חדשות רמת גן-גבעתיים

מחיר מבצע

חדשות רמת גן-גבעתיים25 באוגוסט 2021    2 דקות
0
מחיר מבצע

ביום שלישי החליטה הממשלה על הפסקת הבדיקות הסרולוגיות לבני 12-3 ברמת גן ובגבעתיים. פיקוד העורף ומשרדי הבריאות והחינוך החליטו על שינוי מתווה מבצע הבדיקות הסרולוגיות, שיתמקד מעתה רק ביישובים שבהם רמת תחלואה של 12% ומעלה, רחוק מהמצב ברמת גן וגבעתיים.
הבדיקות החלו בתחילת השבוע, במטרה לגלות כמה חלו והחלימו ללא תסמינים, והביקוש היה מרשים. ברמת גן נפתחו בתחילת השבוע שני מוקדי בדיקות – בתיכון בליך ובבית הספר הלל. ראש העירייה כרמל שאמה הכהן אף הודיע שנעשתה פנייה לפיקוד העורף, כדי שיאפשר פתיחת מוקד נוסף בצפון העיר, בתיכון אהל שם. עקב מחסור בחובשים המבצעים את הבדיקות, המתחם באהל שם לא נפתח. "אין סיבה ללחץ", הרגיע ראש העירייה כרמל שאמה הכהן. "גם אם ניאלץ להאריך את מועדי הבדיקות מעבר ל-1 בספטמבר, הדבר ייעשה. לא יישאר ילד שהוריו מעוניינים לבדוק אותו ולא ייבדק".
בגבעתיים נפתח ביום ראשון מרכז בדיקות במרכז הפיס, בדרך רבין 58. בעירייה ציינו כי הבדיקות נועדו להרחיב את מספר התלמידים שיהיה להם פטור מבידוד, כדי לשמור על רצף ושגרת לימודים ולמנוע אובדן ימי לימוד.
"הצלחת המתווה לפתיחת הלימודים ושמירה על שגרת לימודים רציפה ובטוחה, יהיו תלויות יותר מכל בשיתוף פעולה מצד כלל הגורמים, כולל ההורים", ציין ראש העירייה רן קוניק. "רק במאמץ משותף נוכל למזער את מקרי ההדבקה בקורונה. אני בטוח שבעיר כמו שלנו, שבה הקהילה מעורבת וערבה זה לזו, נצליח ונירתם כולנו ביחד להצלחתו של המתווה ונבצע בכמות גדולה את הבדיקות הנדרשות. כל מאמצינו הם למען החזרת הילדים למסגרת בטוחה, הנזק בהשארתם בבתים עצום. לכו והיבדקו".
אלא שהכל התהפך ביום שלישי, כשהתברר שבגבעתיים רק 3.6% מהילדים התגלו כמי שנדבקו בקורונה ולא ידעו על כך. "חברים", אמר קוניק, "המבצע מרשים, אבל חבל על הזמן והכסף, מפה לא תבוא הישועה. תסיימו ותעבירו את המשאבים וכוח האדם לעזרה בבתי הספר ובערים בבדיקות מהירות".
מאוחר יותר בירך על החלטת הממשלה. "אני ‏מברך על ההחלטה, המשותפת למשרדי הבריאות והחינוך, פיקוד העורף והשלטון המקומי, להפסיק את הבדיקות הסרולוגיות בערים שבהן נמצא אחוז הנמוך מ-10%. החלטה נכונה, שמראה על הקשבה לראשי הרשויות ולשטח, ועל יכולת קבלת החלטות אמיצות במהירות וביעילות".
גם עיריית רמת גן פרסמה הודעה להורים, שלפיה בעיר נמצאו רק 4.8% ילדים שחלו בעבר. "לעומת זאת", נאמר בהודעת העירייה, "הבדיקה המהירה שתבוצע על ידכם יום לפני פתיחת שנת הלימודים היא החשובה ביותר. העירייה תעביר את ערכות הבדיקה המהירה לגני הילדים ובתי הספר. בגני הילדים הערכות יחולקו במפגשי ההיכרות שייקבעו לפני תחילת שנת הלימודים. אין צורך בהרשמה. כל ילד הרשום לגן, גם אם הוא מתחת לגיל 3, יקבל ערכת בדיקה. בבתי הספר הערכות יחולקו במפגשי הורים ובסיוע ועדי הכיתות".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רמת גן וגבעתיים מציינות את חודש המודעות...

ברמת גן ובגבעתיים מציינים את חודש המודעות לסרטן השד. במוקד הקמפיין תודגש חשיבות המודעות לגילוי מוקדם של המחלה. סרטן השד...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 באוקטובר 2021    דקה אחת
0

גן דוד במרום נווה יחודש וישודרג

פרויקט חידוש פארק דוד בשכונת מרום נווה ברמת גן יוצא לדרך. התוכנית החדשה לשדרוג הפארק הוכנה בשיתוף משרד האדריכלים א.ב...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 באוקטובר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה