חדשות רמת גן-גבעתיים

רמת גן: הקואליציה מתרחבת, האופוזיציה מתכווצת

חדשות רמת גן-גבעתיים24 בנובמבר 2021    4 דקות
0
רמת גן: הקואליציה מתרחבת, האופוזיציה מתכווצת

דרמה התרחשה השבוע במערכת הפוליטית הסוערת ברמת גן. ראש האופוזיציה במועצת העירייה חגי אשר הודיע כי הוא מצטרף לקואליציה העירונית יחד עם חבר נוסף ברשימה, יונה טילמן. הצטרפותו של אשר, שבישיבות המועצה היה ממובילי המתקפות, לעתים הקולניות והאישיות, על ראש העירייה כרמל שאמה הכהן, עוררה תדהמה במערכת הפוליטית.
אשר נבחר למועצת העירייה מטעם רשימתו של ראש העירייה לשעבר ישראל זינגר, יריבו המר של שאמה הכהן, שלאחרונה מקורביו לא פסלו את האפשרות שיתמודד שוב על ראשות העירייה.
טילמן, איש נעים הליכות ומוערך, המבצע פעילות התנדבותית ענפה, משמש גם כעוזרו של הרב אברהם אלימלך פירר. בישיבות המועצה הוא נהג להצביע עניינית ולעתים הצביע יחד עם הקואליציה. "נותרו כמעט שנתיים לסיום הקדנציה, ולציבור הדתי לאומי אין כתובת. בעקבות הקורונה, הוא נפגע", אמר טילמן. "אני רוצה לדאוג לו ולייצג אותו, ורואה בכך משימה חשובה".
טילמן סיפר כי נפגש עם זינגר ושיתף אותו בהחלטתו. "הבהרתי לו שהשיקולים שלי הם ענייניים, למען הציבור שאותו אני מייצג. גם בישיבות המועצה תמיד הייתי ענייני, והסגנון הבוטה ששמעתי נגד ראש העירייה לא היה מקובל עליי".
על פי הסיכום עם שאמה הכהן – אשר יהיה מ"מ ראש עירייה ללא שכר. בנוסף, הוא יהיה מחזיק תיק מפעלי בית עמנואל, במקום חבר המועצה דני גולדשטיין, שצפוי להתמנות ליו"ר מועצת העיר. במקביל, יחזיק טילמן בתיק החינוך במשותף עם ראש העירייה. הוא יקבל את תיק החינוך הממלכתי-דתי ומורשת ישראל, ויהיה ממונה על נושאים הקשורים לבתי הכנסת וחיי הקהילה של הציבור הדתי-לאומי בעיר.
הצטרפותם הדרמטית של אשר וטילמן לקואליציה יצרה קרע בסיעה של זינגר, שפרש מהמועצה לאחר שהפסיד בבחירות לראשות העירייה. החברה השלישית בסיעה, עו"ד אביבית מאור נמרודי, הודיעה שהיא נשארת באופוזיציה. לפיכך, טילמן ואשר יהפכו לסיעה עצמאית. "מאור נמרודי תישאר חברת מועצה יחידה מטעם סיעתו של זינגר. עשינו את זה מתוך כבוד לזינגר, שהקים את הסיעה והתנגד להצטרפות שלנו לקואליציה", אמר טילמן.
ההערכות הן שמאור נמרודי תהיה חלק מחזית שאותה יוביל מ"מ ראש העירייה לשעבר ליעד אילני, שכבר החל להיערך לקראת הבחירות לראשות העירייה בעוד כשנתיים. "יהיה מועמד אחד מול שאמה הכהן. הפעם נהיה מאוחדים ולא נחזור על טעויות העבר", ציינה מאור נמרודי, שיצאה בחריפות נגד הצטרפותו של אשר לקואליציה.
"לא קונים אותי בשכר ובתפקידים, ואת זאת הוכחתי בעבר, כשמילאתי תפקידים בהתנדבות מלאה, בין היתר כסגנית ראש העירייה ויו"ר הוועדה לתכנון ובנייה", אמרה מאור נמרודי. "אותי לא תמצאו בקואליציה עם מי שאני לא מאמינה בו ובדרכו הכוחנית, ובטח לא עם ראש עירייה שכל עשייתו מסתכמת במסע יחסי ציבור. מאחלת לחגי בהצלחה בדרך שבחר".
בתגובה, אמר שאמה הכהן: "לא קונים אותי בשכר, אמרה מי שעברה מהאופוזיציה לחיקו של צבי בר תמורת שכר לשנה ורבע, אף על פי שפרשות השוחד שבהן הורשע כבר היו בשלב של המלצות לכתב אישום. מאור נמרודי תעשה כל דבר וכל מעבר תמורת שכר. גם בקדנציה הזו ביקשה שכר או את הוועדה לתכנון ובנייה, וסורבה. כל אלה מדיפים ניחוח מאוד לא נעים".
בקואליציה הביעו שביעות רצון מהמהלך, שגרם לרעידת אדמה במערכת הפוליטית והותיר את האופוזיציה עם חמישה מתוך 25 חברי מועצה: אילני, מאור נמרודי, אביהוא בן משה, מירה שנן ועו"ד חיה מנע. המשמעות היא שהאופוזיציה רחוקה מהיעד של שליש מחברי המועצה, דבר שהיה מאפשר לה לכנס פעם אחר פעם ישיבות מועצה שלא מן המניין.
"יו"ר האופוזיציה הביע נכונות לשים את פערי העבר בצד, לטובת שילוב ידיים למען ילדי העיר, במיוחד מול השלכות הקורונה", ציין שאמה הכהן. "זה לא מובן מאליו, שברמת גן מתאחדים וחוברים לקואליציה, כשבלא מעט ערים הכיוון הוא הפוך, כולל כמה מועצות שבהן הקואליציה איבדה את הרוב ואת היכולת לנהל את העיר".
שאמה הכהן הבהיר שלמרות ההתקפות האישיות הבוטות והקולניות של אשר, אין לו משקעים כלפיו: "הוא כנראה הבין שבעלי עניין הוליכו אותו שולל. הוא לא ביקש שכר, רק להיות חלק מהעשייה העירונית", ציין.
בסביבתו של אילני טוענים שהמהלך דווקא מחזק אותו כמועמד מוביל לקראת הבחירות לראשות העירייה. "עכשיו הוא יהיה יו"ר האופוזיציה והמוביל לקראת הבחירות", ציין מקורב לאילני.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רואים כוכבים

יום המורה צוין במוסדות החינוך בגבעתיים בשורת מחוות והפתעות לצוותים החינוכיים. צוותי ההנהלה בבתי הספר, ועדי ההורים והתלמידים הכינו קבלת...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 בדצמבר 2021    דקה אחת
0

"לא ויתרה על אף תלמיד"

בטקס הוקרה מרגש, נפרדו בכירים בעיריית גבעתיים ואנשי חינוך מראש מינהל החינוך, הנוער והצעירים בעירייה אירית אהרונסון, הפורשת לגמלאות לאחר...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 בדצמבר 2021    2 דקות

כתיבת תגובה