חדשות רמת גן-גבעתיים

שיכון המזרח

חדשות רמת גן-גבעתיים11 באוגוסט 2021    2 דקות
0
שיכון המזרח

הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה תל אביב אישרה את תוכנית דרום רמת אפעל. התוכנית משתרעת על שטח כולל של 315 דונם מצפון לכביש 461 וממזרח לכביש 4, סמוך לצומת מסובים. התוכנית, ביוזמת שיכון ובינוי נדל"ן, כוללת בניית 3,700 יחידות דיור, שמתוכן 740 יוקצו עבור דירות קטנות.
התוכנית מקצה שטח לטובת דיור מיוחד (דיור מוגן, יחידות דיור קטנות, מעונות סטודנטים ודיור להשכרה) הכולל 500 יחידות דיור, עוד כ-400 יחידות דיור לשימושי "דיור מכליל" במבני התעסוקה, וכן 370 יחידות דיור בהישג יד (דיור להשכרה במחיר מופחת).
הוועדה, בראשות דניאלה פוסק, קבעה כי תמהיל הדיור המוצע תואם את מדיניות הוועדה המחוזית ביחס לפיתוח לאורך צירי מערכת תחבורה עתירת נוסעים (מתע"ן). אופי הבינוי בתוכנית מאופיין במבנים עד 17 קומות ובעירוב שימושים, סביב חצרות פנימיות.
במבני המגורים יוקמו גני ילדים בקומת הקרקע ושטחים לצורכי ציבור. כמו כן, יוקמו שטחי מסחר בצמתים משמעותיים, וכן שבילי הליכה החוצים את השכונה מצפון לדרום וממזרח למערב.
לאורך רחוב רפאל איתן מוצע בינוי מעורב הכולל מגורים, שטחי ציבור ומסחר, ובכך נוצר רחוב עירוני משמעותי, המשלב את הקו הסגול של הרכבת הקלה, התחבורה הציבורית, שבילי אופניים ומדרכות רחבות. בנוסף ליחידות הדיור, התוכנית כוללת 38 דונם עבור שטחי תעסוקה ותיירות, כ-68 דונם עבור מבני ציבור וכ-70 דונם של שטחים פתוחים.
העירייה שמעה את ההתנגדויות, ובעקבותיהן החליטה הוועדה להרחיב את הפארק המהווה חיץ בין רמת אפעל הוותיקה לשכונה החדשה. הפארק, ששטחו כ-40 דונם, נועד לשמש גם לניהול הנגר.
"מדובר בשכונה העתידה להתנהל במקביל לתחבורה הציבורית, הן מבחינת סמיכות לתחנות הקו הסגול של הרכבת הקלה, והן מבחינת תנועת אוטובוסים בתוך השכונה ובסמיכות אליה", ציינה פוסק. "במקביל לקידומה של התוכנית, התווסף קו מטרו, והוא עתיד לכלול תחנה בתחום בית החולים שיבא, הממוקם בסמוך. לצד זה, התוכנית מייצרת תמהיל מגוון של יחידות דיור, שמחציתן תהיינה דירות קטנות בשטח כולל של עד 65 מ"ר לדיור בהישג יד, דיור מוגן ומעונות סטודנטים".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רמת גן וגבעתיים מציינות את חודש המודעות...

ברמת גן ובגבעתיים מציינים את חודש המודעות לסרטן השד. במוקד הקמפיין תודגש חשיבות המודעות לגילוי מוקדם של המחלה. סרטן השד...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 באוקטובר 2021    דקה אחת
0

גן דוד במרום נווה יחודש וישודרג

פרויקט חידוש פארק דוד בשכונת מרום נווה ברמת גן יוצא לדרך. התוכנית החדשה לשדרוג הפארק הוכנה בשיתוף משרד האדריכלים א.ב...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 באוקטובר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה