חדשות רמת גן-גבעתיים

התחדשות עירונית: נהרס בניין בשכונת הגפן

חדשות רמת גן-גבעתיים24 בנובמבר 2021    דקה אחת
0
התחדשות עירונית: נהרס בניין בשכונת הגפן

עוד בניין ותיק ברמת גן הפך לנחלת העבר. לעיני דיירי הבניין הוותיקים נהרס בניין בן שלוש קומות ברחוב הגפן 12 ברמת גן. במסגרת פרויקט תמ"א 38-2, ייבנה במקומו בניין חדש בן שמונה קומות מעל לקומת קרקע, שיכלול 25 דירות במקום תשע הדירות הישנות.
את הפרויקט מבצעת חברת בית וגג, והוא כולל מגוון דירות בנות 2-5 חדרים, דירות גן ופנטהאוזים.
החברה הודיעה שמחירו של פנטהאוז בן 3 חדרים בקומה האחרונה, בשטח של כ-76 מ"ר, בתוספת 36 מ"ר מרפסת, מוצע למכירה במחיר של כ-3.6 מיליון שקל, ופנטאהוז בן 4 חדרים, בשטח של כ-109 מ"ר, בתוספת 58 מ"ר מרפסת – מוצע בכ-4.51 מיליון שקל. דירת 5 חדרים, בשטח של כ-122 מ"ר בתוספת 102 מ"ר מרפסת, מוצעת בכ-3.59 מיליון שקל.
הדיירים הוותיקים יקבלו דירות חדשות, שיהיו גדולות בכ-5 מ"ר מדירתם הישנה, ובנוסף, הם יקבלו חניה פרטית לכל דירה ומרפסת שמש בגודל של כ-11 מ"ר.
נדרה כהן, דיירת בפרויקט וגמלאית, שהגיעה לחזות בהריסת הבניין עם בתה סנדי, סיפרה: "אבא שלי קנה כאן דירה כשהבניין הזה היה חדש, לפני כ-70 שנה, אבל עם הזמן, ובמיוחד בשנים האחרונות, הכל כבר החל להתפורר. בכל חורף בשנים האחרונות היו נזילות לתוך הדירה, בגלל סדקים ובעיות ברעפים על הגג. הייתי הכי מאושרת כשפינו את אמא שלי מהדירה הישנה, כי המקום כבר לא היה ראוי למגורים".
מוריס מועלם, אחד מדיירי הבניין, שהגיע לחזות באירוע המרגש, הוסיף: "היום הגיע הרגע שחיכינו לו הרבה שנים, מאז שהתחלנו לקדם את הפרויקט. כגמלאי בן 70, היזמים יצאו מגדרם כדי לעזור לי במציאת דירה זמנית בשכירות, ממש בסמוך".
רונן עקביה, מנכ"ל בית וגג: "מדיניות העירייה להגביל את מתן היתרי תמ"א 38 ברמת גן הופכת כל פרויקט שיוצא לפועל למבוקש מאוד, בעיקר כשמדובר בשכונות ותיקות ואיכותיות כמו שכונת הגפן ברמת גן".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רואים כוכבים

יום המורה צוין במוסדות החינוך בגבעתיים בשורת מחוות והפתעות לצוותים החינוכיים. צוותי ההנהלה בבתי הספר, ועדי ההורים והתלמידים הכינו קבלת...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 בדצמבר 2021    דקה אחת
0

"לא ויתרה על אף תלמיד"

בטקס הוקרה מרגש, נפרדו בכירים בעיריית גבעתיים ואנשי חינוך מראש מינהל החינוך, הנוער והצעירים בעירייה אירית אהרונסון, הפורשת לגמלאות לאחר...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 בדצמבר 2021    2 דקות

כתיבת תגובה