חדשות רמת גן-גבעתיים

הטובות לטייס

חדשות רמת גן-גבעתיים6 באוקטובר 2021    דקה אחת
0
הטובות לטייס

היום הבינלאומי לקידום נערות בתעופה צוין לראשונה גם בגבעתיים. העירייה, בשיתוף עמותת "קהילתיים", נרתמו לפרויקט, שהתקיים בעשרות מדינות בעולם, ואשר נועד לקדם ולחבר את דור העתיד למקצועות התעופה.
האירועים השנה כוללים הרצאות של נשים שהפכו לפורצות דרך והצליחו לעבור את מסלול ההכשרה כטייסות. במקביל, מתקיימים גם סיורים מרתקים בשדות התעופה בארץ.
מאז בג"ץ אליס מילר לפני 26 שנה, שפתח את קורס הטיס גם לנשים, רק 49 חיילות סיימו את הקורס, כשרק חמש מהן הוכשרו כטייסות קרב – מספר נמוך שאינו משקף את הפוטנציאל של שילוב הנשים בתעופה. המצב דומה גם בתחום המסחרי. בכל חברות התעופה הישראליות, שיעור הנשים הטייסות עומד על אחוז בודד (או פחות מזה), ובעולם הוא עומד על 11%-5%.
נשים מהוות גם מיעוט במקצועות תומכי הטיס. מתוך 100 חברות התעופה הגדולות בעולם, רק בארבע חברות מכהנות נשים כמנכ"ליות. המצב דומה גם בתחומי ההנדסה והמכונאות.
אחת הבעיות המרכזיות שסומנו בשנים האחרונות היא חוסר ההתאמה בבניית מסלול השירות לטייסות, כך שבצד הקריירה הצבאית הן תוכלנה להביא ילדים לעולם ולהקים משפחה. בשנתיים האחרונות חל שינוי תפיסתי בחיל האוויר, ומסלול שירות ייחודי וגמיש הרבה יותר הותאם לקצינות מצטיינות שסומנו כבעלות פוטנציאל לפקד על טייסות מבצעיות בעתיד.
על מנת להעלות את מספרן של הנשים בתחום, מוביל ארגון WIA זו השנה השביעית אירועי שיא בעולם, במטרה להעלות את המודעות לנושא. האירועים המיוחדים בעיר התקיימו בהובלתה של ורד כהן ברזילי, מנכ"לית out of the box – עסק חברתי לקידום תחומי התעופה והחלל.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רמת גן וגבעתיים מציינות את חודש המודעות...

ברמת גן ובגבעתיים מציינים את חודש המודעות לסרטן השד. במוקד הקמפיין תודגש חשיבות המודעות לגילוי מוקדם של המחלה. סרטן השד...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 באוקטובר 2021    דקה אחת
0

גן דוד במרום נווה יחודש וישודרג

פרויקט חידוש פארק דוד בשכונת מרום נווה ברמת גן יוצא לדרך. התוכנית החדשה לשדרוג הפארק הוכנה בשיתוף משרד האדריכלים א.ב...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 באוקטובר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה