חדשות רמת גן-גבעתיים

תקועים בדרך בן-גוריון

חדשות רמת גן-גבעתיים24 בנובמבר 2021    דקה אחת
0
תקועים בדרך בן-גוריון

עומסי התנועה הכבדים במקטעים שונים לאורך דרך בן-גוריון הפכו לסיוט עבור נהגים, בעיקר בשעות הלחץ של הבוקר ואחה"צ. "אין גל ירוק ברמזורים לאורך דרך בן-גוריון. פעם אחר פעם קורה, שכאשר נוסעים באור ירוק בצומת אחד, בצומת הבא שוב נתקעים באור אדום ברמזור. זה יוצר סרבול ופקקי תנועה", טוען נהג הנוסע מידי יום בדרך בן-גוריון. "למה לא מחליטים על התקנת מערכת רמזורים חכמה, שתיצור גל ירוק לאורך דרך בן-גוריון?".
לדבריו, "לעתים קורה שנוצרים פקקי תנועה ברמזור אדום ארוך, אף שברחובות אחרים הנושקים לצומת אין כמעט כלי רכב. אם הייתה בקרת רמזורים, יכלו לנתב את מופעי האור הירוק", הוא טוען. "גם ככה עומסי התנועה הפכו לקשים יותר. אפשר לפחות לבצע פעולות כמו התקנת מערכת בקרת רמזורים, כדי לנתב את התנועה ולהקל את העומסים".
ואכן, בבוקר נמשכת נסיעה לאורך דרך בן-גוריון לכיוון ז'בוטינסקי ואבא הלל יותר מחצי שעה, ובכיוון ההפוך, בשעות אחר הצהריים, הפכו הפקקים לחלק מהנוף של בן-גוריון. בנוסף, נהגים טוענים, שלעתים כלי רכב מחנים בחניות כפולות ברחוב, והדבר רק מגביר את עומסי התנועה. "יש לבצע אכיפה בשעות הבוקר ואחה"צ, כדי לוודא שאין חסימה של נתיבי נסיעה", דורש נהג נוסף הנוסע בדרך בן-גוריון.
יצוין כי ציר בן-גוריון מצוי ברובו בשטח השיפוט של רמת גן, אך חלקו, בצדו המערבי, גם בגבעתיים, ומקטע נוסף, בצדו המזרחי – בבני ברק. עם זאת, לכל אורך הציר, לפחות צד אחד שלו מצוי ברמת גן.
מעיריית רמת גן נמסר: "תוכניות הצמתים נבדקות בהתאם לתכנון המקורי. בימים אלה שוקלת העירייה הצטרפות למרכז בקרה מטרופוליני, על מנת לאפשר שליטה וניהול תנועה, שלא קיימים כיום".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רואים כוכבים

יום המורה צוין במוסדות החינוך בגבעתיים בשורת מחוות והפתעות לצוותים החינוכיים. צוותי ההנהלה בבתי הספר, ועדי ההורים והתלמידים הכינו קבלת...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 בדצמבר 2021    דקה אחת
0

"לא ויתרה על אף תלמיד"

בטקס הוקרה מרגש, נפרדו בכירים בעיריית גבעתיים ואנשי חינוך מראש מינהל החינוך, הנוער והצעירים בעירייה אירית אהרונסון, הפורשת לגמלאות לאחר...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 בדצמבר 2021    2 דקות

כתיבת תגובה