חדשות רמת גן-גבעתיים

גינה לזכר אלונה טוראל

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במאי 2021    דקה אחת
0

גינה לזכרה של המלחינה והמוזיקאית נחנכה בגבעתיים • קוניק: "זו זכות גדולה עבורי ועבור גבעתיים להנציח אישה כה מיוחדת ומוכשרת"

גינה לזכר אלונה טוראל
חנוכת גינה לזכרה של המוזיקאית אלונה טוראל | צילום: דוברות העירייה

גינה לזכרה של המלחינה והמוזיקאית אלונה טוראל נחנכה בגבעתיים.
אירוע ההנצחה נערך במעמד ראש העירייה רן קוניק ובהשתתפות מנכ"ל העירייה יורם פומרנץ, משפחתה של אלונה, חברים ואנשי תרבות, ובהם יעל קידר ורונית אופיר. גיורא רוזן, בן זוגה של אלונה, ומיכל, האחיינית שלה, נשאו דברים לזכרה.
ההנצחה, שנעשתה בשיתוף משפחתה של אלונה, הינה פרי יוזמתם של חבריה לתיכון שב"צ ולשבט צופי גבעתיים.
"זו זכות גדולה עבורי ועבור גבעתיים להנציח אישה כה מיוחדת ומוכשרת כמו אלונה טוראל", ציין קוניק. "גבעתיים היא כמו קיבוץ, אומנם כבר לא קטנה, אבל אנחנו תמיד מלאי גאווה באנשי היצירה והרוח שהטביעו את חותמם ושגרו או גרים כיום בעירנו, ואלונה היא אחת מהם".
גיורא רוזן, בן זוגה של אלונה, שיתף: "לפני כשנתיים, כאילו היה זה רק אתמול, בתום יום הזיכרון לחללי צה"ל אחרי שלוש הופעות, יצאה אלונה מביתי להופעה של ערב יום העצמאות. ליוויתי אותה למכונית, כפי שנהגנו לעשות. סמוך לשעה 21:00 אני מקבל בתדהמה, כי רק בזה הרגע נפרדנו לשלום, את הידיעה על מותה הפתאומי של אלונה. אלונה הייתה אישה למופת ויוצרת בחסד, שהשפיעה על דורות רבים של יוצרים וחובבי מוזיקה".
טוראל גדלה וחיה רוב חייה בגבעתיים, והיא דור שלישי למייסדי שכונת בורוכוב.
במשך יותר מ-50 שנה הלחינה, ניגנה ועיבדה שלל יצירות, שהפכו לחלק בלתי נפרד מה-DNA של המוזיקה המקומית.
חלק מיצירותיה אף נחשבו למהפכניות באותה עת. אלונה זכתה במספר פרסים – בין השאר, בפרס לאמנים ותיקים על שם אריק איינשטיין, בתחום המוזיקה האמנותית, וגם באות הוקרה מטעם אקו"ם על תרומה לקידום המוזיקה הישראלית.

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

הסערה בעירייה נמשכת

לאחר הדרמה הפוליטית הגדולה בשבוע שעבר - כאשר ממלא מקום ראש עיריית רמת גן ליעד אילני הודיע על התפטרותו ומעבר...

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במאי 2021    3 דקות
0

סכנה בחצר הגן

"הילדים לא יכולים לצאת לשחק בחצר, בגלל מפגע בטיחותי במדרגות", טוענים הורים לילדים בגן תאנה שבאזור רחוב משמר הירדן בגבעתיים....

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במאי 2021    דקה אחת

כתיבת תגובה