חדשות רמת גן-גבעתיים

1.2 מיליון שקל יחולקו לסטודנטים בגבעתיים

חדשות רמת גן-גבעתיים18 באוגוסט 2021    דקה אחת
0
1.2 מיליון שקל יחולקו לסטודנטים בגבעתיים

120 מלגות בהיקף של 10,000 שקל, יחולקו השנה לסטודנטים ולסטודנטיות המתגוררים בגבעתיים. כל סטודנט שיקבל את המלגה, המשותפת למפעל הפיס ולעיריית גבעתיים, יתרום בתמורה 140 שעות מעורבות חברתית בעיר, בין היתר בסיוע לתלמידים ובפעילות קהילתית.
"הגדלנו את המימון העירוני בקרן המלגות השנה ב-20%, מה שיאפשר לנו להעניק מלגות ל-120 סטודנטים תושבי העיר", ציין סגן ראש עיריית גבעתיים ויו"ר קרן המלגות סיון גולדברג. הוא הודיע כי מחלקת הצעירים בעירייה, בשיתוף עם קרן המלגות העירונית, פתחו השבוע את הרישום לבקשת מלגות לסטודנטים וסטודנטיות תושבי העיר גבעתיים.
"השווי הכולל של המלגות שיוענקו בשנת הלימודים הקרובה יעמוד לראשונה על כ-1.2 מיליון שקל, בזכות שיתוף פעולה עם מפעל הפיס, תוכנית פר"ח, תורמים ושותפים נוספים", ציין גולדברג. לדבריו, קרן המלגות נועדה לסייע לצעירי העיר ברכישת השכלה גבוהה, לעודד אותם להמשיך להתגורר בעיר ולהקים בה את משפחתם, ובעיקר לתרום לביסוסה של קהילה מקומית, איכותית וחזקה.
גולדברג הבהיר כי המסלולים המוצעים השנה למעורבות חברתית כוללים ליווי ואירוח חברה לקשישים, פעילות עם המחלקה לקידום אנשים עם מוגבלות, הדרכת תלמידים ובני נוער, הפעלת מרחבי למידה ועבודה, חונכות תלמידים במסלול פר"ח, פעילות לקידום הקהילה הגאה, מעורבות בבית יד לבנים ופעילות בשירות הפסיכולוגי, ביחידה לקידום עסקים ובקונסרבטוריון העירוני.
"אנחנו מעריכים שבעיר מתגוררים כ-2,000-1,500 סטודנטים, רובם גרים בשכירות", ציין עוד גולדברג. לנוכח מספרם הגבוה של הסטודנטים, היעד יהיה להגדיל בשנים הבאות את מספר המלגות. "בשנה האחרונה ראינו את ההשפעה האדירה של הסטודנטים, ושמחנו לראות שהמלגאים שלנו היוו גורם מוביל בעיר, במיוחד במהלך משבר הקורונה והאתגרים הייחודיים שניצבו בפנינו", הדגיש גולדברג.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רמת גן נפרדת

יגאל שמע ז"ל, דמות מוכרת ברמת גן, הלך לעולמו. שמע עסק בפעילות ציבורית ותרבותית ענפה בעיר. בין היתר, עמד בראש...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת
0

גבעתיים נפרדת

יותר מאלף בני משפחה, חברים ותושבים המומים ליוו ביום שישי למנוחת עולמים את רחלי בנעים (49) ז"ל, מזכירתו של ראש...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה