חדשות רמת גן-גבעתיים

בתנועה מתמדת

חדשות רמת גן-גבעתיים6 באוקטובר 2021    דקה אחת
0
בתנועה מתמדת

יותר מאלף חניכים, מדריכים, בוגרים והורים ציינו בגינת כורזין בגבעתיים את חג המעלות המסורתי של תנועת הנוער העובד והלומד.
חג המעלות התקיים במעמד ראש העירייה רן קוניק, סגנית ראש העירייה אור-לי ניב, מחזיקת תיק הנוער קארין אינס, מנהל אגף אירועים ליאור דוב, מנהל מחלקת הנוער טל גזית ורכז מנהיגות נוער בגבעתיים אמיר ישר גדות.
חניכי כיתות ד'-ח' פתחו את האירוע במצעד בלונים שיצא מכיוון קניון גבעתיים לגינת כורזין. עם הגעתם לגינה, התקיים מופע אומנותי בסימן 100 שנה לעיר גבעתיים, וכן טקס עליית השכבות המסורתי. בהמשך התקיים מופע כתובות אש מרהיב שהכינו החניכים.
קן בורוכוב בגבעתיים נחשב לקן הראשון של תנועת הנוער העובד. הוא הוקם בשנת 1929, ומוכר כאחד הקנים הגדולים בארץ. חלק מבוגריו הפכו לדמויות משפיעות, ובהם הנשיא לשעבר שמעון פרס ז"ל, שהיה קומונר בקן, אהוד בנאי וכרמלה מנשה. לצד קן בורוכוב פועלת בגן הבנים בעיר שלוחה נוספת של התנועה. בסך הכל, בגבעתיים פועלים כ-1,000 חניכי התנועה בכיתות ד'-י"ב.
"לאחר תשע שנים כחניכה בקן, אני יכולה להגיד שצמחתי וקיבלתי בתנועה ערכים חשובים, כמו אחריות ודוגמה אישית, עצמאות, מוסר עבודה, סובלנות, הכרת הארץ, שוויון זכויות, התנדבות, נתינה ואהבת האדם. אני בטוחה שלחניכים בשנים הבאות יש את המקום הכי טוב לגדול בו. שמרו לנו על קן בורוכוב, שמרו לנו על הבית". ציינה נועה לב ארי, בוגרת הקן.
"שאפו לתנועת הנוער העובד והלומד, אחד מנכסיה הגדולים של העיר, על מאות חניכיה בקן בורוכוב ובשלוחת הל״ה. חג המעלות השנה היה מרשים במיוחד, בסימן 100 שנה לגבעתיים. אני מאחל לבני הנוער חברי התנועה שנת פעילות מוצלחת, עם הרבה פעולות מעניינות, טיולים ואירועים מגבשים ומהנים", ציין ראש העירייה רן קוניק.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רמת גן וגבעתיים מציינות את חודש המודעות...

ברמת גן ובגבעתיים מציינים את חודש המודעות לסרטן השד. במוקד הקמפיין תודגש חשיבות המודעות לגילוי מוקדם של המחלה. סרטן השד...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 באוקטובר 2021    דקה אחת
0

גן דוד במרום נווה יחודש וישודרג

פרויקט חידוש פארק דוד בשכונת מרום נווה ברמת גן יוצא לדרך. התוכנית החדשה לשדרוג הפארק הוכנה בשיתוף משרד האדריכלים א.ב...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 באוקטובר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה