חדשות רמת גן-גבעתיים

הפארק הלאומי: נחנך מתחם הכושר הגדול בארץ

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2021    2 דקות
0
הפארק הלאומי: נחנך מתחם הכושר הגדול בארץ
טקס חנוכת מתחם הכושר | צילום: אילן ספירא

מתחם הכושר הגדול ביותר בארץ נחנך בפארק הלאומי ברמת גן, בטקס רב משתתפים.
מתחם הכושר הענק, המשתרע על שטח של כ-5 דונם וממוקם בסמיכות לחניון שער התותים ולכניסה הראשית לספארי, כולל כ-80 מתקנים ייחודיים, המאפשרים יצירת תוכנית אימונים אישית באמצעות אפליקציה.
כמו כן, במתחם הוכשר מסלול ריצה באורך של 200 מטרים, המאפשר שימוש של שלושה רצים במקביל, ומתחם המיועד לגיל השלישי, עם מתקנים נגישים לאנשים עם מוגבלות.
במתחם נעשה שימוש בטכנולוגיית הצללת מפרשיות ייחודית, שהובאה מאוסטרליה, המספקת זרימת אוויר טבעית לאורך כל היום ועמידות בתנאי מזג אוויר משתנים. המתחם מואר באמצעות טכניקת אור אשר מוקרן על ההצללה.
מסביב להצללה נשתלו כ-25 עצים, ובהם אלונים, סיגלונים וצאלונים, שנועדו ליצור בעתיד ייעור טבעי.
מתחם הכושר מיועד לקבוצות גיל שונות – מגילאי נוער וצעירים ועד לגיל השלישי, ובעירייה הבהירו שהוא יהיה פתוח 24 שעות ביממה בכל ימות השבוע.
הכניסה למתחם תותר לבני 13 ומעלה, ועל פי התוכנית יהיו פעילויות ייחודיות, ואף הדרכות כושר.
המתחם הוקם בהשקעה של כ-7 מיליון שקל. התקצוב התאפשר בעקבות הסכם הגג שעליו חתמה עיריית רמת גן עם המדינה, אשר כולל בניית אלפי יחידות דיור במזרח רמת גן.
בעתיד יש כוונה לשפץ את המבנה העגול שבלב האגם ולבנות חומה שקופה בין הפארק לספארי, כך שחובבי ההליכה ילכו על רקע בעלי החיים שמעבר לחומה השקופה.
טקס חנוכת מתחם הכושר התקיים במעמד ראש העירייה כרמל שאמה הכהן ובכירים נוספים, ובהם סגן ראש העיר עו"ד רועי ברזילי, מחזיק תיק הכספים אלי מוסרי, המשנה לראש העירייה משה רווח, מנכ"ל העירייה מוטי כהן וסמנכ"ל העירייה עזרא נחום, שהוביל את הפרויקט ביחד עם מנהל הפארק ירון שמואלי, שהכריז: "פתחנו מתחם כושר ענק וראשון מסוגו".
"רמת גן ידועה כעיר בריאות בזכות בית החולים שיבא, המדורג כאחד מעשרת בתי החולים הטובים בעולם. אך הרפואה הטובה ביותר היא רפואה מונעת, ורפואה מונעת בגוף בריא היא שמירה על עשיית הכושר", ציין שאמה הכהן, שהפליג במנהרת הזמן: "בזמנו, ההורים שלי היו בחנוכת האגם. מי שהגיע לטקס חנוכת מתחם הכושר הענק עוד יספר, בעוד הרבה שנים, שהוא היה באירוע הזה".

כתבות נוספות בחדשות רמת גן-גבעתיים

0

חלון הראווה של רמת גן

"הירקון יהפוך מהחצר האחורית לחלון ראווה", אמר עו"ד רועי ברזילי, סגן ראש עיריית רמת גן, על פרויקט השיט של סירות...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2021    4 דקות
0

לראשונה: מעונות סטודנטים לבית הספר למשחק בית...

60 שנה לאחר היווסדו, בית הספר למשחק בית צבי ברמת גן חונך מעונות סטודנטים. המעונות החדשים, שלפני כן היו בית...

חדשות רמת גן-גבעתיים3 במאי 2021    2 דקות

כתיבת תגובה