חדשות רמת גן-גבעתיים

אירוע של פעם ב-100 שנה

חדשות רמת גן-גבעתיים6 באוקטובר 2021    2 דקות
0
אירוע של פעם ב-100 שנה

יריית הפתיחה של אירועי ה-100 להיווסדה של גבעתיים נורתה בחול המועד סוכות, בפסטיבל מספרי הסיפורים המסורתי שהתקיים בתיאטרון גבעתיים.
כ-400 איש, שהגיעו לאירוע, זכו לתיעוד נדיר של היסטוריית העיר, באמצעות תמונות חיות ומספרות, שהודפסו בממדי ענק. לצד התמונות, ניצבו שחקנים הלבושים ברוח התקופה, שהציגו את העלילה מאחורי התמונה, תוך יצירת אינטראקציה עם באי האירוע.
בין תמונות השחור-לבן שהוצגו, אשר הפכו למסע נוסטלגי ומרגש במנהרת הזמן, בלטו: הקמת שכונת בורוכוב (1922), סלילת הכביש הראשון ברחוב סירקין פינת רחוב סלמה (1931), הנחת אבן הפינה לשכונת נווה חיל – שכונת החיילים המשוחררים (1949), חגיגות יום העצמאות בשנת 1961 ופרויקט זהירות בדרכים בעיר (1985-1984).
ברחבת התיאטרון הושמעו מנגינות של שירי משוררים "ארץ-ישראלים", מפי הזמרת תושבת העיר יעל קידר, בליווי נגן הגיטרה אורון לאור. את הערב, שהתקיים באולם מלא עד אפס מקום, הנחה המנהל האומנותי של הפסטיבל יוסי אלפי. הערב נפתח בביצוע בהפתעה של להקת הגבעתרון. לאחר מכן הופיעה המקהלה המקומית "קולות גבעתיים", שאליה הצטרפה ילידת העיר השחקנית חני נחמיאס, ובהמשך גם הזמרת ילידת העיר ורדינה כהן.
במהלך הערב הוקרנו סרטונים היסטוריים, שחשפו את סיפורה של העיר מיום הקמתה, והתקיים פאנל מיוחד. בפאנל השתתפו ראש עיריית גבעתיים רן קוניק, שחלק עם המשתתפים כמה מסיפוריו האישיים על העיר, לצד משתתפים ילידי ותושבי העיר, ובהם שופט בית המשפט העליון בדימוס אליקים רובינשטיין, העיתונאי רון בן ישי, אבי משה סגל, יהונתן מלכין, אבירן אלדמע ומיכאל שכטמן.
"מרגש לשמוע היום את הסיפורים של פעם על גבעתיים, ועוד מפי האנשים שהיו שם. זה רק מעצים את הסיפורים", ציין קוניק. "גם לי יש סיפור ששמעתי מפי הדוד של מירי אלוני", קוניק הוסיף: "הוא מספר שכאשר הגיע לגיל 4, שלחו אותו הוריו, שגרו בגבעת קוזלובסקי, לגן בשיכון פועלי הרכבת, שזה מרחק גדול, ובדרך היו גבעות ושטחים פתוחים. כשהגיע לגיל 5, ביקשו ממנו הוריו ללוות ילד אחר בן 4 לגן, בתפקיד המבוגר האחראי. זו גבעתיים, ואלה היו החלוצים שהקימו ובנו את העיר. אני מתרגש ומצפה לזה שהעיר שלנו תחגוג 100 בשנה הבאה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רמת גן וגבעתיים מציינות את חודש המודעות...

ברמת גן ובגבעתיים מציינים את חודש המודעות לסרטן השד. במוקד הקמפיין תודגש חשיבות המודעות לגילוי מוקדם של המחלה. סרטן השד...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 באוקטובר 2021    דקה אחת
0

גן דוד במרום נווה יחודש וישודרג

פרויקט חידוש פארק דוד בשכונת מרום נווה ברמת גן יוצא לדרך. התוכנית החדשה לשדרוג הפארק הוכנה בשיתוף משרד האדריכלים א.ב...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 באוקטובר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה