חדשות רמת גן-גבעתיים

האסונות של פיני

חדשות רמת גן-גבעתיים24 בנובמבר 2021    8 דקות
0
האסונות של פיני

"אחרי מה שעברתי, קיבלתי פרופורציות אחרות על החיים", אומר מנהל אגף שפ"ע ויו"ר ועד עובדי עיריית גבעתיים פיני אדרי.
את הדברים אומר אדרי (61) בעקבות הטלטלות האישיות שעבר. לפני כשנתיים נפטרה אשתו צביה ז"ל, לאחר מאבק ממושך במחלת הסרטן. בחודש יולי, לפני תחילת מבצע החיסון השלישי, הוא חלה בקורונה ואושפז במשך שמונה ימים במצב קשה בבית החולים שיבא בתל השומר. "עד היום עוד יש לי תופעות לוואי. זו מחלה ארורה", הוא מציין ומפציר: "חשוב מאוד להתחסן".
נפגשנו בקפה שקד בשכונת רמת חן ברמת גן. במהלך הראיון הוא דיבר בפתיחות רבה על מה שעבר, על תחושותיו האישיות, חייו החדשים ותוכניותיו לעתיד. "גדלתי בגבעתיים ואני מאוד מחובר אליה. זו עיר מיוחדת וחלק ממני", הוא מציין. "בתקופות הקשות שעברתי, קיבלתי תמיכה וחיזוק מראש העירייה רן קוניק, עובדי עירייה ותושבים רבים. זה נתן לי כוחות להמשיך הלאה ולצאת לדרך חדשה".
על אשתו צביה והמאבק הממושך שניהלה נגד מחלת הסרטן הוא מספר בעצב: "למעלה מעשר שנים היא נאבקה בסרטן. היו עליות ומורדות והיא החלימה פעמיים, אבל בפעם השלישית המחלה הכריעה אותה. לא חסכנו במאמצים ובכספים, הפכנו עולמות, אבל הסוף היה עצוב מאוד לכולנו".
איך ממשיכים הלאה אחרי כזה אובדן?
"הרגשתי שיברון לב. מגיל 14 היינו חברים, עוד מהתיכון. הייתה בינינו אהבה גדולה, שנגמרה לצערי באסון גדול. זו הייתה שנה מאוד קשה, שהותירה אותי לבד עם שלושה ילדים. לפני מותה, הייתה צביה שותפה בארגון החתונה של נוי. היא לא זכתה להיות בחתונה, שהתקיימה כחצי שנה לאחר מותה בחוג מצומצם של המשפחה בבית הכנסת, בשל מגבלות הקורונה. לפני כחצי שנה נולדה הנכדה והיא הפכה לאור ולמקור שמחה".
צביה אדרי עבדה במשך שנים ארוכות כמזכירת מתי"א – מרכז תמיכה יישובי אזורי לילדים עם צרכים מיוחדים מגבעתיים ויישובי בקעת אונו. "זה היה מפעל חיים עבורה, לסייע לילדים ולמשפחות", מציין אדרי. "ביוזמת ראש העירייה רן קוניק ובתמיכת ראש עיריית קריית אונו ישראל גל וראש עיריית אור יהודה ליאת שוחט, מוקם בתיכון אורט קרייזמן בית מתי"א החדש, שיהיה על שמה. זו תהיה הנצחה ראויה, שתבטא את פועלה. חשוב לי מאוד להודות לקוניק, בזכות מימון החלק הארי של הפרויקט, ולסמנכ"ל התפעול של העירייה מאור קלוצ'ניק. זו הנצחה מאוד מרגשת וראויה".
לאחר המשבר הקשה בעקבות האובדן, פתח אדרי לפני כחצי שנה פרק חדש בחייו. הוא עבר דירה, לא הרחק מהמקום שבו גדל ברחוב שדה בוקר, ומקיים כיום קשר זוגי. "לאחר כשנה וחצי יצאתי לחיים חדשים, בגיבוי ילדיי, ומאז אני בזוגיות עם רבקה מנור, סגנית מנהלת בחטיבת ביניים בפתח תקווה. גם היא התאלמנה. אני מאושר בחיי החדשים, למרות הזיכרון והגעגועים לצביה", הוא מספר בגילוי לב.
לפני כארבעה חודשים, לאחר הסרת מגבלות הקורונה, ציין אדרי את הולדת נכדתו באירוע מרגש באולם בפתח תקווה ונראה אז אדם מאושר, שיצא לדרך חדשה. אבל אז הגיעה המהלומה השנייה.
"עוד לפני תחילת מבצע הבוסטר (החיסון השלישי), חזרתי מנופש בכרתים. עשיתי לפני הטיסה וגם לאחר הנחיתה בארץ בדיקות קורונה, והן היו שליליות, אבל לאחר כמה ימים הרגשתי לא טוב וביצעתי בדיקה נוספת, ואז התברר שחליתי בקורונה", הוא מספר. "חליתי בצורה מאוד קשה. הייתי מאושפז במצב קשה במשך שמונה ימים במחלקת הקורונה בשיבא, עם עזרה של חמצן 24 שעות ביממה. לא יכולתי אפילו לדבר וגם לא הייתי מסוגל לזוז מהמיטה.
"הטיפול של הצוות היה מאוד מסור, אבל ראיתי את הסוף שלי. הרגשתי שהמחלה קשה וגופי לא יעמוד ויקרוס. זה היה נורא, אבל תודה לאל, ניצלתי בנס. הצוות בשיבא הציל את חיי".
איך אתה מרגיש מאז?
"עברתי תקופת שיקום קשה. עד היום יש לי עדיין תופעות של פוסט-קורונה, ואני מרגיש לעתים עייפות ותשישות, אבל אני בדרך הנכונה".
בעקבות מה שעבר, אדרי יוצא בקריאה להתחסן כמה שיותר מהר. "אני קורא לכל תושבי גבעתיים, ילדים ומבוגרים, להתחסן. כמי שעבר סיוט וגיהינום במחלקת הקורונה וכמעט סיים את חייו, אני קורא לכל אחד להתחסן ולהבטיח את בריאותו. קיבלתי את החיים במתנה".

"יש מקום לשיפור"
לאחר החלמתו, חזר אדרי במרץ רב לתפקידיו כמנהל אגף שפ"ע ויו"ר ועד עובדי העירייה, ויש לו תוכניות לשיפור חזות העיר וגם מילים טובות למי שעוזר לו להגשימן. "האגף מונה כ-100 עובדים, שפועלים במסירות רבה למען חזות העיר וניקיונה", הוא מציין.
ובכל זאת, יש טענות על עומסי תנועה שנוצרים בגלל רכבי איסוף האשפה בשעות הלחץ של הבוקר.
"ההנחיה לנהגי רכבי איסוף האשפה היא לדומם מנועים ולעמוד בצדי הדרך בין השעות 7:30 ל-8:30, על מנת לאפשר לתושבים ולילדים להגיע בבטחה למוסדות החינוך, ולא להיתקע בפקקי תנועה בגלל משאית המפנה את האשפה".
אדרי מציין שהחל מ-1 בדצמבר ישונו הסדרי הוצאת הגזם והגרוטאות לרחובות. "בהנחיית ראש העירייה, כל אזור בגבעתיים יוכל להוציא גזם וגרוטאות רק פעם בשבוע, ביום קבוע", הוא אומר. "כשמוציאים בכל יום גזם וגרוטאות, הם בולטים ברחובות. אנשים התרגלו להשליך בכל יום רהיטים, חלקי ארונות וגזם. כדי לשמור על חזות העיר, הוחלט על קביעת יום אחר לכל אזור, שבו הגרוטאות והגזם ייאספו".
איך תאכפו את ההנחיה החדשה?
"המהלך ילווה על ידי סיירת שפ"ע הירוקה, שהוקמה לפני כחצי שנה ועוסקת באכיפת נושאי איכות סביבה, כמו זבל וקרטונים בכל העיר".
ומה תהיה המדיניות לגבי עסקים בעיר?
"באזורים מסחריים וברחובות ויצמן וכצנלסון עסקים יוכלו להמשיך להוציא את הקרטונים, הגרוטאות והגזם בכל יום בין השעות 18:30 ל-19:00".
אדרי מתריע מפני תופעה של השארת קורקינטים חשמליים על מדרכות. "אנחנו נתקלים בהמון קורקינטים חשמליים ברחבי העיר, שחוסמים מדרכות ומפריעים להולכי הרגל. המדיניות היא לפנות את אותם קורקינטים ולהטיל קנסות כספיים".
יש גן טענות על צואת כלבים על מדרכות.
"יש עדיין בעיות. נגביר את האכיפה ונפעיל קטנועים שיאספו את צואת הכלבים מהמדרכות והגנים הציבוריים".
אתה מרוצה מרמת הניקיון בגבעתיים?
"אנחנו משתפרים, אבל יש עוד מקום להשתפר וזה בהחלט אפשרי. בכל אזור מתבצע שלוש פעמים בשבוע איסוף אשפה, ואנחנו מבצעים גם פעולות נוספות, כמו שטיפות קיטור במדרכות. ראש העירייה דורש לשפר את רמת הניקיון וחזות העיר, ואנחנו פועלים בשיתוף פעולה מלא".
מה קורה עם הגנים הציבוריים?
"ראש העירייה הוביל פרויקט רב-שנתי של שיפוץ והקמת גינות חדשות. העבודות כללו גינון, החלפת מתקני משחקים והנגשה. רוב הגינות שופצו, והשיפוצים יימשכו בהתאם לתוכנית העבודה. נגיע לכל גן ציבורי בעיר. חשוב לי לציין את מנהל מחלקת גנים ונוף רענן שמעיה, שמוביל את הנושא יחד עם סמנכ"ל התפעול מאור יבלונצ'ק".
מה התוכניות הנוספות לשיפור חזות העיר?
"נשתול בשנה הבאה עשרות אלפי שתילים ומאות עצים. יש לנו תוכנית לרשת את רחובות גבעתיים בעצים, שיש להם ערך עצום של נוי והצללה. המטרה היא להפוך את גבעתיים לנעימה וירוקה יותר".
תושבים ותיקים ואימהות לילדים קטנים דורשים להציב יותר ספסלים ברחובות העיר, שבנויה על גבעות, עם עליות וירידות.
"יש תוכנית להוספת מאות ספסלים ועמודי חסימה במדרכות, כדי למנוע מכלי רכב להחנות ולחסום את המעבר".
כמי שגדל בגבעתיים, מה דעתך על העיר היום?
"גבעתיים תמיד הייתה עיר איכותית ועיר קהילתית, עם מערכת חינוך מעולה".
כיו"ר ועד עובדי העירייה, איך יחסי העבודה עם הנהלת העיר?
"בעירייה מועסקים כאלף עובדים, מהם כ-600 קבועים. מרבית עובדי העירייה הם תושבי גבעתיים, שמזוהים עם העיר. לוועד העובדים יש שיתוף פעולה עם הנהלת העיר ומנכ"ל העירייה יורם פומרנץ. במהלך משבר הקורונה ראינו את המסירות הרבה של העובדים. יש צורך לשפר את השכר ותנאי העבודה של הסייעות, אבל מדובר בהסכם ארצי שאינו קשור לעירייה".
איך אתם מתמודדים עם המחסור בסייעות?
"ראש העירייה יזם מבצע לגיוס סטודנטים".
אחרי מה שעברת בשנתיים האחרונות, אתה מרגיש מחושל יותר?
"קיבלתי פרופורציות אחרות לחיים. הכול מתגמד, צריך להסתכל על הטוב ולעשות טוב".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רואים כוכבים

יום המורה צוין במוסדות החינוך בגבעתיים בשורת מחוות והפתעות לצוותים החינוכיים. צוותי ההנהלה בבתי הספר, ועדי ההורים והתלמידים הכינו קבלת...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 בדצמבר 2021    דקה אחת
0

"לא ויתרה על אף תלמיד"

בטקס הוקרה מרגש, נפרדו בכירים בעיריית גבעתיים ואנשי חינוך מראש מינהל החינוך, הנוער והצעירים בעירייה אירית אהרונסון, הפורשת לגמלאות לאחר...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 בדצמבר 2021    2 דקות

כתיבת תגובה