חדשות רמת גן-גבעתיים

הגברת הראשונה של התיאטרון חוגגת 92

חדשות רמת גן-גבעתיים10 בנובמבר 2021    2 דקות
0
הגברת הראשונה של התיאטרון חוגגת 92

הגברת הראשונה של התיאטרון הישראלי ליא קניג ציינה את יום הולדתה ה-92 במקום שהפך למפעל חייה – על במת התיאטרון. ראש עיריית גבעתיים רן קוניק ומנכ"ל תיאטרון הבימה נעם סמל הגיעו להצגה "זאקופנה", לכבודה של קניג.
קניג, תושבת גבעתיים, שחקנית תיאטרון הבימה מאז 1961, כלת פרס ישראל, מדליקת משואה ואזרחית כבוד של גבעתיים, זכתה בשנה שעברה לקריאת רחוב על שמה, הרחוב שבו שוכן התיאטרון הוותיק של גבעתיים. הטקס התקיים תחת מגבלות הקורונה, וקניג ציינה בו את רצונה העז לשוב במהרה לבמה.
בתום ההצגה בתיאטרון הבימה, הוענקה לקוניק תעודת הוקרה עם הכיתוב: "התיאטרון הלאומי הבימה מעריך ומוקיר את תרומתך לתרבות הישראלית ואת הנצחתה של ליא קניג, הגברת הראשונה של התיאטרון הלאומי, ובעלה שחקן הבימה צבי שטולפר ברחוב על שמם בעיר".
"זו זכות גדולה ועונג צרוף עבורנו, כקהל שוחר תרבות, להשתתף בחגיגות ה-92 של הגברת הראשונה של התיאטרון הישראלי ליא קניג. ליא זכתה לעסוק בדבר האהוב עליה. במשך עשרות שנים היא מככבת על במות התיאטרון ומציגה ארסנל של דמויות שונות בדיוק מרשים ומהפנט", ציין קוניק בטקס. "אני מאחל לה עוד שנים רבות, מלאות בהנאה, על במות התיאטרון".
קניג: "להגיע לגילי המופלג, עם האפשרות לשחק על הבמה, לחוות את הקהל ולפגוש את ראש העיר שלי, זו זכות גדולה עבורי. האהבה וההוקרה של רן לעולם התרבות, ולתיאטרון בפרט, נוכחת בפעילותו הציבורית. כך למשל, בתקופת הקורונה הוא התעניין מאוד במצב התיאטראות והציף בכל הזדמנות את מצבם הקשה של אנשי התיאטרון ועולם התרבות בכלל, בעוד השיח התקשורתי והציבורי בנושא היה מצומצם מאוד".
סמל הוסיף: "הזמנו את ראש עיריית גבעתיים, כאורח כבוד לציון יום הולדתה של ליא קניג. לפני כשנה רן הנציח את קניג באמצעות קריאת רחוב על שמה. קניג היא מבכירות שחקניות התיאטרון, הקולנוע והטלוויזיה בעולם. אנו מוקירים ומעריכים את רן על כך ועל פועלו בתחום התרבות בכלל".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

עושים שבת בגבעתיים

רגע לפני היציאה לחופשת הקיץ, אירח “בית ראשונים” בגבעתיים את אירוע “שבתרבות”, שהיה שונה מאירועי “שבתרבות” שהתקיימו במקום בשנים האחרונות....

חדשות רמת גן-גבעתיים29 ביוני 2022    2 דקות
0

מקום בלב

התרגשות רבה שררה ביום שישי בבוקר באולם הכנסים בכפר המכביה, בטקס הענקת תעודות הצטיינות ל-40 עובדות ועובדים במפעלי בית עמנואל....

חדשות רמת גן-גבעתיים29 ביוני 2022    דקה אחת

כתיבת תגובה