חדשות רמת גן-גבעתיים

רמת גן וגבעתיים מציינות את חודש המודעות לסרטן השד

חדשות רמת גן-גבעתיים13 באוקטובר 2021    דקה אחת
0
רמת גן וגבעתיים מציינות את חודש המודעות לסרטן השד

ברמת גן ובגבעתיים מציינים את חודש המודעות לסרטן השד. במוקד הקמפיין תודגש חשיבות המודעות לגילוי מוקדם של המחלה.
סרטן השד נחשב לגורם השכיח ביותר לתמותה מסרטן בקרב נשים. מדי שנה מאובחנות בישראל יותר מ-5,000 נשים
וכ-50 גברים החולים במחלה. על פי נתוני משרד הבריאות, כיום חיות בישראל 24,778 נשים שאובחנו עם סרטן השד בין השנים 2018-2014 והחלימו או שעדיין מתמודדות עם המחלה. מהפילוח עולה כי עיקר התחלואה היא בקרב נשים מעל גיל 50.
עיריית רמת גן הודיעה שבמסגרת חודש המודעות לסרטן השד, יוצבו, בשיתוף קופות החולים בעיר, עמדות לבדיקות ממוגרפיה. לרגל חודש המודעות הואר בניין העירייה בוורוד לאות הזדהות. "עיריית רמת גן הצטרפה לחודש המודעות לסרטן השד ונרתמה לביצוע בדיקות מצילות חיים, שכן גילוי מוקדם יכול להפחית את התפשטות המחלה", ציין ראש העירייה כרמל שאמה הכהן.
עיריית גבעתיים, בשיתוף התוכנית "אחת-אחת", מועצת הנשים העירונית והאגודה למלחמה בסרטן, מציינות במשותף את חודש המודעות לסרטן השד, במטרה להגביר מודעות לדרכי אבחון של המחלה ולעודד גילוי מוקדם, המסייע בטיפול ובהחלמה.
בפארק גבעתיים נחנך בשבוע שעבר "מיזם עץ החזיות", כש-460 חזיות נתלו על העץ המרכזי בפארק גבעתיים וכל אחת מהן מייצגת אישה אחת המאובחנת בסרטן השד, מתוך כ-460 המאובחנות מדי חודש בישראל. המיצג הוקם על ידי מתנדבים, בעקבות יוזמתן של דורית ניצני ונעמה עונה ממועדון "ליונס גור אריה" גבעתיים, ובסיוע נשים רבות שתרמו חזיות משומשות למטרה החשובה. האירוע התקיים במעמד ראש העירייה רן קוניק וסגניתו אור-לי ניב, מחזיקת תיק הנשים בעיר.
לדברי ניב, "העלאת המודעות לחשיבות הבדיקות לגילוי מוקדם, שיח עם אנשי מקצוע והנגשת המידע הרלוונטי – חשובים במטרה לשמור על כולנו. ככל שהמחלה מאובחנת בשלבים מוקדמים, כך עולים סיכויי הריפוי בכ-90%. לא משחקים בחיים, רוצו להיבדק".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

גן דוד במרום נווה יחודש וישודרג

פרויקט חידוש פארק דוד בשכונת מרום נווה ברמת גן יוצא לדרך. התוכנית החדשה לשדרוג הפארק הוכנה בשיתוף משרד האדריכלים א.ב...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 באוקטובר 2021    דקה אחת
0

למרות המחאה: אושר מרכז המצוינות ברמת השקמה

לאחר מאבקים ציבוריים ומשפטיים שנמשכו כשנתיים, דחתה ועדת הערר המחוזית את ההתנגדויות להקמת מרכז למצוינות בשטח ציבורי ברחוב שלום עליכם...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 באוקטובר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה