חדשות רמת גן-גבעתיים

המושל באכיפה

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    3 דקות
0
המושל באכיפה

"כ-40 שוטרים מתמקדים באכיפת הנחיות הקורונה ברמת גן ובגבעתיים. כל יום אנחנו תופסים מפירי בידוד, והאכיפה היא בסדר עדיפות גבוה", אומר קצין אג"ם של משטרת מרחב דן סנ"צ שי תירם. "רק לאחרונה היה לנו מקרה של אדם מרמת גן שחזר מאומן. כשהגיעו השוטרים, הוא לא היה בבידוד בבית, וכשהתקשרו אליו, הוא סירב למסור היכן הוא שוהה", סיפר סנ"צ תירם. "הוא קיבל זימון לחקירה בתום ימי הבידוד".
נפגשנו במשטרת מרחב דן. לסנ"צ תירם ניסיון עשיר של 27 שנות שירות במשטרת ישראל. "זו תקופה מורכבת ומאתגרת", הוא אומר. "אנחנו עוסקים, במקביל לאכיפת הנחיות הקורונה, גם בביטחון שוטף ובהיערכות מוגברת לקראת יום כיפור וחול המועד סוכות. הבריחה של המחבלים מכלא גלבוע ורוחות המלחמה בדרום, בנוסף להיערכות הנדרשת לרגל החגים, הביאו להגברת הכוננות והנוכחות בשטח".
כיצד מתבצעת אכיפת הנחיות הקורונה?
"במרחב דן הוקמה מפקדת קורונה. זה מתחיל מביקורים פיזיים בבתים של מחויבי בידוד וביצירת קשר טלפוני איתם. במקביל, מתבצעת אכיפה של תקנות התו הירוק ועטיית מסיכות בקניונים ובאולמות. יש גם הנחיה לבטל אירועים גדולים תחת כיפת השמיים".
אתה מזהה גידול במספר מפירי הבידוד לעומת גלים קודמים?
"יש יותר מפירי בידוד, אבל מבחינת עטיית מסיכות בקניונים יש מגמה הפוכה – יותר אנשים שומרים על ההנחיות".
במהלך הראיון דיבר סנ"צ תירם על אופן ההתמודדות בכמה חזיתות במקביל, ויצא בקריאה לציבור לשמור על ערנות. "מניסיון העבר, בימי חול המועד סוכות, כשאנשים יוצאים לכמה ימים מהבתים – פורצים עלולים לנצל את זה".
"יש היערכות מוגברת של ניידות ומחסומים. אנחנו למודי ניסיון משנים קודמות, וחשוב שתהיה נוכחות ובולטות כדי לתת מענה כמה שיותר מהיר לכל אירוע. יהיה מענה מהיר לאירועים חריגים. בנוסף, מניסיון העבר, במהלך כיפור יש לא מעט מקרים של פניות הורים בשל היעדרויות של ילדים, שיצאו עם האופניים ולא חזרו, ובשל פציעות בעת רכיבה. יהיו גם סיורים של ניידות לשמירת הביטחון השוטף".
סנ"צ תירם מעריך שבמהלך חול המועד סוכות יהיו הפארקים והספארי עמוסים במבקרים. לדבריו, "ההמונים עדיין לא יוצאים לחו"ל, והם יבלו בארץ. עלינו לתת מענה לביטחון האישי, לעומסי התנועה ולאירועים חריגים".
איך אתם מתכוננים לעומסי התנועה הצפויים?
"תהיה הכוונת רמזורים בצמתים ונוכחות של שוטרי תנועה, שיכוונו את התנועה בשלושה מוקדים עיקריים – בספארי, בפארק הלאומי ובפארק גני יהושע. במקביל, נבצע גם אכיפה במקרים של אירועים חריגים ולמניעת שתיית אלכוהול על ידי בני נוער. יבוצעו פעילויות סמויות גם לאכיפת האיסור על עסקים למכור אלכוהול לבני נוער. האכיפה תכלול צווי סגירה לעסקים שימכרו אלכוהול בניגוד לחוק".
סנ"צ תירם מתריע כאמור מפני פורצים לבתים. "לפי העבר, במהלך החגים, יש פורצים שמנצלים את היעדרות הדיירים כדי לבצע פריצות, בעיקר לבתים צמודי קרקע", הוא מסביר. "יש לנקוט אמצעי בטיחות בסיסיים, כמו הימנעות מהשארת מפתחות בארון החשמל או מתחת לעציץ והשטיח בכניסה לבית. עדיף להדליק אור לסירוגין, כשלא שוהים בבית זמן ממושך, באמצעות טיימר, כדי שפורצים לא יזהו שהאור דולק כל הזמן".
כמשטרה, כיצד אתם נערכים לפריצות?
"תהיה פעילות גלויה וסמויה באזורי מגורים וגם באזורי תעסוקה, אבל חשובה ערנות הדיירים. הגנבים מנצלים הזדמנויות, ומניסיוני – בתקופת חגים הם מנסים יותר".
ואיך אתם נערכים לחורף?
"אנחנו נערכים לסתיו מאוד גשום. בגלל שינויי האקלים כבר נשמעות התרעות על אפשרות לירידת כמויות גדולות של משקעים בפרק זמן קצר, והדבר עלול ליצור שיטפונות והצפות. ביחד עם כבאות והצלה והעיריות, אנחנו נערכים להתמודדות עם כל תרחיש של מקרה קיצון".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רמת גן נפרדת

יגאל שמע ז"ל, דמות מוכרת ברמת גן, הלך לעולמו. שמע עסק בפעילות ציבורית ותרבותית ענפה בעיר. בין היתר, עמד בראש...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת
0

גבעתיים נפרדת

יותר מאלף בני משפחה, חברים ותושבים המומים ליוו ביום שישי למנוחת עולמים את רחלי בנעים (49) ז"ל, מזכירתו של ראש...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה