חדשות רמת גן-גבעתיים

אב שכול מגבעתיים מואשם בניסיון רצח

חדשות רמת גן-גבעתיים28 ביולי 2021    4 דקות
0
אב שכול מגבעתיים מואשם בניסיון רצח

קובי סטרוג (52) מגבעתיים, אביו של חייל דובדבן סמ"ר שחר סטרוג ז"ל, שנהרג ב-20 במרץ 2018 מפליטת כדור של חברו ליחידה, מואשם בניסיון רצח של אישה, שאיתה היה בקשר רומנטי במשך כ-13 שנים, ובשיבוש הליכי משפט. המעשה המיוחס לסטרוג בכתב האישום, שהוגש לבית המשפט המחוזי בירושלים, אירע ב-3 באוגוסט 2020, ועד לאחרונה, לבקשתו, חל איסור על פרסום שמו.
"הנאשם והמתלוננת ניהלו קשר זוגי אינטימי במשך כ-13 שנים, ללא ידיעת משפחתו. המפגשים בין השניים התקיימו בבית המתלוננת", נטען בכתב האישום. "בשנה האחרונה (לפני ניסיון הרצח המיוחס לסטרוג), הם החליטו על חשיפת הרומן בפני אשתו ובתו ומעבר למגורים משותפים. כמו כן, ניסו השניים בתקופה זו להביא ביחד ילד לעולם".
עוד נטען, כי לאחר שנים של ציפייה, סיכמו הנאשם והמתלוננת, כי ב-3 באוגוסט 2020, בשעות הערב, הוא יודיע לאשתו ובתו על הקשר הרומנטי שלו ועל כך שהחליט לעבור להתגורר עמה בביתה בהר אדר שבאזור הרי ירושלים. "סמוך ליום המעבר, גמלה בלבו של הנאשם החלטה להביא למותה של המתלוננת. הוא תכנן להגיע לביתה, לרצוח אותה וליצור מצג כוזב, שלפיו נרצחה, כביכול, במהלך שוד. לצורך כך, תכנן בקפידה את מעשיו, כשהוא מנסה להסתיר, כמיטב יכולתו, את מעורבותו, וליצור מצג שווא שממנו יעלה כי ניהל במועד הרצח המתוכנן יום עבודה שגרתי", נכתב עוד.
"ב-3 באוגוסט, סמוך ל-7:45, התקשר הנאשם למתלוננת, עת יצא מביתו לעבודה ושוחח איתה, כפי שנהג לעשות מדי יום. הוא אמר לה, כי בכוונתו לבקר אותה בבוקר 'כדי לנשום אותה, שיהיה לו כוח לעשות את המעבר', שתוכנן לאותו יום".
עוד נטען, כי כחלק ממימוש התוכנית, נסע סטרוג לפגישת עבודה בפתח תקוה, שהסתיימה תוך מספר דקות. לאחר הפגישה, העביר את הטלפון הנייד שלו ל"מצב טיסה", כדי שלא ניתן יהיה לאתר את מיקומו, והשאיר את הטלפון ורכבו הפרטי בפתח תקוה. "לאחר מכן, כשהוא לבוש במדי צה"ל, הוא סיפר לנהג המונית שהסיע אותו, כי גויס למילואים עקב מגיפת הקורונה".
לאחר שהגיע לביתה, על פי כתב האישום, "אמר הנאשם למתלוננת, כי הביא לה מתנה 'כדי להוריד את הלחץ' מהמעבר הצפוי באותו ערב. הוא ביקש ממנה להיכנס לדירה ולשבת. כשהתיישבה על ספה בסלון הדירה, הוא ביקש שתעבור לשבת על כיסא בפינת האוכל ותעצום את עיניה בטרם יעניק לה את המתנה".
עוד נטען בכתב האישום, כי "הנאשם נעמד מאחוריה. ברגע שעיניה עצומות וכשהיא מצפה לקבל ממנו מתנה, והחל במפתיע להכות אותה בעוצמה בראשה, באמצעות חפץ שהחזיק בידו, כשהוא עוטה כפפות. המתלוננת נפלה לרצפה, והנאשם המשיך להכות בראשה ובעורפה בכוח רב. הוא המשיך במעשיו למרות תחנוניה וגרם לה לדימום מאסיבי מהגולגולת, האוזן והעורף, ואף אמר לה: 'כמה שתתמוטטי יותר מהר, זה ייגמר יותר מהר. את הרגת את הבת שלי'".
סטרוג, על פי כתב האישום, "המשיך להכות אותה בראשה באמצעות החפץ, והוא חדל ממעשיו, רק לאחר שהיא עשתה עצמה מתה וסבר שהצליח לגרום למותה". הוא יצא מהדירה והאישה הצליחה בכוחותיה האחרונים, לפי הנטען, לפתוח את דלת המרפסת ולקרוא לשכנה המתגוררת בסמיכות וזו הזעיקה עזרה.
השכנה עדכנה את בעלת הדירה, שיצרה קשר דחוף עם משפחתה של האישה, והודיעה גם לסטרוג על שאירע. "הוא ביקש ממנה שתיגש לאחד מהשוטרים, כדי לברר מה ידוע למשטרה והאם תוכניתו להסתיר את מעורבותו צלחה".
"כחלק מתוכניתו ועל מנת להסתיר את מעורבותו, המשיך הנאשם לקיים שיחות עבודה שונות באמצעות מכשיר הטלפון שלו, גם כעשה את דרכו לעבר בית החולים באמצעות רכבו הפרטי", צוין עוד. לבסוף, הנאשם נעצר על ידי השוטרים כשהוא בדרכו לבית החולים.
האישה שהכה אושפזה בבית החולים למשך כשבועיים. "כתוצאה ממעשי הנאשם, נגרמו לה חבלות בעורף ובראש שגרמו לה לדמם. בוצעו עשרות תפרים בראשה, באוזנה השמאלית ובעורפה, כאשר אוזנה השמאלית ניזוקה באופן קשה וזקוקה לשחזור", נטען עוד.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

רמת גן נפרדת

יגאל שמע ז"ל, דמות מוכרת ברמת גן, הלך לעולמו. שמע עסק בפעילות ציבורית ותרבותית ענפה בעיר. בין היתר, עמד בראש...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת
0

גבעתיים נפרדת

יותר מאלף בני משפחה, חברים ותושבים המומים ליוו ביום שישי למנוחת עולמים את רחלי בנעים (49) ז"ל, מזכירתו של ראש...

חדשות רמת גן-גבעתיים13 בספטמבר 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה