכולות, שמוכן לעבוד בכל תפקיד ולסייע. במקום לברך אותו, מכפישים אותו?".
היו"ר החדש של מועצת העירייה גולדשטיין חיזק את דבריו: "הרי מדובר במשרת אמון ובתפקיד של נהג, וצריך לכבד אותו". בתום הדיון, אישרה מועצת העירייה את מינויו של רפאל לתפקיד נהגו האישי של ראש העירייה. ההערכות הן שרפאל, בעל ניסיון עשיר במערכת הפוליטית והציבורית, הידוע גם כאיש שטח, יסייע לשאמה הכהן גם מעבר לתפקידו החדש כנהג.

נכנס במרצ
"אני מתכוון להתמקד בפעילויות בתחומי החינוך והקהילה", אומר עו"ד מתי וינברג, שהחל לכהן כחבר מועצת עיריית רמת גן במקומה של לילי שאמה. וינברג נכנס למועצה במסגרת הסכם הרוטציה בסיעת מרצ, שאותו הוביל ראש הסיעה צחי זליכה.
וינברג גדל ומתגורר עד היום בשיכון ותיקים בצפון העיר. "נושא החינוך מאוד קרוב אליי. כאב לשני ילדים במערכת החינוך בעיר, אני מכיר מקרוב את המערכת, ויש לי הרבה מה לתרום לקידומה", הוא ציין.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

12 המופלאים

לראשונה בגבעתיים, הושק קורס "יזמות סטארט-אפ" - תוכנית ייחודית, שבמסגרתה יעברו כ-12 מיזמים עסקיים מקומיים הכשרה מקיפה בתחום יזמות ההייטק....

חדשות רמת גן-גבעתיים22 בינואר 2022    דקה אחת
0

בית ספר לבידוד

"זו תקופה של טירוף וחוסר ודאות. אני לא יכול לצפות אפילו שעה אחת קדימה", אומר מנכ"ל מפעלי בית עמנואל יאיר...

חדשות רמת גן-גבעתיים21 בינואר 2022    4 דקות

כתיבת תגובה