חדשות רמת גן-גבעתיים

העונה הבוערת

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת
0
העונה הבוערת

שריפה שפרצה בעקבות כשל חשמלי במנוע המזגן בדירה ברמת גן – גרמה לשלושה מוקדי שריפות, ובהם רכב שעלה באש.
בעקבות דיווח של אישה על שריפה שפרצה ממנוע המזגן הנמצא מחוץ לדירה, בקומה החמישית בבניין בן שבע קומות, היא הונחתה על ידי מוקד המבצעים של כבאות והצלה לעזוב את הדירה עם ילדיה.
למקום הוזנקו שני צוותי כיבוי אש. בהגיעם זיהו הכבאים כמה מוקדי בעירה. זאת לאחר שחלקים ממסתור הכביסה הבוער נפלו, בין השאר על רכב חונה. הכבאים השתלטו על מוקדי האש, שחררו את העשן מהדירות וסרקו את הבניין. לא היו נפגעים בנפש, אך נזק כבד נגרם לרכב.
באירוע נוסף הוזנקו צוותי כבאות והצלה בעקבות דיווח של דיירת המתגוררת ברחוב חירות ברמת גן על עשן במטבח ביתה. בהגיעם פגשו הכבאים את הדיירת, שנחלצה מהדירה עם כלבה. במהלך הסריקות בדירה מצאו לוחמי האש חתול השייך לדיירת, כשהוא תשוש כתוצאה משאיפת עשן. הם חילצו אותו ומאוחר יותר התברר כי הוא התאושש.
מחקירת נסיבות האירוע עולה כי מקור הדליקה היה קצר חשמלי במקרר. "גלאי עשן היה מתריע בשלב מוקדם של השריפה – והיה מסייע בהשתלטות מהירה יותר", ציינו בכבאות והצלה.
במקרה נוסף התקבל דיווח במוקד כבאות והצלה על ריח חריף של גז ממקור לא ידוע בבניין ברחוב דוד רמז בגבעתיים. צוות מיוחד שהוזנק למקום איתר את מקור הדליפה באחת הדירות. בעקבות האירוע פונו דיירי הבניין ונעשה ניסיון ליצור קשר עם דיירי הבית.
לאחר שלא נוצר קשר, הוחלט לפרוץ את דלת הכניסה לדירה, תוך התזת מים למניעת ניצוץ. עם הפריצה לדירה התברר כי היא ריקה מרהיטים, וכי דיירי הבית עזבו בשעות הבוקר, כשהם מותירים את ברזי הגז בדירה פתוחים. "ערכים גבוהים של גז בחלל סגור עלולים לגרום לפיצוץ ברמה שתסכן את כל הבניין. עבודה זהירה ובטוחה של לוחמי האש מנעה אסון", ציינו בכבאות והצלה.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רמת גן נפרדת

יגאל שמע ז"ל, דמות מוכרת ברמת גן, הלך לעולמו. שמע עסק בפעילות ציבורית ותרבותית ענפה בעיר. בין היתר, עמד בראש...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת
0

גבעתיים נפרדת

יותר מאלף בני משפחה, חברים ותושבים המומים ליוו ביום שישי למנוחת עולמים את רחלי בנעים (49) ז"ל, מזכירתו של ראש...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה