חדשות רמת גן-גבעתיים

"יש אנשים שמנסים להתחפש לליכודניקים"

חדשות רמת גן-גבעתיים6 באוקטובר 2021    5 דקות
0
"יש אנשים שמנסים להתחפש לליכודניקים"

"יש אנשים שמנסים להתחפש לליכודניקים ולהתמודד על ראשות הסניף", אומר המשנה לראש עיריית רמת גן וראש סיעת הליכוד במועצה משה רווח. "עשינו מפקד גדול לקראת הבחירות הפנימיות והתאחדנו לגוש אחד. הסניף כיום מאוחד", מציין רווח בביטחון, "נזכה בבחירות".
נפגשנו על רקע הזעזועים הפוליטיים, בעקבות המעבר של ליעד אילני לאופוזיציה והבחירות לעירייה בעוד כשנתיים. רווח, אשר משמש גם כראש הסגל של ח"כ ניר ברקת, שמתכוון להתמודד בעתיד על ראשות הליכוד והממשלה, דיבר בפתיחות רבה על המערכת הפוליטית המורכבת בארץ ובעיר ועל התוכניות בתחומים שבהם הוא מטפל.
במהלך הפגישה הדגיש רווח את שיתוף הפעולה עם ראש העירייה כרמל שאמה הכהן, למרות העימותים המשפטיים הקשים שהיו ביניהם בעבר. כזכור, לאחר הבחירות הטעונות בשנת 2013, תבע רווח את שאמה הכהן בטענה ללשון הרע וזכה בתביעת הפיצויים בתום הליכים משפטיים ממושכים. היחסים בין השניים התחממו לקראת הבחירות ב-2018, כשהליכוד לא הביע תמיכה באף מועמד. זאת לאחר שרווח הודח מתפקידו כסגן ראש עירייה בשכר כמה חודשים לפני כן על ידי ראש העירייה הקודם ישראל זינגר.
איך היחסים שלך היום עם ראש העירייה?
"אנחנו לא יוצאים לבלות יחד בלילות, אבל אנחנו מקיימים שיחות קבועות, יש בינינו שיתוף פעולה מלא, אני זוכה ממנו לגיבוי בפעולות שלי לקידום הספורט ברמת גן ושדרוג תשתיות הספורט בעיר. גם חברי לסיעה שמואל לרמן, המחזיק את תיק התשתיות, זוכה ממנו לשיתוף פעולה מלא. אנחנו פועלים בתיאום מושלם עם העירייה והולכים יחד בסניף הליכוד כברת דרך במשך שנים ארוכות".
תתמוך בשאמה הכהן בבחירות הבאות לראשות העירייה?
"עדיין מוקדם לדעת. הרבה דברים עשויים להתרחש בזירה הארצית והמקומית".
אחרי המעבר של אילני לאופוזיציה, הקואליציה הפכה לשברירית יותר.
"הקואליציה קטנה, אבל עדיין יש קואליציה יציבה. אני מאמין שבבחירות הבאות הליכוד יגדיל את כוחו במועצה מ-2 ל-3 מנדטים. אנחנו כוח משמעותי בעיר".
אתה חושש מהבחירות הפנימיות על ראשות הסניף?
"אני ולרמן פועלים עם חברת המועצה אביבית מאור-נמרודי, חבר המועצה לשער איזו חיימוביץ והקבוצה של ח"כ חיים כץ, שרובם עובדי תעשייה אווירית המתגוררים בעיר. לאחר הרבה שנים עשינו חבירה גדולה של כמה קבוצות. התאחדנו ונזכה בבחירות בסניף".

"בונים חלופות"
רווח, המכהן כיו"ר רשות הספורט העירונית, רואה בקידום הספורט העממי והתחרותי את גולת הכותרת של תפקידו. "נהפוך את הספורט לנגיש לכולם. לרמת גן יהיו קבוצות ייצוגיות בליגת העל", הוא מבטיח.
יש טענות על מחסור במתקני ספורט בעיר.
"רק לאחרונה חנכנו ארבעה מגרשי אימון חדישים ומודרניים מול הספארי – שניים גדולים ושניים קטנים. הם ייתנו מענה לקבוצות ילדים ונוער, וגם לקבוצות מהשכונות ובתי ספר. המגרשים כבר מלאים בפעילות, וזו רק ההתחלה.
"קיימת מצוקה באולמות הספורט התקניים. באולמות הקיימים אין יכולת לעמוד בדרישות, ואנחנו פועלים לשיפוץ והקמת אולמות ספורט תקניים נוספים בבתי ספר. כחלק מהעלאת רמת הספורט, יש לעלות את רמת המתקנים. יש כוונה להקים ספורטק, שיכלול מגרשי כדורסל, ולשדרג ולהרחיב את אולם זיסמן. תנופת הפיתוח תאפשר להנגיש את הספורט בעיר".
לקבוצת הכדורגל של הפועל רמת גן אין אצטדיון בעיר לאירוח משחקי הבית, והיא נאלצת לשחק באצטדיון רמת גן.
"אנחנו בוחנים חלופות. גם שיפוץ אצטדיון וינטר לא ירד מהפרק".
ומה יהיה עם אצטדיון רמת גן, שנראה כמו פיל לבן ומוזנח?
"יש הרבה תוכניות וזה ברמה הלאומית. נבדוק אפשרויות עם הממשלה החדשה. יש גם אפשרות להקים באזור אולם כדורסל גדול ומודרני".
ומה עם ייצוג בליגות העל בכדורגל וכדורסל?
"אנחנו מסייעים ליצירת תשתית ספורט ומעודדים ספורט עממי ותחרותי. הייתה פגישה טובה עם קבוצת הכדורגל הפועל רמת גן, ויש שיתוף פעולה מלא בין העירייה להנהלת הקבוצה. מקווה שהפועל רמת גן תגיע כמה שיותר רחוק. חשוב שלרמת גן תהיה קבוצה ייצוגית בליגת העל בכדורגל ובכדורסל".
קבוצת הכדורסל של הפועל רמת גן תבעה את העירייה בטענה לצמצום תקציבה השנתי.
"אני מאמין שתימצא בסופו של דבר הדרך ליישר את ההדורים".
אתה מכהן גם כמשנה לראש העירייה. איך פותרים את בעיות החניה בעיר?
"יש בעיה אמיתית של עומסי תנועה ומצוקת חניה, שרק תלך ותחמיר, וזה בגלל גידול האוכלוסייה והתשתיות המיושנות. צריכים לחשוב לטווח הארוך, לעוד 30 שנה קדימה, איפה העיר רוצה להיות אז וכמה היא רוצה לגדול. מצוקת החניה מחמירה בכל הארץ. צריך לחשוב לטווח הארוך, ליצור תשתיות מתאימות ולפתח אמצעים טכנולוגיים".
אילו אמצעים טכנולוגיים?
"אפשר לקדם התקנת רמזורים חכמים בצירי תנועה, שיכוונו את התנועה בהתאם לעומסים. במקביל, אין לאשר בנייה חדשה ללא חניה, ויש לקדם תוכניות להקמת חניונים חדשים. אני תומך בהקמת חניון תת-קרקעי בכיכר אורדע. צריכים לחשוב קדימה".
אתה תומך גם בתחבורה ציבורית בשבת בעיר?
"אני מסורתי, שמניח תפילין כל יום. חשוב לשמור על הסטטוס-קוו בעיר, ולכן אני נגד אוטובוסים בשבת ברמת גן".
ומה לגבי פתיחת בתי קפה וברים בלילות שבת ברחוב ביאליק?
"יש להגדיר מתחמי בילוי שלא יפריעו לאוכלוסייה. למשל, במתחם בורסת היהלומים".
כראש הסגל של ח"כ ברקת, מתי להערכתך הוא יתמודד לראשות הליכוד?
"אני מקווה, שלאחר שבנימין נתניהו יפרוש, ברקת יהיה יו"ר תנועת הליכוד וינהיג את המדינה. אנחנו לא יוצאים נגד ביבי, יש לו הרבה זכויות והישגים בליכוד ובמדינה, אבל חשוב שהליכוד ייצר מנהיגים ממשיכים. כמו שזה נראה בסקרים, ברקת יכול להביא את השלטון".
ובינתיים נתניהו צריך להמשיך להוביל את הליכוד?
אנחנו תומכים בביבי ומקווים שיצליח להביא את המערכת הפוליטית להפיל את הממשלה הרעה הזו".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רמת גן וגבעתיים מציינות את חודש המודעות...

ברמת גן ובגבעתיים מציינים את חודש המודעות לסרטן השד. במוקד הקמפיין תודגש חשיבות המודעות לגילוי מוקדם של המחלה. סרטן השד...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 באוקטובר 2021    דקה אחת
0

גן דוד במרום נווה יחודש וישודרג

פרויקט חידוש פארק דוד בשכונת מרום נווה ברמת גן יוצא לדרך. התוכנית החדשה לשדרוג הפארק הוכנה בשיתוף משרד האדריכלים א.ב...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 באוקטובר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה