חדשות רמת גן-גבעתיים

"גם אני הייתי באומן"

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת
0
"גם אני הייתי באומן"

בין עשרות האלפים שהגיעו בערב ראש השנה לאומן כדי להיות שותפים לתפילה סביב קברו של רבי נחמן מברסלב, היו לא מעט בני העיר. עבור חלקם, מדובר במסע התעוררות המתחדש מדי שנה. עבור אחרים, היה זה המסע הראשון לאוקראינה, כדי לטעום משהו מהאווירה שכולם מדברים עליה. אחד מהם הוא סגן ראש העירייה אליהו גינת, ששב לאחרונה מאומן, ולקראת יום הכיפורים הוא משתף במונולוג אישי.
"גם אני הייתי באומן", אומר גינת. "הצטרפתי השנה למסע המרתק עם כלל עמך ישראל. כתבתי ׳כלל עמך׳ ולא כתבתי ׳חסידי ברסלב׳, כיוון שכבר מזמן החוויה הזו אינה של ברסלב. היא נחלת הכלל, חרדים וחילונים, ספרדים ואשכנזים, חסידים, דתיים ודתיים לייט, שכולם נקבצו ובאו. רובם הגדול בסדר מופתי, בסבלנות, תוך שמירה על הכללים.
"זה היה מסע לא קל, עם תורים אין סופיים, תנאי לינה ואוכל לא קלים בכלל, אבל בסופו של יום – חוויה מיוחדת במינה של אלפים רבים, שבאו למטרה אחת – להתקדש ולהתקרב לבורא עולם בדרך לא שגרתית, בתפילות המוניות, בשירים וריקודים, בריכוזים של מאות מתפללים שזועקים בגרון ניחר: 'השם מלך, השם מלך, השם ימלוך לעולם ועד'".
מה דעתך על זיוף תוצאות בדיקות הקורונה של החוזרים מאומן?
"בנתב"ג הצגתי בדיקת קורונה, למרות שאני מחוסן, בקייב הצגתי תעודת מתחסן, ובחזרה לישראל כבר נדרשנו להציג בדיקה שעשיתי שם. בנתב"ג שוב עברתי בדיקה, שאחריה נכנסתי לבידוד עד למחרת, כשקיבלתי תשובה שלילית. לא ברור לי איך הם הצליחו לזייף בדיקות".
היה שווה? 
"זו חוויה. משהו שלא התנסיתי בו. זכיתי להשתטח, ולהתפלל כשליח הציבור על תושבי העיר, על הנהלת העיר ועל ראש העירייה, שנזכה לשנה טובה ומבורכת ולאחדות בעם ישראל בעזרת השם, אמן".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רמת גן נפרדת

יגאל שמע ז"ל, דמות מוכרת ברמת גן, הלך לעולמו. שמע עסק בפעילות ציבורית ותרבותית ענפה בעיר. בין היתר, עמד בראש...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת
0

גבעתיים נפרדת

יותר מאלף בני משפחה, חברים ותושבים המומים ליוו ביום שישי למנוחת עולמים את רחלי בנעים (49) ז"ל, מזכירתו של ראש...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה