חדשות רמת גן-גבעתיים

סוגרים שנה, פותחים שנה חדשה

חדשות רמת גן-גבעתיים1 בספטמבר 2021    3 דקות
0
סוגרים שנה,  פותחים שנה חדשה

ברמת גן ובגבעתיים תגברו את סבבי איסוף האשפה, הגרוטאות והגזם לקראת ראש השנה. כ-350 טון אשפה פונו מדי יום השבוע ברמת גן על ידי משאיות של אגף שפ"ע בעירייה – גידול של כ-20% לעומת ימי שגרה. מהנתונים עולה כי השנה חל גידול של כ-5% בכמויות איסוף האשפה לעומת התקופה המקבילה אשתקד. במקביל לפינוי האשפה, פונו השבוע מדי יום כ-80 טון גזם וגרוטאות – עלייה של כ-1% לעומת התקופה במקבילה אשתקד.
בגבעתיים אספו לקראת ראש השנה כ-2,500 טון, מתוכם כ-1,500 טון אשפה
וכ-1,000 טון נוספים של פסולת גושית (גזם, קרטונים וגרוטאות). מנתוני אגף שפ"ע בעיריית גבעתיים עולה כי גם בה חל השנה גידול של כ-5% בכמויות הפסולת שנאספו לעומת התקופה המקבילה אשתקד.
לקראת ראש השנה בוצעו בעיר עבודות גיזום עצים בצירי תנועה מרכזיים, תוקנו ונצבעו אביזרים וריהוט רחוב, הוחלף שילוט דהוי ונשתלו פרחים באיי התנועה בצירים המרכזיים. זאת, לפני שנת השמיטה, שתחל בראש השנה. דגש מיוחד ניתן לאזור בתי הכנסת. בשיתוף עם המדור למורשת ישראל בראשותו של המשנה לראש העירייה מושיק גולדשטיין, ליד בתי כנסת בעיר הוחלפו ספסלים ישנים בחדשים ובוצעו עבודות ניקיון בחצרות, ברחבות ובדרכים המובילות לבתי הכנסת.

מכל הלב
לקראת ערב ראש השנה, פעלו מאות מתנדבים בעמותות לחלוקת סלי מזון לנזקקים. ברמת גן התקיים מבצע חלוקה משותף לעירייה ולעמותת "פתחון לב", שפרסמה השבוע נתונים מדאיגים על עלייה של כ-28% בביקוש לסלי מזון לעומת השנה שעברה.
"אני מודה לעמותת פתחון לב על היוזמה הנפלאה ועל שיתוף הפעולה, שהוא עוד נדבך בפעילות למען תושבי העיר, הכוללת חלוקת תווי שי, סיוע ודאגה לאורך כל השנה", ציין ראש העירייה כרמל שאמה הכהן. "אני מאמין שביחד עם המתנדבים נוכל לשמח יותר משפחות בערב ראש השנה", ציין מנכ"ל "פתחון לב" אלי כהן. "אנו פועלים מסביב לשעון כדי לספק כמה שיותר ארוחות חג וסלי מזון למבקשי הסיוע".
בעיריית גבעתיים יצאו לקראת ראש השנה במבצע תרומות וחלוקת חבילות שי ותלושים לרכישת מזון. במבצע מיוחד של האגף לשירותים חברתיים, בשיתוף עם עמותות וקהילות מתנדבות, חולקו השבוע מאות חבילות מזון ותווי שי לאוכלוסיות במצוקה כלכלית.
זו השנה השישית שבה פועל בגבעתיים מיזם "מבשלים חג", שאותו מובילה רחלי סקלר-אוסלקה, בשיתוף עם יחידת ההתנדבות בעירייה. במסגרת המבצע הייחודי, מתנדבים ומתנדבות קונים מצרכים ומשנעים את הארוחות והחבילות למשפחות נזקקות בעיר.

שערי שמיים
מאות הגיעו במוצאי שבת לערב הסליחות הראשונות בבית הכנסת הגדול בכיכר אורדע ברמת גן. האירוע התקיים בהשתתפות החזן ישראל רנד ומקהלת "קולות מן השמיים" ע"ש שושנה זילברשטיין, בניצוחו של רפאל ביטון, שעוררה התרגשות רבה.
"הייתה תחושה של התרוממות רוח", סיפר ביטון. "אחרי השנה הקשה בארץ ובעולם, עם מגיפה קשה, שריפות ענק ורעידות אדמה, הרגשתי שהתפילה בערב הסליחות השכיחה כל בשורה רעה".
ביטון, אב לחמישה ילדים המתגורר בגבעת שמואל, הפך את הניצוח על המקהלה, הזוכה להערכה רבה, למפעל חיים. בנוסף, הוא משמש גם כמנהל המוזיקלי של התזמורת האנדלוסית אשדוד. "אני מגיע פעם בחודש בשבת לבית הכנסת הגדול ברמת גן, ברגל מגבעת שמואל. גם שאר חברי המקהלה מגיעים ברגל מרחבי גוש דן", הוא מספר. "אנחנו מופיעים שם ובבתי כנסת ואולמות קונצרטים בכל הארץ, עם מוזיקה יהודית, אשכנזית וספרדית. זה סיפוק אישי אדיר, שמחזיק אותי".
ערב הסליחות החל לאחר השעה 23:00 ונמשך כשעתיים וחצי, במעמד מ"מ הרב הראשי לרמת גן אהרן כ"ץ, רב בית הכנסת הגדול בנימין קופרמן וסגן ראש העירייה ויו"ר המחלקה לתרבות תורנית עו"ד מנחם דוד. הרב כ"ץ הדגיש את ההתרגשות שבחזרה לערב הסליחות בבית הכנסת הגדול.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רמת גן נפרדת

יגאל שמע ז"ל, דמות מוכרת ברמת גן, הלך לעולמו. שמע עסק בפעילות ציבורית ותרבותית ענפה בעיר. בין היתר, עמד בראש...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת
0

גבעתיים נפרדת

יותר מאלף בני משפחה, חברים ותושבים המומים ליוו ביום שישי למנוחת עולמים את רחלי בנעים (49) ז"ל, מזכירתו של ראש...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה