חדשות רמת גן-גבעתיים

למרות המחאה: אושר מרכז המצוינות ברמת השקמה

חדשות רמת גן-גבעתיים13 באוקטובר 2021    דקה אחת
0
למרות המחאה: אושר מרכז המצוינות ברמת השקמה

לאחר מאבקים ציבוריים ומשפטיים שנמשכו כשנתיים, דחתה ועדת הערר המחוזית את ההתנגדויות להקמת מרכז למצוינות בשטח ציבורי ברחוב שלום עליכם בשכונת רמת השקמה. למתנגדים יש אפשרות לעתור לבית המשפט לעניינים מינהליים נגד ההחלטה.
השבוע כבר עלו דחפורים על הגינה הציבורית, עצי הדקל נעקרו מהמקום והחלו עבודות הכשרת הקרקע לקראת הבנייה. לטענת המתנגדים, השטח שעליו יוקם המרכז מהווה ריאה ירוקה, והמרכז החדש שאליו יגיעו ילדים מכל העיר עלול ליצור עומסי תנועה ומצוקת חניה. בעירייה טוענים מנגד, כי רמת גן זקוקה למרכז מצוינות, שיועיל לילדי העיר בכלל ולשכונת רמת השקמה בפרט.
בעת טקס הנחת אבן הפינה, לפני כשנה וארבעה חודשים, במעמד יעקב רוזן, שתרם כ-10 מיליון שקל להקמת המרכז, התקיימה הפגנת מחאה סוערת של עשרות תושבים ופעילים, שדרשו לבטל את התוכנית. מאז, עבודות הבנייה התעכבו בשל ערר שהוגש לוועדת הערר המחוזית.
לפני כן הוגשו התנגדויות לוועדה המקומית לתכנון ובנייה, ובסך הכל ההליכים נמשכו כשנתיים. לאחר שהתוכנית קיבלה את אישור הוועדה המקומית, ניהלה ועדת הערר המחוזית דיונים טעונים, שבסיומם הוחלט כאמור לאשר את הקמת המרכז החדש.
ראש העירייה כרמל שאמה הכהן הודיע שהמבנה החדש ייבנה בעלות של יותר מ-30 מיליוני שקלים, על קרקע שהיו עליה בעבר מבני ציבור ושמיועדת זה עשרות שנים לבניית מבני ציבור.
"המבנה המרהיב עם הגג הירוק ישמש כמרכז מצוינות לתלמידים היותר מוכשרים בעיר, ואחר הצהריים – כמרכז לטיפול בלקויות למידה, ויכלול סוף-סוף גם בית מכובד למרכז השחמט העירוני", ציין שאמה הכהן. "הנחיתי את מהנדסת העיר סיגל חורש לאפשר שעות עבודה ארוכות יותר, כדי לקצר את זמן הבנייה ככל האפשר, לאחר שעשרות אלפי שעות חינוך ולימוד איכותיות נקברו בשל פוליטיקה שלילית ואישית".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רמת גן וגבעתיים מציינות את חודש המודעות...

ברמת גן ובגבעתיים מציינים את חודש המודעות לסרטן השד. במוקד הקמפיין תודגש חשיבות המודעות לגילוי מוקדם של המחלה. סרטן השד...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 באוקטובר 2021    דקה אחת
0

גן דוד במרום נווה יחודש וישודרג

פרויקט חידוש פארק דוד בשכונת מרום נווה ברמת גן יוצא לדרך. התוכנית החדשה לשדרוג הפארק הוכנה בשיתוף משרד האדריכלים א.ב...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 באוקטובר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה