חדשות רמת גן-גבעתיים

יימשכו העבודות בכביש רפאל איתן

חדשות רמת גן-גבעתיים1 בספטמבר 2021    דקה אחת
0
יימשכו העבודות בכביש רפאל איתן

לאחר שורה של מאבקים משפטיים וציבוריים ממושכים, קבע בית המשפט העליון כי העבודות לסלילת כביש רפאל איתן, המחבר בין רמת גן לבקעת אונו, יימשכו כסדרן. העליון דחה את עתירות תושבי האזור, שדרשו להורות לחברת נת"ע לעכב את ביצוע עבודות התשתית, שיאפשרו את סלילת הכביש המהווה עורק תחבורה מרכזי.
התושבים טענו כי יש לבצע את השיקוע שתוכנן במקור בחלק מציר התנועה, על מנת למנוע מטרדים. אולם עיריית רמת גן הקימה בזמנו קו ניקוז, שלטענת נת"ע מונע את ביצוע השיקוע בהתאם לתוכנית המקורית. בנת"ע הזהירו כי העתקת הקו וביצוע השיקוע יביאו לייקור הפרויקט ולעיכוב של חודשים ארוכים בעבודות.
יצוין כי לפני כחודשיים דחה בית המשפט לעניינים מנהליים את העתירה של התושבים והורה על המשך ביצוע העבודות. אולם אז הוגשה עתירה לבית המשפט העליון, בבקשה להורות בצו על תנאי על עיכוב העבודות.
כאמור, בית המשפט העליון דחה על הסף את הבקשה. בהחלטתו כתב שופט בית המשפט העליון יצחק עמית: "חלק ניכר מהעבודות למיגון מוביל הניקוז ולהחלפת התשתיות הנלוות לפעולות המיגון כבר בוצעו באופן חלקי, וממילא לא מדובר בעבודות שתיצורנה מצב דברים בלתי הפיך. בהינתן הטענה שעצירת עבודות המיגון תוביל לעיכוב השלמת פרויקט הרכבת הקלה, מצאתי כי דין הבקשה להידחות אף מבלי להידרש לתגובת המשיבים".
ראש עיריית קריית אונו ישראל גל: "אני שמח שבית המשפט העליון הכריע סופית בסוגיה. דרך רפאל איתן והקו הסגול של הרכבת הקלה חיוניים ביותר לתושבי בקעת אונו ולהתפתחות עתידית של האזור כולו. כולי תקווה שסלילת הכביש וביצוע פרויקט הקו הסגול של הרכבת הקלה יושלמו במהירות האפשרית. אני רואה בכך חשיבות עליונה לפתרון בעיות התחבורה באזור".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רמת גן נפרדת

יגאל שמע ז"ל, דמות מוכרת ברמת גן, הלך לעולמו. שמע עסק בפעילות ציבורית ותרבותית ענפה בעיר. בין היתר, עמד בראש...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת
0

גבעתיים נפרדת

יותר מאלף בני משפחה, חברים ותושבים המומים ליוו ביום שישי למנוחת עולמים את רחלי בנעים (49) ז"ל, מזכירתו של ראש...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה