חדשות רמת גן-גבעתיים

ירוק עולה

חדשות רמת גן-גבעתיים1 בספטמבר 2021    דקה אחת
0
ירוק עולה

תושבי גבעתיים יוכלו לקבל עצים ולנטוע אותם בשטחים פרטיים. העירייה הודיעה על מבצע "אמץ עץ", ומחלקת גנים ונוף בעירייה תבצע את הפרויקט הסביבתי הייחודי, שבמסגרתו ינטעו התושבים בכל שנה כ-500 עצים ברחבי העיר.
משבר האקלים העולמי מאופיין בישראל בעיקר בעלייה בטמפרטורות ובריבוי שריפות בשטחים מיוערים. נטיעת עצים בשטחים עירוניים אמורה להביא ליצירת נופים ירוקים יותר בעיר הצפופה, להוריד את הטמפרטורה ולסייע ביצירת סביבה ירוקה ונקייה יותר. בעירייה מזכירים, כי העצים סופחים את הפחמן הדו-חמצני שמזהם את האוויר.
מחלקת גנים ונוף בעירייה מציעה לתושבים שירצו בכך לאמץ עצי נוי לנטיעה בחצר ביתם. לשם כך, תספק העירייה עצים איכותיים ושק קומפוסט לקליטת העץ באדמה ולגידול מיטבי. במידת הצורך, יעניקו אנשי המחלקה סיוע ותמיכה מקצועית בטיפול ובאחזקה נכונה של העצים.
"הפרויקט נולד מתוך רצון לשפר את איכות האוויר, להגדיל את שטח ההצללה במרחב הציבורי בעיר ולסייע במאבק בהתחממות הגלובלית, המתבטא בעומסי חום ומוביל לזיהום הולך וגדל", ציין מנהל מחלקת גנים ונוף ופקיד היערות בגבעתיים רענן שמעיה. "לנוכח מספר השטחים הפתוחים הקטנים יחסית בגבעתיים, וכדי לעמוד ביעד של נטיעת 500 עצים בשנה, החלטנו לפנות לתושבי העיר ולעודד אותם לאמץ עץ ולהגדיל את כמות העצים במרחב המוניציפלי של גבעתיים".
ראש העירייה רן קוניק הדגיש את חשיבות המיזם הייחודי: "פרויקט 'אמץ עץ' הוא מהלך סביבתי משמעותי וחשוב להתמודדות עם משבר האקלים, שלא פוסח על ישראל. פרויקטים מהסוג הזה מגבירים את המודעות לצעדים סביבתיים שניתן לנקוט אותם כבר עכשיו, למען הדורות הבאים. אני קורא לתושבים להצטרף ולטעת בחצרות ביתם עצים, שישמשו לעצירת ההתחממות בעולם ובישראל בפרט, ולהגדלת המגוון הביולוגי והסביבתי בעיר".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רמת גן נפרדת

יגאל שמע ז"ל, דמות מוכרת ברמת גן, הלך לעולמו. שמע עסק בפעילות ציבורית ותרבותית ענפה בעיר. בין היתר, עמד בראש...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת
0

גבעתיים נפרדת

יותר מאלף בני משפחה, חברים ותושבים המומים ליוו ביום שישי למנוחת עולמים את רחלי בנעים (49) ז"ל, מזכירתו של ראש...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה