חדשות רמת גן-גבעתיים

גלריה ע"ש יעקב ותמר רוזן בבית שנקר

חדשות רמת גן-גבעתיים24 בנובמבר 2021    דקה אחת
0
גלריה ע"ש יעקב ותמר רוזן בבית שנקר

בטקס חגיגי, בשיתוף ידידי שנקר בארה"ב, נחנכה הגלריה ע"ש יעקב ותמר רוזן, מהתורמים החשובים למכללת שנקר, בבית שנקר ברמת גן.
יעקב רוזן, ניצול שואה, עלה לישראל בשנת 1946 ונמנה עם דור הבונים של רמת גן. מלבד התרומה לשנקר, במהלך השנים תרם רוזן גם לקרן מלגות לסטודנטים.
בית שנקר יתווסף לקמפוס המכללה, ויכלול את מרכז רוזן לקיימות, בניהול ד"ר אביגיל דולב, ואת מרכז שנקר לחקר העיצוב, בניהול גלית גאון. "החלל המדהים הזה, שזה עתה הושלם שיפוצו, יהווה גלריה ובית לתצוגה של יצירתיות וכישרון של בוגרי שנקר ואנשי אמנות בארץ ובעולם", ציינה יו"ר חבר הנאמנים של שנקר, אורית אפרתי.
"לפני כעשור הגיע רוזן לביקור בשנקר וזו הייתה אהבה ממבט ראשון", מספרת אפרתי. הוא פגש סטודנטים יצירתיים, צעירים ושאפתניים, בעלי מעוף ותשוקה, ואנשי סגל יצירתיים, מוכשרים ומסורים. מאז ועד היום, משפחת רוזן ומשפחת שנקר חתומים בלבם להמשיך ולהוביל את העשייה המשותפת, למען עתידם של הדורות הבאים בשנקר".
פרופ' שיזף רפאלי, נשיא שנקר, העניק לרוזן את סמל שנקר וסיפר על הקשר החשוב בין שנקר למשפחת רוזן, ועל תרומת בני הזוג לתחום החינוך בארץ, בדגש על חקר נושא הקיימות. "אנו נרגשים מהחיבורים שהידידות איתך מאפשרת, חיבורים שהגלריה הזו תאפשר. אנו כבר יכולים לדמיין את התצוגות, האירועים והפעילויות שיתקיימו כאן".
ראש העירייה כרמל שאמה הכהן ציין כי החותם של רוזן ניכר ברחבי העיר – החל ממרכז המצוינות שייבנה בשכונת רמת השקמה, דרך בית רוזן ברחוב ביאליק, הגלריה החדשה וקרן המלגות. "רוזן הוא חלק בלתי נפרד מהעיר, ממערכת החינוך, מההוויה של נתינה שאינה תלויה בדבר".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רואים כוכבים

יום המורה צוין במוסדות החינוך בגבעתיים בשורת מחוות והפתעות לצוותים החינוכיים. צוותי ההנהלה בבתי הספר, ועדי ההורים והתלמידים הכינו קבלת...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 בדצמבר 2021    דקה אחת
0

"לא ויתרה על אף תלמיד"

בטקס הוקרה מרגש, נפרדו בכירים בעיריית גבעתיים ואנשי חינוך מראש מינהל החינוך, הנוער והצעירים בעירייה אירית אהרונסון, הפורשת לגמלאות לאחר...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 בדצמבר 2021    2 דקות

כתיבת תגובה