חדשות רמת גן-גבעתיים

יש זוכה באולם

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת
0
יש זוכה באולם

מירי לרמן באר, במאית תיאטרון בימתיים, זכתה בפרס הבמאית המצטיינת לשנת 2021 בפסטיבל "כל הארץ במה".
לפני כשנה חגג תיאטרון בימתיים 40 שנות יצירה. לכבוד המאורע העלה התיאטרון את הקומדיה "יש רופא באולם", אך בשל משבר הקורונה נדחתה ההצגה. היא עלתה לבסוף רק בחודש יוני השנה, וגם זה לזמן קצר – עד להתפשטות הגל הרביעי של הקורונה.
ביום שישי הציגו שחקני בימתיים את הקומדיה בפסטיבל "כל הארץ במה". לדברי המארגנים, הפסטיבל הייחודי, שנערך באולם צוותא בתל אביב, נועד לתת במה לדיאלוג יהודי-ערבי באמצעות התיאטרון. בפסטיבל, שחגג השנה 25 שנות פעילות, השתתפו כ-30 תיאטראות מרשויות ומועצות ברחבי הארץ.
לרמן באר, שזכתה בפרס היוקרתי, הקימה את "בימתיים" לפני כ-41 שנה – ומאז היא משמשת כבמאית של התיאטרון. היא בוגרת בית ספר למשחק בית צבי ברמת גן, ושיחקה למעלה מעשור בתיאטראות שונים. לאחר מכן, החלה לעבוד בסדנאות ובחוגי תיאטרון, ואף הקימה תיאטרון ילדים. את עבודתה כבמאית החלה בבית ווהלין בגבעתיים, שם ביימה הצגות וטקסים לציון יום השואה והגבורה במשך כ-20 שנה.
את תיאטרון בימתיים היא החלה עם קבוצה של חמישה שחקנים, וכיום פועלות בתיאטרון קבוצות של עשרות משתתפים מדי שנה. חלק מהשחקנים של התיאטרון אף למדו אצל לרמן כשהיו ילדים. לאורך שנות פעילות התיאטרון זכתה לרמן בפרסי במאית העשור ומפעל חיים. התיאטרון זכה במקום השני בקטגוריית ההצגה הטובה ביותר עם "סיפור משפחתי".
"אני מרגישה שהפרס לא מגיע רק לי, אלא לכל שחקניי הנאמנים והמוכשרים, ששיתפו פעולה לצדי. בלעדיהם, ההצגה לא הייתה מצליחה כפי שהצליחה. אנחנו לא רק תיאטרון בימתיים, אלא משפחת בימתיים", ציינה לרמן באר.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רמת גן נפרדת

יגאל שמע ז"ל, דמות מוכרת ברמת גן, הלך לעולמו. שמע עסק בפעילות ציבורית ותרבותית ענפה בעיר. בין היתר, עמד בראש...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת
0

גבעתיים נפרדת

יותר מאלף בני משפחה, חברים ותושבים המומים ליוו ביום שישי למנוחת עולמים את רחלי בנעים (49) ז"ל, מזכירתו של ראש...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה