חדשות רמת גן-גבעתיים

מחלוקת חריפה על מסוף האוטובוסים ברחוב חזון איש

חדשות רמת גן-גבעתיים27 באוקטובר 2021    2 דקות
0
מחלוקת חריפה על מסוף האוטובוסים ברחוב חזון איש

"נמשיך את המחאה, עד שיעתיקו מכאן את תחנות האוטובוס", אומרים תושבי רמת גן, המתגוררים בסמוך למסוף האוטובוסים ברחוב חזון איש בבני ברק.
ביום חמישי שעבר ובמוצאי שבת הגיעו למקום עשרות תושבים מהאזור. הם חצו באיטיות את מעבר החציה הלוך וחזור, ולעתים עמדו על הכביש במעבר החציה, על מנת למחות על תנועת האוטובוסים הבלתי פוסקת, ויצרו לסירוגין שיבושי תנועה. למקום הוחשו כוחות משטרה, שהזהירו את המוחים מהטלת קנסות כספיים על מי שיחסום את תנועת האוטובוסים.
"נצא למחאות כמה פעמים בשבוע. אנשים חייבים להתעורר. אם חברות האוטובוסים יראו שיש איחורים, יהיה לחץ על משרד התחבורה להעתיק את עשרות התחנות לאזור אחר", אומר סגן ראש עיריית רמת גן לשעבר רמי פדלון, המתגורר בשכונת מרום נווה.
לדבריו, "עשרות אוטובוסים עומדים בו-זמנית ברחוב חזון איש בצד של בני ברק ואנשים עוברים בין האוטובוסים. נוצרים כאן עומסי תנועה, מטרדים קשים ומפגעים בטיחותיים. הנהגים מניעים את האוטובוסים, וזה יוצר רעש כמו בתחנה מרכזית. זה הפך למטרד בלתי נסבל. יש כאן סכנה בטיחותית חמורה, ואני חושש מנפגעים בתאונות. כשמזמינים את הפיקוח העירוני, מגיע פקח ורושם דוחות לאוטובוסים שמחנים באדום-לבן בצד של רמת גן, אבל צריך כאן אכיפה קבועה".
גם יו"ר ועד שכונת גני מרום שי ביניאט קובל על הפגיעה באיכות חיי התושבים באזור ומתריע מפני סכנה בטיחותית. "עשרות אוטובוסים מצויים בו-זמנית בצד של בני ברק וגם בצד של רמת גן, והם מורידים ומעלים נוסעים. שומעים כל הזמן צפירות ומריחים עשן, שלא לדבר על עומסי תנועה וסכנה בטיחותית. אנחנו דורשים להעתיק את מסוף האוטובוסים לאזור אחר", הוא הסביר.
לדברי מרב בוך, המתגוררת ברחוב יוחנן בדר, באזור חזון איש, בצד של בני ברק יש כ-20 תחנות אוטובוסים ובצד של רמת גן כ-14 תחנות נוספות. "זה פשוט בלתי נסבל. לא מדובר בכמה תחנות או במסוף, אלא בתחנה מרכזית", היא ציינה. "המחאה תימשך עד שיימצא פתרון ויעתיקו מכאן את תחנות האוטובוס".
מעיריית בני ברק נמסר בתגובה: "תחנת האוטובוס ברחוב חזון איש אושרה על ידי משרד התחבורה לפני שנים רבות. מדובר בקווי נסיעה, שזו תחנת המוצא שלהם, עם יציאתם למסלול הנסיעה ברחבי העיר ומחוצה לה. כנהוג, האוטובוסים מתייצבים בתחנת המוצא טרם שעת היציאה, על מנת לעמוד בלוחות הזמנים. האוטובוסים עומדים במפרץ המיועד לכך, ללא כל הפרעה לתנועה או לסביבה, בהתאם לתקנות משרד התחבורה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רואים כוכבים

יום המורה צוין במוסדות החינוך בגבעתיים בשורת מחוות והפתעות לצוותים החינוכיים. צוותי ההנהלה בבתי הספר, ועדי ההורים והתלמידים הכינו קבלת...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 בדצמבר 2021    דקה אחת
0

"לא ויתרה על אף תלמיד"

בטקס הוקרה מרגש, נפרדו בכירים בעיריית גבעתיים ואנשי חינוך מראש מינהל החינוך, הנוער והצעירים בעירייה אירית אהרונסון, הפורשת לגמלאות לאחר...

חדשות רמת גן-גבעתיים1 בדצמבר 2021    2 דקות

כתיבת תגובה