חדשות רמת גן-גבעתיים

39,961 תלמידים פתחו אתמול את שנת הלימודים ברמת גן ובגבעתיים

חדשות רמת גן-גבעתיים1 בספטמבר 2021    2 דקות
0
39,961 תלמידים פתחו אתמול את  שנת הלימודים  ברמת גן ובגבעתיים

39,961 תלמידים פתחו אתמול (רביעי) את שנת הלימודים ברמת גן ובגבעתיים, כשברקע חוסר בהירות לגבי הצפוי בכל מה שקשור לתחלואה בקורונה והחשש מבידוד וחזרה ללמידה בזום. אבל כמו תמיד, פתיחת שנת לימודים גם עוררה התרגשות רבה בקרב התלמידים, ההורים והמורים.
ברמת גן נרשמו 6,213 ילדים ל-241 גנים, 14,820 ל-31 בתי הספר היסודיים, 7,374 ל-11 התיכונים ו-354 לשלושה בתי ספר לחינוך מיוחד ו-46 כיתות משולבות שנפתחו השנה.
בגבעתיים ילמדו השנה 11,201 תלמידים במוסדות החינוך בעיר. 5,926 תלמידים בתשעת בתי הספר היסודיים, 2,759 בחמשת התיכונים ו-2,516 בגנים. השנה נפתחו בעיר 87 גני ילדים עירוניים, לעומת 85 שפעלו בעיר בשנה שעברה, ולכיתות א' עלו 796 תלמידים.
ההורים התבקשו השבוע להגיע למוסדות החינוך ולהצטייד בערכת בדיקה מהירה לקורונה, שאותה אמורים היו לבצע לילדיהם ביום שלישי. בנוסף, התבקשו הילדים להגיע עם אישור חתום מהוריהם שהם שליליים לקורונה. השיטה, שאותה קבעה המדינה, מבוססת על אמון, וימים יגידו אם אכן סייעה למניעת הדבקות בכיתות.
היו הורים שהביעו חשש מפני הצפוי. "עם כל ההתרגשות של שנת הלימודים, הייתי שמח אם היו דוחים את הפתיחה ל-1 באוקטובר. אני לא שלם עם שליחת הילדים לפני החג", אומר אב לתלמידים בבית הספר אביגור ברמת גן. "ברור שאני רוצה ששנת הלימודים תיפתח, אבל על מה אנחנו מדברים? הרי עד סוף ספטמבר יש רק שישה ימי לימוד ברוטו, וביום הראשון למעשה לא לומדים.
"בשביל מה לפתוח את שנת הלימודים דווקא עכשיו, כשהתחלואה קשה, ואחרי כמה ימים להשתתף בארוחות חג משפחתיות עם ההורים? עדיף היה להמתין ל-1 באוקטובר, כשהתחלואה תרד. הרי שנה וחצי בקושי למדו בכיתות, אז אפשר היה להמתין עוד קצת. מצד שני, הילדים מאוד שמחים ומתרגשים לשוב לבית הספר, ונקווה שתהיה שנה בריאה".
ליהי וייס, העולה לכיתה ו' בבית הספר אביגור, חיכתה מאוד ל-1 בספטמבר. "ברור שבחופש היינו בקשר ונפגשנו כל החברים, אבל זה שונה כשזה במסגרת של כיתה", היא אומרת. "מאוד רציתי לחזור כבר לבית הספר, לפגוש את כל החברים ואת המורה החדשה, ואני מקווה שאחרי השנה וחצי שבהן למדנו בעיקר בזום, השנה נעשה 'זום אאוט' ונלמד בבית הספר. אני התחסנתי וגם הרבה מאוד מהחברים שלי, ואני מקווה שזה יעזור לנו להעביר שנת לימודים שלמה ומוצלחת".

מנהלת חדשה לגורדון
יעל אהרונוביץ' נבחרה על ידי ועדת המכרזים של משרד החינוך ועיריית גבעתיים לנהל את בית הספר גורדון. אהרונוביץ', תושבת רמת גן, שימשה כמחנכת, מורה לאנגלית ורכזת תקשוב בבית הספר יגאל אלון בגבעתיים ב-13 השנים האחרונות, ומתוכן ארבע שנים כיהנה גם כסגנית מנהלת. בחודש מאי הוענק לה אות הצטיינות לאנשי חינוך בעיר. היא תחליף את אירנה גביזון, היוצאת לגמלאות, שניהלה את בית הספר בשלוש השנים האחרונות.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רמת גן נפרדת

יגאל שמע ז"ל, דמות מוכרת ברמת גן, הלך לעולמו. שמע עסק בפעילות ציבורית ותרבותית ענפה בעיר. בין היתר, עמד בראש...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת
0

גבעתיים נפרדת

יותר מאלף בני משפחה, חברים ותושבים המומים ליוו ביום שישי למנוחת עולמים את רחלי בנעים (49) ז"ל, מזכירתו של ראש...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה