חדשות רמת גן-גבעתיים

זיכרון גורלי

חדשות רמת גן-גבעתיים4 באוגוסט 2021    דקה אחת
0
זיכרון גורלי

38 "שגרירי זיכרון" חדשים יפעלו ברמת גן ובגבעתיים – על מנת להביא את סיפוריהם האישיים של שורדי השואה בשתי הערים. 21 מהם קיבלו תעודות מראש עיריית רמת גן כרמל שאמה הכהן, בסיום הכשרה לתיעוד סיפורי ההישרדות של ניצולי השואה מנקודת מבטו של כל אחד ואחד מהשורדים.
הפרויקט הייחודי שיצר דודי רונן, דור שני לניצולי שואה, מתמודד עם אחת הבעיות הקשות של זיכרון השואה – גילם של השורדים ומספרם המתמעט. בסיועם של השחקנים תומר שרון, עמי סמולרצ'יק ואנשי מקצוע נוספים, הוכשרו המשתתפים לספר את סיפור ההישרדות מנקודת מבטם.
הסדנה כללה תשעה מפגשים בני שלוש שעות. את המפגשים ליוו גם מנחת כתיבה ומדריכים נוספים, שסייעו למשתתפים לאסוף את חלקי הסיפור, לערוך אותו, ובעיקר להציגו. "ברמת גן זיכרון השואה אינו מתרכז ביום אחד בשנה, אלא ב-365 ימים בשנה", ציין ראש העירייה כרמל שאמה הכהן. "המיזם הנפלא מאפשר לתת לסיפורם של השורדים חיי נצח".
גם בגבעתיים התקיים טקס סיום מרגש בסיום הקורס, במעמד ראש העירייה רן קוניק, סגניתו ויו"ר עמותת "קהילתיים" אור-לי ניב, ומנכ"ל "קהילתיים" שרון אבן טוב. המשתתפים, רובם בני הדור השני והשלישי, חשפו את התהליך הרגשי והמקצועי שעברו בקורס, והם צפויים לספר את סיפור השואה של בני משפחתם באירועים שונים בעיר, בבתי ספר, בתנועות הנוער ובערבי "זיכרון בסלון".
דודי רונן: "כיוון שרוב שורדי השואה לצערנו כבר לא איתנו, הגיע תורם של הדורות השני והשלישי לספר את סיפורם ולהעבירו לדורות הבאים. מרגש לראות את הרצון העמוק של המשתתפים לחשוף את הסיפור של הוריהם, הסבים והסבתות, ובכך להנציח ולהמשיך את הזיכרון".
קוניק למשתתפים: "הטקס הוא מהאירועים המרגשים שבהם השתתפתי. תעצומות הנפש שנדרשו מכם והחוויה המאתגרת שלקחתם בה חלק – הן לא דבר מובן מאליו. יחד נשמור את זיכרון השואה ונמשיך לספר את סיפורם של השורדים מעירנו".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רמת גן נפרדת

יגאל שמע ז"ל, דמות מוכרת ברמת גן, הלך לעולמו. שמע עסק בפעילות ציבורית ותרבותית ענפה בעיר. בין היתר, עמד בראש...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת
0

גבעתיים נפרדת

יותר מאלף בני משפחה, חברים ותושבים המומים ליוו ביום שישי למנוחת עולמים את רחלי בנעים (49) ז"ל, מזכירתו של ראש...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה