חדשות רמת גן-גבעתיים

הסערה בעירייה נמשכת

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במאי 2021    3 דקות
0

בעקבות התפטרותו של ליעד אילני, בקואליציה שוקדים על מציאת האנשים שיקבלו את תיקי החינוך והתחבורה • לאופוזיציה חסרים שני חברים לפחות, כדי לכנס ישיבות מועצה מיוחדות

הסערה בעירייה נמשכת
קניגסברגר. "אכבד כל החלטה" | צילום: דוברות העירייה גולדשטיין. מקורב לשאמה הכהן | צילום: דוברות העירייה

לאחר הדרמה הפוליטית הגדולה בשבוע שעבר – כאשר ממלא מקום ראש עיריית רמת גן ליעד אילני הודיע על התפטרותו ומעבר לאופוזיציה, וחברת סיעתו רננה ירדני הודיעה שהיא ממשיכה להיות חברה בקואליציה – במערכת הפוליטית הרוחות סוערות, והחלה ההיערכות לשלבים הבאים.
התפטרותו של אילני הגיעה בעקבות ראיון ל"המקומון", שבו לא פסל אפשרות להתמודד בבחירות הקרובות על ראשות העירייה.
מאז, כדור השלג ביחסיו עם שאמה הכהן הידרדר במהירות עד להתפטרותו בטריקת דלת.
ישיבת מועצת העירייה, שאמורה הייתה להתקיים השבוע, נדחתה לסוף החודש (26 במאי), וזאת על מנת להכשיר את אולם ישיבות המועצה, שמאז פרוץ משבר הקורונה לא התקיימו בו ישיבות.
עד 22 במאי אמור להתפרסם סדר היום של ישיבת המועצה, שבה יאושרו המינויים החדשים בקואליציה, ששינתה את פניה בעקבות פרישתם של אילני וחברתו לסיעה מירה שנן.
"אנחנו עסוקים מסביב לשעון בעשייה העירונית ובשיפור השירות לתושבים, ומשאירים את תענוג הביצה הפוליטית לאחרים, ועדיין ייתכנו שינויים והפתעות פוליטיים לשני הכיוונים", אמר ראש העירייה כרמל שאמה הכהן.
אם לא יהיו סיכומים על צירוף חברים מהאופוזיציה, כמה תפקידים בכירים שהיו בידי אילני ושנן יימסרו לחברים בקואליציה.
התפקיד הראשון הוא ממלא מקום ראש עירייה בשכר. המועמד המוביל, על פי ההערכות, הוא אדם קניגסברגר. על פי ההסכם הקואליציוני, קניגסברגר, שמכהן כיו"ר הוועדה המקומית לתכנון ובנייה, אמור לבצע רוטציה בתפקיד עם סגן ראש העירייה עו"ד רועי ברזילי. עדיין לא ברור אם הרוטציה אכן תתבצע, או שבסבב התפקידים החדשים של חברי המועצה קניגסברגר ימשיך לכהן כיו"ר הוועדה. "זו החלטה של ראש העירייה, ואכבד כל החלטה שלו", אמר קניגסברגר.
בסביבתו של ברזילי כבר הבהירו שעל פי ההסכם הוא צריך לקבל למחצית השנייה של הקדנציה את ראשות הוועדה לתכנון ובנייה, הנחשבת לחשובה ביותר בעירייה. גם עדיין לא ברור מי יתמנה ליו"ר מועצת העירייה במקומה של שנן. נודע כי מסתמן שלפחות את הישיבה הקרובה ינהל חבר המועצה הוותיק אלי מוסרי, המחזיק את תיק הכספים.
הפאזל הקואליציוני החדש גם אמור לכלול שורת תיקים בכירים שאילני ושנן החזיקו, ובהם החינוך והתחבורה. תיק הפארק הלאומי, שהיה בידי אילני, כבר הופקע מידיו על ידי שאמה הכהן לפני כחודש. תיק מפעלי בית עמנואל יעבור בכל מקרה, על פי ההסכם שנחתם לאחר הבחירות, מאילני לחבר המועצה דני גולדשטיין, הנחשב כמקורב לשאמה הכהן.
גם באופוזיציה קיימת היערכות. נודע כי היום (חמישי) אמורה הייתה להתקיים ישיבה ראשונה של חברי האופוזיציה ביחד עם אילני ושנן.
בינתיים האופוזיציה מונה, לאחר פרישתם, שישה חברי מועצה. אם גם עו"ד חיה מנע תעבור לאופוזיציה היא תמנה שבעה, מתוך 25 חברי מועצה.
כדי לכנס ישיבות מועצה שלא מן המניין יש צורך בחתימות של למעלה משליש, משמע שכרגע חסרים לפחות שני חברי מועצה כדי לכנס את הישיבות המיוחדות.
"הישיבה של חברי האופוזיציה ביחד עם המצטרפים החדשים נועדה לאחד כוחות ולתאם עמדות. ספגנו מאילני מילים קשות בישיבות מועצה, כשהוא היה בקואליציה, אבל אין לי משקעים, והמטרה היא לחשוף במשותף את ההתנהלות של ראש העירייה והקואליציה", אמר אביהוא בן משה, ממובילי האופוזיציה, המכהן גם כיו"ר ועדת הביקורת העירונית.
על פי הנוהג, ראש האופוזיציה הוא ראש הסיעה הגדולה מקרב הסיעות שלא בקואליציה. נכון לעכשיו זו סיעתו של ראש העירייה לשעבר ישראל זינגר, המונה כיום שלושה חברי מועצה: אביבית מאור-נמרודי, יונה טילמן וחגי אשר.
אילני הבהיר כי התואר "ראש האופוזיציה" אינו משמעותי עבורו. "אני לא מתעסק בכיבודים, וזה לא מעניין אותי. בציבור אני האלטרנטיבה לראש העירייה, וזה מה שחשוב", הוא אמר ל"המקומון".
בין המגעים הרבים שהתקיימו השבוע, הייתה שמועה על כניסתה לקואליציה של אביבית מאור-נמרודי, שאמרה בתגובה: "אין מגעים, לא היו ולא יהיו. תהום פעורה בדרכנו, בהתנהלותנו ובהשקפת עולמנו, ושום משכורת לא תצליח לגשר על הפערים הללו".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

סכנה בחצר הגן

"הילדים לא יכולים לצאת לשחק בחצר, בגלל מפגע בטיחותי במדרגות", טוענים הורים לילדים בגן תאנה שבאזור רחוב משמר הירדן בגבעתיים....

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במאי 2021    דקה אחת
0

האריכו את התוקף של תמ"א 38

על רקע שיגורי אלפי הרקטות לישראל במהלך מבצע שומר החומות, דורשים בלשכת עורכי הדין מהממשלה להאריך את התוקף של פרויקטים...

חדשות רמת גן-גבעתיים30 במאי 2021    2 דקות

כתיבת תגובה