חדשות רמת גן-גבעתיים

גבעתיים: עוד 3,300 דירות ברצועת בן-גוריון

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת
0
גבעתיים: עוד 3,300 דירות ברצועת בן-גוריון

הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בגבעתיים המליצה להפקיד להתנגדויות את תוכנית ההתחדשות העירונית ברצועת בן-גוריון, הכוללת תוספת של כ-3,300 יחידות דיור לכ-1,900 הקיימות. במסגרת התוכנית יתווספו גם כ-110 אלף מ"ר של שטחי תעסוקה ומסחר, רובם באזורים הסמוכים לתחנת המטרו המתוכננת בצומת בן-גוריון וכצנלסון.
עוד נקבע בתוכנית כי יוקצו שטחי ציבור לבניית ארבעה בתי ספר, פארקים, גינות שכונתיות, רחובות ירוקים וכיכרות. התוכנית, המשתרעת על שטח של כ-240 דונם, כוללת את רוב שכונת פועלי הרכבת, מזרח שכונת שינקין והחלק המזרחי של גבעת קוזלובסקי.
בין הרחובות השלמים הנכללים בתוכנית המקיפה: אצ"ל, גבולות, גלבוע, דן, הגורן, כנרת, מסדה, מעוז, עמל, רוטנגבר ושביל קרין. בין הרחובות שיהיו כלולים חלקית בתוכנית: גולומב, בן-גוריון, המעגל, המעלות, ז'בוטינסקי, כצנלסון, סירקין, פועלי הרכבת, ריינס ושינקין.
התוכנית הגדולה הוכנה במימון משרד הבינוי והשיכון והרשות הממשלתית להתחדשות עירונית. על פי התוכנית, גובה הבניינים יהיה בהתאם למרקם הבנייה הקיים. עם זאת, בציר בן-גוריון, באזור הסמוך לצומת עם רחוב כצנלסון, ההערכות הן שייבנו מגדלים בגובה של כ-30 קומות, שיכללו גם שטחי משרדים, מסחר ותעסוקה.
"התוכנית יוצרת ודאות תכנונית, והיא כוללת איחוד חלקות ופינוי שטחים לטובת מבני ציבור", ציין מ"מ יו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה בגבעתיים מושיק גולדשטיין. "התוכנית תהפוך את האזור בעתיד לחלון הראווה המזרחי של גבעתיים, אבל יישומה יהיה תלוי בתושבים. אנחנו, ביחד עם משרד הבינוי והשיכון, יוצרים את הוודאות התכנונית, כדי שכל אחד יידע מה זכויות הבנייה הניתנות במסגרת ההתחדשות העירונית המתוכננת".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רמת גן נפרדת

יגאל שמע ז"ל, דמות מוכרת ברמת גן, הלך לעולמו. שמע עסק בפעילות ציבורית ותרבותית ענפה בעיר. בין היתר, עמד בראש...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת
0

גבעתיים נפרדת

יותר מאלף בני משפחה, חברים ותושבים המומים ליוו ביום שישי למנוחת עולמים את רחלי בנעים (49) ז"ל, מזכירתו של ראש...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה